Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Destiny 2: Twórcy opóźniają wypuszczenie łatki, żeby uniknąć crunchu

Witold wtorek, 25 czerwca 2019, 11:32 News

I trudno im się właściwie dziwić.

O warunkach pracy w branży, crunchu i sposobach na zmianę tego stanu rzeczy napisano w ostatnim czasie naprawdę sporo (o, chociażby tutaj macie małą próbkę – numer wciąż w kioskach!). Świadomość powszechności problemu (dopiero co narzekali na to pracownicy Epic Games odpowiedzialni za Fortnite'a) sprawiła, że developerzy powoli zaczęli zmieniać swoje zwyczaje. Przykładowo CD Projekt Red zapowiedziało lepsze i bardziej ludzkie warunki pracy podczas przygotowań do premiery Cyberpunka 2077, niż miało to miejsce przy Wiedźminie 3.

Podobną politykę już od jakiegoś czasu prowadzi Bungie. Luke Smith, dyrektor kreatywny firmy, wyjaśniał fanom podczas GuardianConu, dlaczego nie naprawiono jeszcze Lorda Wilków, egzotycznej strzelby będącej od niedawnego patcha (który miał osłabić jej działanie przeciwko NPC-om) postrachem graczy w rozgrywkach PvP.

Moglibyśmy wysłać to do „fabryki łatek”, mniej więcej, i poprosić ludzi, żeby pracowali strasznie długo po godzinach i wprowadzili ją do gry. Rozmawialiśmy, czy jest to warte, żeby to robić w ten sposób, czy może lepiej zachować równowagę między życiem a pracą i wysłać ją później, w lipcu. [...] Zawsze jest to analiza kosztów i korzyści dla osób, które pracują nad tym bardzo ciężko.

Smith dodał także, że firma stara się unikać takich sytuacji.

Jest to coś, czego nie lubimy robić zbyt często. Dopiero co mieliśmy taki przypadek z modyfikacją dodanej do rajdu zawartości, więc musielibyśmy teraz poprosić zespół do powtórzenia tego. Zupełnie szczerze – to nie jest rzecz, jaką chcemy robić.

Nie wszyscy fani mogą być rzecz jasna zadowoleni z takiego potraktowania sprawy – w końcu zapłacili za grę i zrozumiałe jest, że oczekują w miarę szybkiego naprawiania różnych jej błędów. Sytuacja nie jest jednak aż tak poważna – Smith we wpisie na developerskim blogu tłumaczył, iż Lord Wilków jest niezbalansowany, ale nie w takim stopniu, żeby psuł graczom zabawę. Twórcy monitorują sytuację i obiecują czasowo zablokować broń, jeżeli „jej dominacja przekroczy pewną granicę”.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 25 czerwca 2019, 20:14   2real4game
No cóż. Po prostu pewnie mają za mało ludzi.
wtorek, 25 czerwca 2019, 17:08   zadymek
Moment. Modyfikacja parametrów jednej broni wymaga crunch'u? Z pewnością gość ma na myśli jakiś pakiet łatek, nie jedną modyfikację...
wtorek, 25 czerwca 2019, 12:44   DEO
No powiem tak: odkąd broń weszła widziałem ją parę razy, jednak wczoraj i przedwczoraj grając co najmniej 1 osoba z nią biegała co max 2 rozgrywki i była lekko mówiąc OP...

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Destiny 2: Bungie nawiązało współpracę z Twitch Prime

News
czwartek, 30 stycznia 2020

destiny-2-bungie-nawiazalo-wspolprace-z-twitch-prime Dla użytkowników tego drugiego oznacza to comiesięczny deszcz przedmiotów w grze.

Komentarzy:
0

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
13

Myśl na dziś: Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°.

Komentarzy:
1

Podczas prezentacji i sesji hands on Outriders otrzymałem widowiskową rozgrywkę, interesujące pomysły, zalążek czegoś, co może okazać się niezłą historią i obietnicę braku jakichkolwiek mikrotransakcji. Nie doczekałem się natomiast pokazu własnej tożsamości.

Komentarzy:
2

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z