Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITVampire: The Masquerade – Polacy stworzą kolejną grę osadzoną w Świecie Mroku

rajmund środa, 22 maja 2019, 17:15 News

Za tytułem będą stali twórcy Serial Cleaner i Red Game Without A Great Name.

Ofensywa gier sygnowanych logo Vampire: The Masquerade trwa. Fani wampirzego uniwersum już ostrzą sobie kły na pełnoprawny sequel Vampire: The Masquerade – Bloodlines, a to nie jedyna produkcja, która w najbliższym czasie pozwoli nam przenieść się do Świata Mroku. Równolegle powstaje bowiem tajemniczy projekt autorstwa Big Bad Wolf, twórców The Council. Paradoksowi marzy się najwyraźniej budowa przenikającego się uniwersum, ponieważ właśnie dowiedzieliśmy się o jeszcze jednej grze z "Vampire: The Masquerade" w tytule. Będzie za nią odpowiadać polskie studio Draw Distance (dawniej iFun4all).

Developer podpisał już trzyletnią umowę z Paradox Interactive, który ma zapewnić produkcji wsparcie marketingowe. Michał Mielcarek, prezes Draw Distance, wiele oczekuje po tej współpracy.

Zawarcie tej umowy jest niezwykle ważnym wydarzeniem, ponieważ po raz kolejny udowadniamy, że jesteśmy w stanie skłonić do współpracy liczącego się na rynku, globalnego partnera. Jako jedyne studio w Polsce byliśmy w stanie przekonać Paradox, że potrafimy stworzyć grę, która zasługuje na to, by być elementem globalnego brand planu Vampire: The Masquerade.

O samej grze wiemy niestety niewiele, choć twórcy zdradzili, że ma być oparta na piątej edycji systemu "Vampire: The Masquerade". Wampir, w którego się wcielimy, ma stanąć w centrum konfliktu personalnego, a także frakcyjnego, którego celem będzie, a jakże, władza w Nowym Jorku. Gra ukaże się jeszcze w tym roku na PC oraz Switchu.

Nieodległy termin premiery pozwala sądzić, że nie będzie to produkcja na dużą skalę, a przynajmniej nie taką, do jakiej przyzwyczaił nas Bloodlines. Draw Distance ma zresztą w swoim dotychczasowym portfolio produkcje średniego sektora, takie jak osadzony w estetyce lat 70. symulator sprzątania miejsc zbrodni Serial Cleaner czy steampunkowa zręcznościówka Red Game Without A Great Name. W tegorocznych planach wydawniczych studia figuruje również Ritual: Crown of Horns, przy którym pracują znani z CDA Cross i Berlin.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 23 maja 2019, 17:46   Draagnipur
Być może powiem herezję, ale film Underworld Bunt Lykanów bardzo wpisuje mi się w Świat Mroku... Dlatego Vampire w średniowieczu to by było coś (-> Redemption)
czwartek, 23 maja 2019, 16:26   Bronnson
Trzy gry na tej samej licencji w mniej więcej tym samym czasie. Czyżby White Wolf naśladował politykę Games Workshop? Nie żebym miał coś przeciwko, ale miejmy nadzieję, że nie skończy się to huśtawką jakościową jak w przypadku Warhammera.
czwartek, 23 maja 2019, 12:44   Maciejka01
Vampire jest świetny. Redemption i pierwszy Bloodlines były świetne na swój sposób. Bloodlines 2...zobaczymy. Fajnie że więcej gier powstaje, ale Maskarada nie jest jedyną rzeczą w WoD. Czekam na Werewolf: The Apocalypse, ale też poczekam na gry z innymi istotami z WoD-a. Może Mage: The Ascension? A może Wraith: The Oblivion? Demon: The Fallen też byłby dobry. Albo coś od White Wolf, ale nie WoD? Exalted by się nadawałby, zwłaszcza że 3-cia edycja trochę bardziej stonowana jest i można ją na grę przerobić.
czwartek, 23 maja 2019, 12:34   arisa321
@XellarSpokojnie, Paradox dopiero podpisuje odpowiednie umowy więc na te wszystkie gry jeszcze sobie poczekamy. W tym roku chyba i tak wyjdzie tylko ta jedna gra, bo Bloodlines 2 i Wilkołak są zapowiadane na 2020.
środa, 22 maja 2019, 22:42   kondiq91
Im więcej gier, tym większa szansa że choć część będzie przyzwoitej jakości. Niech robią ;)
środa, 22 maja 2019, 21:54   Xellar
kondiq91,
Ależ oczywiście. Sam uwielbiam to uniwersum, więc cieszę się, że coś się ruszyło. Po prostu czuję się przytłoczony kolejnymi zapowiedziami w tak krótkim odstępie czasu. Jak utrzymają tempo, to do końca roku jeszcze 10 kolejnych produkcji w settingu Wampira ogłoszą. Nic w zasadzie przeciwko nie mam, chociaż - jak napisałem - przytłoczyło mnie to tempo. Pewnie za parę dni się oswoję i będę się cieszyć z powstających gier ;)
środa, 22 maja 2019, 20:57   kondiq91
@Xellar Vampire The Masquerade: Redemption rozgrywa się na przestrzeni 800 lat. Jeśli powstaną kolejne gry w uniwersum, miło byłoby zobaczyć jakąś np. w klimatach średniowiecza. W końcu świat mroku nie kończy się na współczesności.
środa, 22 maja 2019, 20:07   Xellar
A kto powiedział, że na 3 się skończy? WoD to nie tylko wampiry, ale branża gier już tak ma, ze gdy jakis temat chwyci, to będą do orzygania wałkować. A ciekawyw temacie to Vampyr był w zeszłym roku. Gra może i nie jakaś przełomowa, ale na pewno ciekawa.
środa, 22 maja 2019, 19:45   Rickerto
Mielu i Berlin klecą grę o Wampirach? Pewnie zaraz po Ritualu.
środa, 22 maja 2019, 18:17   gamingman21
Tyle lat nic w temacie ciekawego nie było i teraz się przeje? 3 gry to jeszcze nie zalew...

O autorze

rajmund

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Rozmawiamy Jesperem Kydem, wielokrotnie nagradzanym kompozytorem muzyki do gier i filmowej.

Komentarzy:
8

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
2

W programie na ten tydzień znalazły się dwa tytuły krótkometrażowe i jeden zdecydowanie nieprzeznaczony dla tych, którzy mają mało czasu. Ale ponoć wart każdej godziny.

Komentarzy:
9

To historia bardzo inteligentnego i zdolnego człowieka, który w trzy lata zdobył i stracił fortunę. To opowieść o człowieku, który w latach 80. XX wieku wprowadził komputer pod strzechy, a dziś nie ma i nie chce mieć komputera.

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z