Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCD Projekt pracuje nad trzema „cyberpunkowymi” projektami

Witold wtorek, 2 lipca 2019, 11:20 News

Następna duża gra studia będzie osadzona w tym samym uniwersum.

Wszyscy czekamy na Cyberpunka. Nawet jeżeli sama gra nieprzesadnie kogoś interesuje, to przynajmniej jest ciekawy, czy CD Projektowi znowu uda się rozbić bank, jak miało to miejsce przy ostatnim Wiedźminie. Oczywiście są też i tacy, którzy trzymają kciuki, żeby premiera gry zakończyła się całkowitą katastrofą, a oni będą mogli wtedy powtarzać wszystkim wokół „nie mówiłem?” – jest to jednak zdecydowana mniejszość (tzn. mam taką nadzieję), bo ogół graczy jest raczej pozytywnie nastawiony do nadchodzącej produkcji polskiego studia.

Być może słowo „produkcja” nie jest jednak wystarczające, ponieważ jak się okazuje, w niedalekiej przyszłości czeka nas nieco większa dawka świata stworzonego przez Mike'a Pondsmitha, niż się spodziewaliśmy. Podczas konferencji prasowej wierchuszka CD Projektu zdradziła bowiem na temat nadchodzącego tytułu kilka ciekawych informacji. Przede wszystkim twórcy pochwalili się dotychczasową sprzedażą (a właściwie – przedsprzedażą) swojej gry. Adam Kiciński, prezes zarządu, tak skomentował wyniki produkcji, dodając, że spora część preorderów pochodzi z Chin:

Jesteśmy dużo bardziej zadowoleni [niż przy Wiedźminie 3 – red.]. Trzeba być przy tym ostrożnym w wyciąganiu wniosków, bo preordery Wiedźmina 3 ruszały w momencie, kiedy gra nie była tak „nahajpowana” jak Cyberpunk 2077. Do tego okres [od rozpoczęcie sprzedaży – red.] jest krótki, to jest mała próba statystyczna. Porównując te 2-3 tygodnie z Wiedźminem 3, jest duża różnica.

Kiciński zdradził też, że doczekamy się nie jednego, a aż trzech projektów powiązanych z Cyberpunkiem.

Pracujemy nad trzema rzeczami  „cyberpunkowymi” – nad główną grą i nad dwoma jeszcze. To są trzy zespoły. Pracujemy też nad Gwintem i mamy jeszcze nieogłoszoną grę w Spokko. Czyli mamy pięć zespołów pracujących, trzy pracujące nad Cyberpunkiem

Prezes dodał również, że jeden z nich liczy 40 osób i mieści się we Wrocławiu, a jego zadaniem jest praca nad trybem wieloosobowym Cyberpunka 2077. Warto pamiętać, że wspomniana produkcja od Spokko z racji specjalizacji studia będzie mobilką. Kiciński, wspominając o  „cyberpunkowych rzeczach”, nie miał też raczej na myśli nowej edycji papierowego RPG, na którym wzorowana jest gra – w końcu nią zajmuje się R. Talsorian Games.

Okazuje się, że następna gra AAA CD Projektu, o której wiemy już od jakiegoś czasu (ma mieć premierę jeszcze przed 2021), także ulokowana będzie w tym samym świecie. Jak powiedział wiceprezes firmy, Piotr Nielubowicz:

Nasz następny duży projekt będzie też w uniwersum cyberpunkowym. Pracujemy już nad nim i traktujemy to jako naprawdę duży i dla nas nowatorski projekt.

Zarząd spółki poinformował też, że spodziewa się nieco niższej sprzedaży Cyberpunka na pecetach, niż miało to miejsca przy Wiedźminie 3. Dodali także, iż udział w sprzedaży cyfrowych kopii może dojść nawet do 50%. Jednocześnie poinformowano, że na sierpniowym Gamescomie nie zobaczymy niczego nowego związanego z nową grą studia, jednak w tym samym miesiącu podczas imprezy PAX West twórcy pokażą kolejny fragment rozgrywki. Kiciński dodał też:

Mocnej dawki [konkretów – red.] należy spodziewać się na początku przyszłego roku, kiedy pojawi się preview. Wtedy dziennikarze branżowi będą już grali i pisali o tym.

Cóż, to ostatnie przynajmniej możemy wam obiecać. Ale skoro jesteśmy już przy Cyberpunku, to warto wspomnieć, że tytuł będzie miał trzy różne prologi w zależności od pochodzenia, które wybierzemy (podobnie jak to było w pierwszym Dragon Age'u). Jak Paweł Sasko, główny projektant questów w studiu, powiedział portalowi VG24/7:

Gracz w Cyberpunk 2077 może stworzyć własną postać, która ma jeden z trzech rodowodów: nazywamy je ścieżkami życia. Możesz być Nomadem, Corpo lub Street Kidem. Każda z tych ścieżek życia ma inną lokalizację początkową oraz tło opowieści, które są silnie powiązane z pochodzeniem.

Wszystko to brzmi podejrzanie erpegowo i dobrze, szczególnie gdy zestawimy to z deklaracjami, że cały tytuł można przejść bez zabijania kogokolwiek. Kiedy dodamy do tego rozbudowane opcje romansowe, wychodzi na to, że z Cyberpunku może być całkiem udana gra fabularna. Być może żeby tak ostatecznie było, warto trzymać kciuki już dziś. I nie puszczać do 16 kwietnia 2020.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 2 lipca 2019, 22:24   DETHKARZ
Czyli w 2020 będą 2 gry AAA? Skoro druga ma być " przed 2021"... Jak dla mnie to trochę za szybko...
wtorek, 2 lipca 2019, 20:26   ArekJakub
Żeby tylko Redzi nie przejechali się na swoich ambicjach. Gracze jeszcze nawet nie mieli okazji samemu zagłębić się w świat gry i poznać go po swojemu, a ci już zapowiadają kolejne projekty z nim związane. Skąd pewność, że gra i jej lore się spodoba ? Hype to rzecz ulotna. Teraz się wszyscy jarają, ale po kontakcie z grą może (chociaż nie musi) przerodzić się w wielkie rozczarowanie. Ryzykowne posunięcie.
wtorek, 2 lipca 2019, 19:39   pablo0307
@joeblack1989 Na to liczę, zadania potrafią robić ciekawe, czekam na recenzję i pewnie spróbuję. Oby tylko jeszcze gameplay im się udał i może mnie przekonają, fajnie by było.
wtorek, 2 lipca 2019, 16:02   fanboyfpsow
@Mosarek nie koniecznie musiało by to być związane z Powstaniami. Np Polska podczas Zaborów Wojna z Krzyrzakami albo nie wiem Polska pod okupacją Niemiecką a my jako członek AK czy ZWZ Jest tego cała masa a jedynie CDR ma budżet i doświadczenie żeby zrobić z tego coś świetnego a nie kolejna co najwyżej Średnia strzelanka która tylko żeruje na Historii
wtorek, 2 lipca 2019, 15:15   Galbraith
projektami... czyt: DLC
wtorek, 2 lipca 2019, 15:12   joeblack1989
@pablo0307 ja tam miałem z grami osadzonymi w świecie fantasy czy średniowieczu a jednak wiedźmin 3(nie grałem we wcześniejsze serie) mnie przekonał do takich tytułów, czyli można się zainteresować jakimś klimatem mimo że nie jest się pierwotnie jego fanem...
wtorek, 2 lipca 2019, 15:02   Morasek
@fanboyfpsow to by było coś! Udział we wszystkich powstaniach... Chyba pierwsza gra w której tyle misji kończyłoby się niepowodzeniem :)
wtorek, 2 lipca 2019, 13:08   toyminator
Ta gra która ma wyjść do 2021, to w sumie może być po prostu strzelanka ;) Kto wie. A jeszcze jeden, to pewno dodatek.
wtorek, 2 lipca 2019, 11:48   pablo0307
Cyberpunk battle royale i Cyberpunk immortal potwierdzone. A tak poważnie to ciekaw jestem co z tej gry wyjdzie, nigdy mi się konwencja steamunkowa czy cyberpunkowa nie podobała ale może ta gra mi przypadnie do gustu. Trzeba czekać na recenzje.
wtorek, 2 lipca 2019, 11:41   fanboyfpsow
Ehhh A liczyłem na coś w klimatach choć by średniowiecza albo 20 wieku z naszą Historią.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
1

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z