Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITDoom: Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałby pierwszy Doom wydany w 2019 roku? [WIDEO]

Witold wtorek, 7 maja 2019, 13:13 News

Cóż, najpewniej zupełnie inaczej niż to sobie wyobrażają autorzy tego moda, jednak wciąż warto to zobaczyć.

Jeżeli nie możecie już się doczekać tworzonego przez Johna Romero Sigil, a odświeżony dzięki SI oryginalny Doom skradł Wasze serce, powinniście zainteresować się także dziełem moderów, którzy od lata zajmują się upiększaniem pierwszej części serii. Chociaż oryginalna wersja modyfikacji pojawiła się na rynku już w sierpniu zeszłego roku, to teraz twórcy dali nam świetny pretekst, żeby w końcu uruchomić Doom Remake 4, udostępniając kolejną iterację swojej produkcji – tzw. „eksperymentalną edycję”, różniącą się od podstawowej przede wszystkim oświetleniem i cieniowaniem.

Jak mówią sami autorzy, została ona wydana oddzielnie z racji na jej sporą zasobożerność. I słusznie, ponieważ spowolnienia możemy nawet zobaczyć na filmiku, który zostało udostępnione wraz z jej premierą.

Doom Remake 4 w założeniu ma przenosić oryginalnego Dooma do 2019 – oczywiście tylko pod względem graficznym, bez zmieniania rozgrywki. Jest to tak naprawdę zestaw modów, które m.in. zamieniają pierwotne sprite'y na modele 3D (odbierając im w ten sposób nieco duszy) i dodają nowe tekstury czy HUD. Chociaż efekty wcale nie prezentują się tak oszałamiająco (powiedziałbym, że w niektórych momentach tak raczej w okolicach 1999, a nie 2019), miejscami gra wygląda nieźle, przywołując jednocześnie wspomnienia z pierwszej połowy lat 90. Całość (również wersję nieeksperymentalną, która działa dużo lepiej) można ściągnąć z tego miejsca.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 8 maja 2019, 10:43   Bullet84
Dla mnie jest ok, tylko mogli by zrobić licznik zdrowia i ten cały pasek gdzie jest amunicja w klasycznym stylu, tak samo jak i szkice broni i ustawienie po środku ekranu
środa, 8 maja 2019, 9:30   WSCrew
Gdyby Doom był wydany w 2019 to by wyglądał jak ten najnowszy Doom.
środa, 8 maja 2019, 6:48   Amigos
Ten 'płytki i boleśnie archaiczny' gameplay Dooma daje więcej frajdy niż większość współczesnych tytułów, niestety. Co do moda, tekstury mapy spoko, ale wrogowie wyglądają jak rodem z Quake 2.
środa, 8 maja 2019, 0:47   zadymek
Nie wiem na co komu dziś ten płytki i boleśnie archaiczny gameplay, nawet w nowej szacie graficzne. Ciekawostka. Istnieje, z kolei, Quake AD 2019, i nazywa się WRATH: Aeon of Ruin ;)
wtorek, 7 maja 2019, 23:58   PEEPer
Chyba 2000 roku.
wtorek, 7 maja 2019, 23:00   Nemesis753159
Wygląda jak jedna z tych gier w które grają bohaterowie kiepskich filmów.
wtorek, 7 maja 2019, 22:41   Bullet84
naxster Nie marudź, to jest wersja Fanowska, może komputer mu nie wyrabia nie wiem
wtorek, 7 maja 2019, 21:52   naxster
Wyglada tragicznie, niczego nie poprawia\nie dodaje w gameplayu i klatkuje przy eksplozjach. Neeext
wtorek, 7 maja 2019, 20:51   ZygfrydQ
Niby spoko, ale jakoś to do mnie nie do końca przemawia. Wolę jednak Project Brutality, jeśli chodzi o 'przeróbki' starego Dooma.
wtorek, 7 maja 2019, 19:45   hejkumtejkum
Klasyka... gra wiecznie żywa.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Rozmawiamy Jesperem Kydem, wielokrotnie nagradzanym kompozytorem muzyki do gier i filmowej.

Komentarzy:
8

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
2

W programie na ten tydzień znalazły się dwa tytuły krótkometrażowe i jeden zdecydowanie nieprzeznaczony dla tych, którzy mają mało czasu. Ale ponoć wart każdej godziny.

Komentarzy:
9

To historia bardzo inteligentnego i zdolnego człowieka, który w trzy lata zdobył i stracił fortunę. To opowieść o człowieku, który w latach 80. XX wieku wprowadził komputer pod strzechy, a dziś nie ma i nie chce mieć komputera.

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z