Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2: Dystyngowanym krokiem na scenę zmierzają Ventrue [WIDEO]

Cursian czwartek, 23 maja 2019, 11:40 News

To urodzeni przywódcy i obrońcy tradycji.

Ostatnimi czasy coraz trudniej oprzeć się potrzebie noszenia ze sobą osikowego kołka – gdzie nie spojrzeć, tam wampiry. Nad własnymi projektami ze Świata Mroku pracują studia Big Bad Wolf oraz polskie Draw Distance, a na horyzoncie wciąż majaczy przecież nawiązujący do tej samej tematyki (choć z odmiennej perspektywy) Werewolf: The Apocalypse autorstwa Cyanide. Głównym daniem z całą pewnością jest jednak Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Paradox postanowił ujawnić kolejny ród, w którego szeregi będziemy mogli wstąpić (wcześniej pokazano między innymi klany Brujah i Toreador).

Krwiopijcy z Ventrue są kimś w rodzaju wampirzej szlachty. To obrońcy tradycji i urodzeni przywódcy. Z reguły pełnią w społeczeństwie zaszczytne role na przykład wysokich rangą duchownych czy cenionych inwestorów giełdowych. Ich najwyższym celem jest zapewnienie swemu gatunkowi przetrwania, dlatego też z całą stanowczością bronią przestrzegania Maskarady – zasady nakazującej ukrywanie prawdziwej tożsamości przed śmiertelnikami. Delikatna i niezwykle istotna materia, którą się zajmują, wymusiła na nich nieco subtelniejsze podejście do rozwiazywania problemów.

Zamiast popisywać się kontrolą nad magią krwi, jak robią to Tremere, czy używać brutalnej siły zgodnie z preferencjami Brujah, wolą wpływać na umysły i manipulować przeciwnikami. Potrafią na przykład zauroczyć dowolną osobę i sprawić, by zaczęła ignorować dotyk, dźwięki, a nawet ból. Korzystając z innej zdolności, mogą zmusić swoje marionetki do przemieszczania się po okolicy oraz wykonywania prostych poleceń, a w skrajnych przypadkach także do atakowania dotychczasowych sojuszników. Chęć do rozwiazywania problemów rękami innych nie oznacza bynajmniej, że Ventrue boją się dostać manto. Dzięki talentom obronnym są jednymi z najtwardszych krwiopijców na świecie. Potrafią przyjąć specjalną postawą defensywną, w trakcie której absorbują wszelkie obrażenia i wykorzystują je do leczenia ran. Z czasem ich skóra staje się tak twarda, że ciosy odbijają się od niej niczym od kamiennej ściany, wystawiając wrogów na kontrataki:

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 23 maja 2019, 20:15   Uplink
Tak sobie myślę - w opisie Tremere na stronce jest "...after fall of the Pyramid...", czy to nie oznacza że w czasie akcji gry w Camarilli śą Lasombra i Assamici, a nie ma Brujah (może będziemy grać antitribu)? Czy coś pokręciłem?
czwartek, 23 maja 2019, 18:22   Celdur
Czyli ostatni klan, to Nosferatu lub Gangrel... F*ck Malkavian.
czwartek, 23 maja 2019, 17:41   Draagnipur
Pierwszy Bloodlines to było cudowne doświadczenie. Człowiek nie zwracał uwagi nawet na liczne błędy. Jako RPG to jest chyba zaraz po W3. Wiele razy zbierałem szczękę przy tej grze. Mam nadzieję, że kontynuacja da radę i nie pójdzie śladami Bioware.
czwartek, 23 maja 2019, 17:29   gimemoa
Kolejny ciekawy klan. Good.
czwartek, 23 maja 2019, 16:35   Bronnson
@KOZAKPL w necie można znaleźć sporo opisów, wpisz po prostu "Wampir Maskarada/Reqiem/Mroczne Wieki" i na pewno wyskoczy dużo wyników. Wampirek to już dość stary i popularny system, więc informacji na jego temat nie brakuje.
czwartek, 23 maja 2019, 16:12   scorbiot
Ciekawe, czy ten wampir też się skończy incydentem dyplomatycznym.
czwartek, 23 maja 2019, 15:41   Argon89
Cieszę się, ze Ventrue się załapało, to mój ulubiony klan.
czwartek, 23 maja 2019, 14:06   KOZAKPL
Witam, czy mógłby ktoś podrzucić linka, gdzie można przeczytać/obejrzeć coś więcej o wszystkich klanach, a także historię uniwersum?
czwartek, 23 maja 2019, 12:32   Marius1g
Skoro cztery pewniaki zapowiedziane, to został jeszcze jeden klan. Mam nadzieję, że to Lasombra.
czwartek, 23 maja 2019, 12:29   arisa321
To już wszystkie klany? Nie będzie można zagrać jako Malkavian? Słabo. Oby nie zabiła tej gry poprawność polityczna.

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Przepracowany tester nie zauważa buga, scenarzysta z łapanki pisze brednie, a support nie odpowiada na nasz problem, bo właśnie został zwolniony. Gry to poważny biznes z poważnymi problemami, wobec których bywamy bezbronni. Oręża mogą wkrótce dostarczyć związki zawodowe.

Komentarzy:
7

20-osobowy zespół, kilkadziesiąt wyjazdów do Czarnobyla, 114 lustrzanek, ponad 3000 wspierających na Kickstarterze, 200 tysięcy wpłaconych dolarów. Duże liczby i nie mniejsze oczekiwania – oto Chernobylite.

Komentarzy:
5

Bunt (ang. Riot) – rzeczownik

(1.1) sprzeciw, protest, opór

(1.2) wystąpienie grupy ludzi przeciwko jakiejś władzy

Komentarzy:
44

Zbiórka na Kickstarterze może być iskrą, która rozpali głowy odbiorców, roznieci zainteresowanie mediów i stanie się początkiem gorących biznesowych przyjaźni. Ci, którzy ją odpalili, przestrzegają jednak: igrając z ogniem, łatwo się sparzyć.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z