Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCD Projekt RED ? Poznaliśmy szczegółowe plany na przyszłość studia

Cross czwartek, 10 marca 2016, 11:30 News
Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

Wiedźmin, Cyberpunk, nowa gra w formacie dotąd "zupełnie niezbadanym" przez studio, zamiar wypracowania do 2021 roku ponad miliarda złotych zysku.

Informacji o CDP RED doszło dziś do nas naprawdę sporo, więc podamy je w punktach.

 • Premiera drugiego "dużego DLC" do trzeciego Wiedźmina jeszcze w tym roku (kto by się spodziewał). Sprzedaż Dzikiego Gonu będzie nadal aktywnie wspierana, w tym marketingowo (czy możemy liczyć na kompletną edycję gry z dodatkami?). Co ciekawe, w tym roku Redzi mają wydać też grę w nowym, dotąd "zupełnie niezbadanym" przez spółkę formacie. Spekulacje na forach wciąż pędzą w jednym kierunku - "to na pewno samodzielny Gwint!".
 • Kopie cyfrowe Wiedźmina 3 stanowią 31,6% wszystkich kopii, co z kolei stanowi ponad połowę ogólnego przychodu ze sprzedaży gry.
 • Na slajdzie prezentacji zatytułowanym "plany na lata 2017-2021" znajduje się niestety Cyberpunk 2077, co sugeruje, że nowa gra wbrew plotkom nie będzie miała premiery jeszcze przed tegorocznym Bożym Narodzeniem. Pewną osłodą może być fakt, że już planowana jest na ten czas premiera innego erpega klasy AAA. Najważniejsze serie studia będą wspierane przed poboczne media i produkty, a stare gry wciąż będą aktywnie marketowane.
 • Co do łez spowodowanych slajdem z Cyberpunkiem 2077 - Adam Badowski pociesza, że "premiera naprawdę nie jest daleko".
 • "Suma skonsolidowanych zysków netto grupy z działalności kontynuowanej za lata 2016–2021" jest szacowana na obłędne 1,09 miliarda złotych.
 • W "kluczowych terytoriach" pojawią się kolejne przedstawicielstwa studia. Zostanie ono zwiększone ponad dwukrotnie i rozwijane jako cztery osobne zespoły (w tym dwa pracujące w segmentach nowych dla CDP).
 • Wiedźmin jako seria sprzedał się już w ponad 20 milionach kopii.
 • Cena akcji wzrosła w ostatnich czterech latach o 353%. CDPR zamierza zacząć je odkupywać w niedalekiej przyszłości.
 • Sprzedaż Dzikiego Gonu w Polsce to tylko 4,7% ogółu - obłędne 57% to sprawka USA, ważna dla studia jest też Azja, która przyniosła Redom 50 milionów zysku ("Czujemy, że jesteśmy na początku, jeśli chodzi o rynki Azji i widzimy tu olbrzymi potencjał rozwoju").
 • W 2016 na GOG.com odbędzie się premiera gry AAA niezwiązanej z CDP (w dacie jednoczesnej z innymi platformami).
 • Rozwój różnych funkcji GOG Galaxy, wsparcie dla nowych walut, lokalizacji oraz Early Accessów.
Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 11 marca 2016, 19:41   rosomakx

@Mathius
"Dzięki za spoil, na pohybel z Tobą!" nic nie zdradziłem, poza tym że według mnie jedno zakończeń jest według mnie smutne - zakończeń jest zaś kilka, więc nie przeżywaj bo i Ciri może ci nie przeżyć :).

piątek, 11 marca 2016, 11:13   Mathius

@rosomakx Dzięki za spoil, na pohybel z Tobą!
Co do tematu, ja jeszcze w W3 nie grałem i cały czas czekam na wydanie zbiorcze zawierające wszystkie dodatki. Wtedy kupię, wspomogę rodzimych twórców i będę cieszył się grą! O!

piątek, 11 marca 2016, 1:37   JINX

Chciałbym żeby Redzi zrobili mmorpg ;)

czwartek, 10 marca 2016, 21:45   Rzeziblacha

Co do poniektórych, to widać że nie wiedzą o co chodzi. Chodziło mi oto, że jest taki pomysł aby zacząć kontrolować gry na polskim rynku (trochę może podobnie jak w Niemczech). Gry robione przez rodzimych deweloperów. Pomysł oczywiście jest w fazie testów, ale jak najbardziej za pomysłem stoi właśnie Polski Kościół. A tego się T24N i innych nie dowiecie, także radziłbym poczytać. A te 5% to może i nie jest zły wynik, Ale ponoć samo CDPR liczyło na znacznie więcej na sprzedaż w naszym kraju.

czwartek, 10 marca 2016, 19:35   rosomakx

Jako że właśnie ukończyłem Wiedźmina 3 mam kilka uwag. Moja ocena 9+ ( wcześniej dałbym 10 - ale nieco rozczarowało mnie zakończenie - jakoś takie smutne, mimo że Ciri przeżyła ). Ktoś tu pisał o wymaganiach - na moim starym 5 letnim kompie wszystko ładnie na full detalach chodziło. Wiedźmin nadal się będzie sprzedawał więc jeszcze na nim zarobią. CDP mógłby też pomyśleć o reedycji 1 i 2 na silniku 3 ( pewnie fajniej by się grało), oraz na tym silniku wydanie jakiego westernu. Polecam grę, chyba najlepsza!

czwartek, 10 marca 2016, 17:45   EastClintwood

@Dropson
Rozumiem że dowartościowywanie się kiepskimi politycznymi żartami na stronie o grach to normalne zjawisko. Żeś mi pojechał. Czuj się dumny.

czwartek, 10 marca 2016, 17:35   skurczybyczek666

@Shaddon: słusznie zwróciłeś uwagę na dysproporcje między entuzjazmem w Polsce wobec Wiedźmina 3, a nie tak dużą - jak moglibyśmy się spodziewać - sprzedażą kopii gry. Trzeba by było tylko więcej danych statystycznych (i bardziej szczegółowych), by stwierdzić, na ile te dysproporcje są efektem piracenia, a na ile skutkiem mniejszej liczby graczy w naszym kraju (nie mówiąc już o takich czynnikach, jak ilość posiadaczy konsol, odpowiednich komputerów itp.). :)

czwartek, 10 marca 2016, 16:11   Wcogram

@Shaddon To według Ciebie jaka sprzedaż w Polsce pokazała by iż wspieramy tą markę. 1milion, 2-3miliony przy sprzedaży załóżmy 6milionów (sprzedało się chyba koło 8). W Polce nie ma takie bazy graczy jak w stanach, nie ma tulu konsol bo to na konsole sprzedała się większość kopii. Torrenty co z tego, że ściągnęli jak aby grę włączyć trzeba mieć jeszcze odpowiedni PC. CDPR nie podało z jakiego okresu ma te dane. Jak na Polskie realia jest to dobry wynik (nie wiemy za jaki okres, teraz może być wyższy)

czwartek, 10 marca 2016, 16:06   Dropson

EastClintwood cebulą to najwyżej możesz siebie samego nazywać :) Widać prawicowa miłość do bliźniego aż wylewa się z ekranu.

czwartek, 10 marca 2016, 15:39   ElTabasco

@Pecetowiec w drugim kwartale tego roku czyli najpóźniej w czerwcu

O autorze

Aleksander 'Cross' Borszowski
Aleksander 'Cross' Borszowski
redaktor cdaction.pl
Cyberdemon na końcu E4M2. Fundamentem jego moralności jest żelazna zasada wyrzekania się wynagrodzenia pod koniec questa.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…czyli growe podsumowanie zeszłego tygodnia. Wstydliwe, ale tylko częściowo.

Komentarzy:
5

Dawno, dawno temu w naszej galaktyce, w czasach, gdy kieszonkowe kalkulatory z wyświetlaczem LCD zdawały się nam szczytem technogadżeciarstwa, młody i obiecujący reżyser George Lucas stworzył „Gwiezdne wojny”. I odtąd nasz świat nie był już taki sam. W 40 lat później nadal czujemy dreszcze, słysząc temat przewodni filmu...

Komentarzy:
8

Myśl na dziś: Dorosnąć – to zrozumieć, dlaczego Shrek chciał, żeby wszyscy zostawili go w spokoju.
 

Komentarzy:
0

Czy erpeg akcji z otwartym światem w uniwersum Dragon Balla wiernie odwzorowujący wydarzenia z serialowego pierwowzoru i pełen nawiązań do wydarzeń oraz postaci z anime może zachęcić kogoś, kto z ową kreskówką ma niewiele wspólnego? Okazuje się, że tak.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z