Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCyberpunk 2077: Grę będzie dało się ukończyć, nie zabijając nikogo

Witold wtorek, 11 czerwca 2019, 23:11 News

I to jest coś, co chcieli usłyszeć wszyscy pacyfistycznie nastawienie fani erpegów.

Być może to nie możliwość unikania starć czyni niektórych przedstawicieli gatunku świetnymi, ale nie da się ukryć, że jest to zawsze mile widziana opcja. Dlatego wielu graczy zasmuciła rok temu wypowiedź jednego z developerów, który utrzymywał, że w nowym tytule Redów przemoc będzie obowiązkowa – w końcu wcielamy się w nim w najemnika. Jakoś się z tym pogodziliśmy (w końcu w Wiedźminach też dużo walczyliśmy, co było przecież całkiem nieźle uzasadnione), jednak wciąż niektórzy liczyli po cichu, że developerzy zmienią swoje plany.

Jak się okazuje – słusznie. Podczas prezentacji na stoisku Cyberpunka na targach E3 przedstawiciel studia wyraźnie zaznaczył, że przemoc ma być w ich grze opcjonalna.

Ważne jest, żeby mieć w pamięci, iż gracze będą mogli grać i zakończyć całą grę bez zabijania ani jednego wroga, jeśli tylko sobie tego zażyczą.

Oznacza to np, że przy likwidowaniu wrogów z ukrycia będziemy mogli zdecydować, czy pozbyć się ich na amen, czy, może w nieco delikatniejszym wariancie, tylko na jakiś czas. Jeżeli faktycznie twórcom uda się zaprojektować Cyberpunka w taki sposób, żeby pacyfistyczne rozwiązania były sensowne oraz satysfakcjonujące, to mają mnie nawet bardziej niż dzięki boskiemu Keanu.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 13 czerwca 2019, 1:48   Fallschirmjager
@ Veldrim Far Cry 5, z tego co wiem, też :)
środa, 12 czerwca 2019, 22:04   Veldrim
Far Cry 4 też się dało ukończyć bez zabijania nikogo, jeśli poszło się w specjalne zakończenie :P
środa, 12 czerwca 2019, 17:50   CzlowiekKukurydza
@leon.33 Ja tak samo. Najpierw pobawię się wszystkim bez ograniczeń, a za drugim razem pewnie totalna niewidzialność jak w Dishonored czy Deus Ex.
środa, 12 czerwca 2019, 17:47   Amigos
Zawsze brakuje mi w tego typu grach opcji ogłuszania, zwykle żeby unikać zabijania to trzeba się skradać albo mieć multum pkt w retoryce, a przecież walka nie zawsze musi się kończyć śmiercią, są różne pałki, tasery itp którymi można załatwić kogoś na cacy bez brudzenia sobie rąk.
środa, 12 czerwca 2019, 14:52   Scorpix
@AoS
Popatrz na filmik z targów. Może ta scenka wyglądałaby kompletnie inaczej, jakbyś nikogo nie zabił, więc wygląda na to, że każda śmierć ma wpływ na fabułę. Trochę jak w Dishonored, gdzie świat reaguje na twoje działania.
środa, 12 czerwca 2019, 13:41   deanambrose
Całkiem fajnie to było zrobione w Metal Gear Solid 3 i w dodatku nieco zmieniało to "walkę" z jednym z bossów ;)
środa, 12 czerwca 2019, 12:30   AoS
Ja bym chciał, żeby realnie dało się unikać przemocy a nie "udawać" że się nie zabija, bo się ogłusza. Przecież w przypadku losowych NPC nie ma to absolutnie żadnego znaczenia. Owszem, może ogłuszonego można ocucić, ale to tylko podwyższa poziom trudności a nie zmienia niczego w świecie gry, bo jak wykonasz zadanie to te osoby i tak znikną i się więcej nie pojawią, więc bez różnicy, czy przeżyły czy zginęły w naszej misji.
środa, 12 czerwca 2019, 9:36   Bronnson
Przyznam że spodziewałem się raczej takiego "pacyfizmu" w stylu Human Revolution...lub Wieśka. To znaczy większość wrogów unikam lub ogłószam, aż nie trafi się ktoś, kogo ominąć, przegadać ani ogłuszyć się nie da. Tym bardziej szacun dla REDów.
środa, 12 czerwca 2019, 9:28   leon.33
Czyli grę przejdę przynajmniej dwukrotnie. Pierwszy raz aby zobaczyć jak wygląda rozgrywka i jakie mam możliwości. A drugi raz w trybie ducha - jak w Dishonored.
środa, 12 czerwca 2019, 9:25   le_Fey
Facet był na zamkniętym pokazie Cp2077.
https:www.spidersweb.pl/2019/06/cyberpunk-2077-e3-2019.html

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Ciekawostka: w XVII wieku bobry uważane były za potrawę postną. Z kolei w Innsmouth...

Komentarzy:
0

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z