Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Wiedźmin: Ronin – Ruszyła zbiórka na mangę [WIDEO]

Witold wtorek, 7 września 2021, 12:56 News
PC

Projekt już został ufundowany, a do końca zbiórki zostały jeszcze prawie trzy tygodnie.

Można mieć o Cyberpunku 2077 zdanie mniej lub bardziej pochlebne, ale nawet najwięksi fani nie zaprzeczą, że po wszystkich kontrowersjach związanych ze stanem gry na premierę nie jest to dziś najgorętsza marka branży. Doskonale wie o tym sam CD Projekt, który w ostatnich miesiącach w przeróżnych działaniach promocyjnych coraz chętniej sięga po sprawdzoną w boju serię – ot, wspomnieć można o wiedźmińskim Oshee czy nawet takiej drobnostce jak umieszczenie Geralta (a nie np. V) na okładce ostatniego raportu finansowego spółki.

Zresztą o znaczeniu Wiedźmina świadczy zorganizowany w lipcu WitcherCon. Usłyszeliśmy podczas niego m.in. zapowiedź mangi łączącej świat wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego z japońskim folklorem. Na więcej informacji na temat projektu musieliśmy zaczekać jednak aż do dzisiejszego startu zbiórki na komiks.

„Wiedźmin: Ronin” wydany zostanie po polsku, angielsku i japońsku. Komiks liczyć będzie 100 w pełni kolorowych (co nie jest w końcu w gatunku regułą) stron. Edycja z Kickstartera jako jedyna będzie oferować twardą oprawę oraz 55 dodatkowych stron (3 krótkie historie oraz „making-of”).

W podstawowej kickstarterowej wersji „Wiedźmin: Ronin” wraz z bonusową pocztówką kosztuje ok. 160 złotych. Najdroższa opcja (z m.in. ręcznie rysowaną czarno-białą okładką) kosztowała ok. 4750 zł, ale mogła się na nią pokusić jedynie jedna osoba – chętny znalazł się natychmiast.

Zbiórka potrwa do 27 września. Jej celem jest zgromadzenie 407 tysięcy złotych, co raczej nie będzie problemem – już w tym momencie wpłaty przekroczyły 200 tysięcy złotych. Wysyłkę mangi „Wiedźmin: Ronin” przewidziano na styczeń 2022. Zainteresowanych odsyłam TUTAJ. Wszyscy, którzy zakupią komiks w ciągu pierwszych 24 godzin trwania akcji, otrzymają w bonusie 12-centymetrową figurkę Geralta walczącego z Tengu.

[AKTUALIZACJA]
Projekt został ufundowany po nieco ponad 2 godzinach trwania zbiórki. W tym momencie zgromadzono 430 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 9 września 2021, 9:03   Andreamu
Jak można zakupić figurkę, która pierwszego dnia była darmowa?
czwartek, 9 września 2021, 0:12   LordRegis
ok, brałem z ich strony na Kickstarter, gdzie podawali dostawę do Europy za ok. 25 euro.
środa, 8 września 2021, 8:28   jelenn
@LordRegis
35 euro komiks + 6 euro wysyłka do Polski = 41 euro = 185 zł.
wtorek, 7 września 2021, 21:09   LordRegis
160 zł za komiks + ok. 120 zł za przesyłkę, jakby co.
wtorek, 7 września 2021, 19:42   zadymek
@sadpanda Wstydziłbyś się, normalnie takie bzdury wypisywać. Ile ty masz lat, pięć? Aż usz...oczy puchną od czytania takich durnot, idź doedukuj się czy coś...
pisze się - chłyt materkindody
;)
wtorek, 7 września 2021, 16:54   tronk
@sadpanda - Ja wierzę, że mają już skończony projekt i używają Kickstartera jako marketing. Ale tak naprawdę ten kickstarter to taka poduszka, że w razie jak się nie sprzeda to i tak zarobią na tym i jak widać się udało. Nie jest to totalne ździerstwo, ale jest to też bardzo niefajny ruch.
wtorek, 7 września 2021, 16:31   sadpanda
Z filmiku wynika, że projekt jest mniej więcej skończony, tylko używają Kickstartera jako "chłyt małketingowy" + narzędzie do zbierania pre-orderów.
wtorek, 7 września 2021, 16:28   sadpanda
@tronk
Z biznesowego punktu widzenia świetne posunięcie.
wtorek, 7 września 2021, 16:23   kozworld
"Kickstarter, to ta platforma dla twórców co mają pomysł, ale potrzebują kasy, tak?" - Nie.Tak było kiedyś. Obecnie wiele firm zaczyna korzystać z Kickstartera jak z platformy wydawniczo-promocyjnej. Dajmy na to taki CMON. Jest firmą dużą i znaną, a chyba nie wydało jednej gry bez Kickstartera. Duże firmy ustawiają niskie progi (bo mogą, mają już technologię i know-how) po to by marketing się kręcił ile to setek razy przebity próg albo jak szybko zdobyto 100%
wtorek, 7 września 2021, 14:10   tronk
Jeszcze nieco rozwijając temat: CDPR, najpotężniejsza polska firma w tej branży, udaje, że nie stać ich na wydanie komiksu. W każdym razie konkluzja jest taka, że jak komiks nie wypali, bo będzie kiepski to CDPR nic nie straci - stracą fani, którzy dali im kasę. A jak CDPR zarobi to zupełnie w to nie inwestując. Zbiórka to najgorszy pomysł, który może konkurować z ostatnimi "DLC" do Cyberpunka w postaci kurtki, której nie widać nawet, bo gra jest FPP.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Wiedźmin: Oglądajcie z nami dzisiejszy WitcherCon [WIDEO]

News
piątek, 9 lipca 2021

wiedzmin-ogladajcie-z-nami-dzisiejszy-witchercon-wideo Główną atrakcją będzie drugi sezon serialu Netfliksa, ale znajdzie się tu coś również dla graczy.

Komentarzy:
4

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Na miesiąc przed planowaną premierą miałem okazję zejść do komnat starożytnej świątyni pamiętającej czasy imperium Akadu. Jak wypada trzeci odcinek antologii The Dark Pictures?

Komentarzy:
2

Bez klikaczy nie ma kołaczy.

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z