Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCyberpunk 2077: Giełda reaguje na *Beep*

Papkin piątek, 12 stycznia 2018, 12:12 News

Wystarczyło opublikować sześć znaków, by kurs akcji poszybował!

Przedwczoraj informowaliśmy Was, że twitterowe konto Cyberpunka 2077 odżyło. (Swoją drogą: data nie jest przypadkowa, minęła wówczas rocznica wypuszczenia do sieci pewnego słynnego teasera).


Tych sześć znaków polubiło niemal 46 tys. osób, a prawie 17 tys. użytkowników Twittera uznało za stosowne podać je dalej. Temat podchwyciły też największe branżowe portale.

Efekt? Wczoraj o 09:00 akcje twórców Wiedźmina kosztowały 99,4 zł. Obecnie trzeba za nie zapłacić ok. 107 zł. 


Źródło: Bankier.pl

Kilkuprocentowy wzrost nie pozwolił papierom CD Projektu powrócić do wyceny z listopada (wówczas akcje potaniały ze 128 zł do niecałych 90 zł). Paweł Bieniek, analityk Stockwatch.pl, tłumaczył na naszych łamach, że za ówczesne kłopoty spółki odpowiadało zarówno potencjalne opóźnienie Cyberpunka, jak i rzekome kłopoty z silnikiem oraz słabszy niż przewidywano wynik kwartalny.

Moc sprawcza Twittera nie powinna jednak dziwić, bo głód informacji (i graczy, i inwestorów) na temat nowej produkcji twórców Wiedźmina jest oczywisty i uzasadniony. W ostatnich latach, jeśli ktoś z warszawiaków mówił o nowej marce, to okrągłymi słowami (typu: "to największa gra CD Projektu Red" lub "premiera naprawdę nie jest tak daleko"). Marcin Przybyłowicz zdradził co prawda, że zajmie się skomponowaniem ścieżki dźwiękowej, ale pozostałe informacje mają charakter spekulacji w rodzaju: oferta pracy zdradziła, że w grze być może znajdą się maszyny latające. Pojawiły się też pogłoski o wzorowanym na Destiny 2 hubie oraz uzasadnione wątpliwości, czy aby wszystkie prace sprzed 2016 nie trafiły do kosza.

Późniejsze wieści były gorsze. Swego czasu hakerzy wykradli sporą część dokumentacji projektu (i zażądali od Redów okupu), później zaś media rozgrzała informacja o rzekomo toksycznym środowisku pracy w warszawskim studiu (pogłoski podsyciła dwójka jutuberów: Yongea, który rozmówił się z dwójką byłych developerów, oraz MadQueen, która przepytała ich ponad czterdziestu). Z całą pewnością wiemy tylko, że tytuł nie będzie grą-usługą (bo Redzi "chciwość zostawiają innym").

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 14 lipca 2019, 21:40   Writer
Papkin! W tytule jest błąd. Ma być *beep* z małej litery a nie z wielkiej jak źle napisałeś!
sobota, 13 stycznia 2018, 20:33   longin
Gielda to poebany twór
sobota, 13 stycznia 2018, 16:01   DarZ
Dopiero obczaiłem, jak złą składnię ma pierwsze zdanie w moim poprzednim poście :P
sobota, 13 stycznia 2018, 15:59   DarZ
Chyba jestem jestem jednym z naprawdę niewielu, który podchodzi obojętnie do gier CDP. W Wieśka 3 póki co nawet nie grałem i jakoś na razie nie zamierzam. Fakt, że trailer tego Cyberpunka był nawet nawet, ale nadal uważam, że ludzie po prostu przesadzają z tym hypem :/
sobota, 13 stycznia 2018, 8:44   silvver
@Wojtas1984 mylisz pojęcia, wartość giełdowa firmy nie jest jednoznaczne z wartością firmy (np. wg UoR, MSSR 3, czy kilka metod jak DCF)
sobota, 13 stycznia 2018, 5:06   joeblack1989
A mnie ten beep kojarzy się jak pacjent umiera w szpitalu i zaczyna piszczeć ta maszyna takim ciągłym beeeeeeep.. więc może umarł cyberpunk?:D
piątek, 12 stycznia 2018, 22:36   Klajkopka
Wow. Onomatopeja w social media warta potencjalne miliony. What a time to be alive.
piątek, 12 stycznia 2018, 22:21   Skelldon
Jak to mawiał Marek Kondrat: Dżizas *beep* ja pier*beep*
Jemu to pewnie kurs akcji poszybował. XD
piątek, 12 stycznia 2018, 21:20   Paladyn_Rage
Patrz cholera, prawie jak wtedy coście do spółki z paroma innymi tytułami pisali, że u nich pracowników biczują i spadł. Niesamowite, jakie czułe te słupki.
piątek, 12 stycznia 2018, 21:02   Wojtas1984
"beep" na wagę złota :) To niebywałe, jak funkcjonują dzisiejsze gospodarki. Jak jednym ruchem można zwiększyć wartość firmy o 7 punktów procentowych. To bardzo cenna nauka dla wszystkich. Dziękuję CDA za ten post :) Choć z drugiej strony przestrzegam - jak giełda tąpnie za rok, dwa, to może sobie CDP "beepać"
do woli, a i tak będą straty. "beep".
:)

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Obchodzę na Twitchu miesiąc urodzinowy i prawie w nic nie gram, a potem przychodzi weekend i panikuję, bo nie mam nic do „Sprawdzam”!

Komentarzy:
0

A nie, to moja bohaterka w uroczym kostiumie!

Komentarzy:
7

Oraz szukanie organów w piaskownicy.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z