Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Sony: Dyrektor Guerrilla Games nowym prezesem Sony Worldwide Studios

Witold czwartek, 7 listopada 2019, 14:29 News

Piastujący do tej pory to stanowisko Shuhei Yoshida pokieruje nowym studiem firmy zajmującym się grami niezależnymi.

Trudno nie odnieść wrażenia, że Japończycy postanowili nieco potrząsnąć Sony Worldwide Studios, przygotowując się na nadejście kolejnej generacji. Przed miesiącem informowaliśmy o odejściu ze stanowiska przewodniczącego grupy, Shawna Laydena, który przepracował w tym miejscu ostatnie 5 lat. Okazuje się, że nie jest to koniec zmian dotykających firmę.

Sony ogłosiło właśnie, że po 11 latach prezesem Worldwide Studios przestanie być Shuhei Yoshida. Nie oznacza to jednak, że przechodzi na emeryturę – 55-latek stanie na czele „nowej inicjatywy” mającej skupić się na grach niezależnych wydawanych na PlayStation. Prezes Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, skomentował tę decyzję następująco:

Wszyscy wiedzą, jak Shu pasjonują niezależne gry – są siłą napędową branży, dzięki czemu nasze portfolio jest tak wyjątkowe dla graczy. Te szalenie kreatywne doświadczenia zasługują na uwagę oraz mistrza, takiego jak Shu, który zapewni, że cała organizacja SIE będzie współpracować, aby lepiej angażować się w działania z niezależnymi programistami poprzez kulturę wspierania i uczczenia ich wkładu w rozwój PlayStation.

Miejsce Yoshidy na dawnym stanowisku zajmie Hermen Hulst, długoletni dyrektor ds. zarządzania w Guerrilla Games (zresztą jednego z czołowych studiów wchodzących w skład Sony Worldwide Studios).

 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Sony,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 7 listopada 2019, 17:28   Nezi23
Uff, coś czuję że cenzura gier na Playstation może się teraz dopiero rozkręcić.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

PlayStation 4 drugą najlepiej sprzedającą się stacjonarną konsolą w historii

News
środa, 30 października 2019

playstation-4-druga-najlepiej-sprzedajaca-sie-stacjonarna-konsola-w-historii Na podium znalazły się jeszcze dwa inne urządzenia Sony.

Komentarzy:
4

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Kupiliśmy z enkim Switcha, więc od dzisiaj w „Sprawdzam” będą pojawiać się także produkcje na konsolę Nintendo. Na pierwszy ogień dwie, a do tego pewna polska perełka. PS: Tak, polecajcie swoje ulubione produkcje na Switcha, najlepiej niezależne!

Komentarzy:
0

Za nami  pecetowa premiera Red Dead Redemption 2. Z tej okazji zapraszam was do wędrówki po Dzikim Zachodzie. Ale tym prawdziwym, jakże różnym niż świat znany wam z gier i filmów. Ruszajmy, by rozprawić się z narosłymi wokół niego mitami. Jiiiiiii-ha!

Komentarzy:
13

Wśród asów światowej branży komputerowej nie brak i takich nazwisk, które brzmią bardzo swojsko. Znacie (choćby z moich tekstów) Jacka Tramiela/Trzmiela, na pewno słyszeliście też o niejakim Stevie Wozniaku. Ostatnio też jest głośno o Paulu Baranie, jednym z „ojców” internetu. Ale czy wiecie, że była szansa, by największą gwiazdą spośród nich był Jacek Karpiński?

Komentarzy:
13

Myśl na dziś: Po prostu – myśl. Nie tylko dziś.

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z