Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HIT[Do przegadania] Czy Wiedźmin powinien być słowiański?

Voxpopuli poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 16:11 News

Rozstrzygnijmy tę palącą kwestię raz na zawsze.

Jaki jest Wiedźmin, każdy widzi. Tyle tylko, że każdy widzi go inaczej. Netflix ma swoją wizję, której zamierza się trzymać

My jednak nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zapytali – czy waszym zdaniem z serialu "Wiedźmin" słowiańskość powinna wylewać się z każdej strony? A może wręcz przeciwnie? Która wizja jest bliższa tej książkowej – zaprezentowana przez Netfliksa czy ta w grach?

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Wiedźmin (serial Netfliksa), akcja, RPG, CD Projekt RED, CD Projekt,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 8 sierpnia 2019, 20:45   Fallschirmjager
Powinien. Tak nie odróżnia się niczym od Game of Thrones.
czwartek, 8 sierpnia 2019, 7:38   Twiniu
@shinji87
A które z wymienionych przez ciebie potworów występują w książkach, a które jedynie w grach?
środa, 7 sierpnia 2019, 8:17   KeepCrying
Twórcy tego niesczęsnego serialu powiadają, że jest on na podstawie książki. Zastanawia mnie, czy przeczytali którąkolwiek z nich; nie udało im się nawet zachować prawidłowego koloru skóry.
0/10, Henry Cavill wygląda jak Conan Barbarzyńca a Amerykanie wciskają wszędzie swoje czarnusze pupilki. Chyba wolę jednak wersję z Żebrowskim.
wtorek, 6 sierpnia 2019, 22:12   Tokagero
Każda mitologia, panteon czy inne klechdy zasługują, żeby przynajmniej w jakiejś ich wersji zachować smaczki z ich ojczyzny, chociażby dla różnorodności. Wiedźmin, w ramach mojej znajomości uniwersum z samych gier, jeżeli w centrum uwagi mamy przygody związane ze zleceniami, problemami życia codziennego, florą, fauną i fantazmami, to akcent słowiański dodaje dozy odmienności, że nie idzie np. po prostu tego przełożyć na przygody miecznika-alchemika z DnD.
wtorek, 6 sierpnia 2019, 13:35   arianrod
"Piróg, albo nie ma złota w Szarych Górach" - esej Sapkowskiego o fantasy, który szczerze polecam. Jest tam nawet cały ustęp o tym żałosnym "słowiańskim fantasy", który chyba dobrze pokazuje stosunek autora do tego zjawiska.
wtorek, 6 sierpnia 2019, 12:24   wojtekb03
Będzie jaki będzie. O ile nie wcisną pedałów i trans czegoś na siłę jak to robią teraz wszyscy wszędzie, to będzie to dobry serial. Nie chcę by był podobny do gry. Od tego jest gra. Dobrze by fabuła była zgodna z książką, a serial netflixa pdoobny do samego siebie. I tyle.
wtorek, 6 sierpnia 2019, 11:03   liczyrzepa
którzy już dwadzieścia lat temu czytając książki widzieli wśród bohaterów postaci wszystkich ras i spójności świata im czarny Istredd nie zaburza.
wtorek, 6 sierpnia 2019, 11:03   liczyrzepa
którzy już dwadzieścia lat temu czytając książki widzieli wśród bohaterów postaci wszystkich ras i spójności świata im czarny Istredd nie zaburza.
wtorek, 6 sierpnia 2019, 11:03   liczyrzepa
który jest tak bardzo sienkiewiczowski że ciężko tu nawet udawać że jest inaczej. Poza tym, polski fan czytając Wiedźmina przekładał go na znane sobie, czyli polskie, względnie europejskie realia. Dlatego z naszego punktu widzenia serial powinien ociekać tą nieszczęsną słowiańskością, ale jak wspomniałem, nie będzie. Z punktu widzenia Amerykanów to z kolei bardzo dobrze, nie oszukujmy się, to dla nich ten serial powstaje. I im się bardzo spodoba, jak i wszystkim tym polskim światowcom,
wtorek, 6 sierpnia 2019, 11:02   liczyrzepa
Odpowiedź, klasycznie, brzmi - to zależy. W Polsce netflixowy Wiedźmin i tak nie ma szans, bo nie będzie słowiański. Nie może być, ponieważ robią go Amerykanie. Całe pokolenia ludzi wychowanych na książkach Sapkowskiego, jak i sam Sapkowski, wyrosły ze słowiańskości. Choćby się Pan Andrzej zapierał rękami i nogami, to i tak z geraltowych przygód słowiańskość się aż wylewa, tu w nazwie potwora, tam w opisie przyrody, czy mentalności postaci, gdzie indziej znowu w samym stylu pisania,

O autorze

Voxpopuli
Voxpopuli
Tutaj autorami jesteście wy!

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym roku World of Tanks, niezwykle popularna gra free-to-play online, obchodzi swoje 10. urodziny. Świętowanie trwa już dobre pół roku i powoli zbliża się do końca, jednak wciąż jest czas, by... zgarnąć kilka prezentów!

Komentarzy:
11

Mitologia grecka, legendy arturiańskie i płaska Ziemia.

Komentarzy:
4

Z udostępnionych gier ograłam tylko osiem, bo na więcej nie miałam czasu, ale znalazły się wśród nich perełki. W dodatku pełne wersje wszystkich poniższych gier zadebiutują jeszcze w tym roku, a dema nadal możesz pobrać ze Steama!

Komentarzy:
0

Jeśli wybierasz się w podróż, niech będzie to podróż długa.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z