Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Wiedźmin: Wideo z wczesnej wersji pierwszej części [WIDEO]

Witold czwartek, 9 stycznia 2020, 13:13 News
PC

Tym razem możemy zobaczyć, jak prezentowała się produkcja w 2004 – jeszcze przed nadejściem epoki Geralta.

Materiałów z powstawania Wiedźmina od CD Projekt Red przez lata wiedzieliśmy naprawdę sporo, ale nie znaczy to, że kiedykolwiek nam się to znudzi. Przedwczoraj jeden z autorów pierwszej części Ryszard Chojnowski (znany również jako Rysław) podzielił się z fanami screenami z wersji gry z 2003 – czyli tej jeszcze sprzed przesiadki na znany z Neverwinter Nights silnik Aurora.

Nie potrzeba było wiele czasu, aby twórca znalazł na dysku kolejne zapomniane materiały. Tym razem w facebookowym poście pokazał niespełna półminutowe wideo przedstawiające build z 2004, więc już po zmianie engine'u. Geralta wciąż nie odnotowano.

Dodatkowo Chojnowski ogłosił, że znalazł kolejne wersje pisanego przez niego dokumentu projektowego i pierwszy scenariusz autorstwa Jacka Komudy oraz Maćka Jurewicza. Jak zapowiedział, w miarę możliwości będzie się nimi z nami dzielił.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 10 stycznia 2020, 13:19   szmotsu
@goliat wg autora posta jest to już Aurora...
czwartek, 9 stycznia 2020, 22:56   goliat
@Mortem Silnik Aurara pojawił się później, prezentowa wersja była robiona na enginie Calaris napędzającym pierwszego Mortyra. Silnik graficznych został zmieniony po przeniesieniu prac z Łodzi do Warszawy.
czwartek, 9 stycznia 2020, 17:25   Mortem
@GGrzebyk < Bo gra 1 Wiedźmin była na tym samym silniku robiona co Never Winter Nights czy pierwszy chyba też Dungeon Siege ;) https:www.youtube.com/watch?v=g18GgD-SNzM i za pierwszym razem był pomysł aby to była gra sterowana jak w dwóch wyżej wymienionych tytułach
czwartek, 9 stycznia 2020, 14:28   GGrzebyk
W tej wersji gry widać ogromne podobieństwo do Neverwinter Nights. Same animacje, oświetlenie to charakterystyczne zwalnianie postaci przed dotarciem do celu. W KOTORze też to było zauważalne. :)

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z