Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITKingdom Come: Deliverance – W ten weekend i ty możesz zostać synem kowala

Witold piątek, 6 września 2019, 13:53 News

A potem patrzeć na rzeź rodzinnej wioski i ledwie ujść z niej życiem. Zainteresowani?

Tytuł Czechów z Warhorse Studios był dokładnie tym, co kochamy – pełnym błędów, siermiężnym, trudnym i nieprzystępnym erpegiem. Jednocześnie zachwycał rozmachem, dbałością o szczegóły, naciskiem na realizm i niespotykanymi nigdzie indziej realiami – w grach XV wiek z perspektywy prostego wieśniaka oglądamy... no, właściwie to wcale go nie oglądamy, a tym bardziej, jeżeli mowa o osadzeniu akcji w Europie Środkowej. Twórców ich ambitne założenia nieco przerosły – ale tylko nieco, a kolejne miesiące łatania gry i naprawiania błędów sprawiły, że Kingdom Come w zeszłym roku stało się jednym z najlepszych przedstawicieli swojego gatunku

Żal więc chociaż nie spróbować i nie wskoczyć na przynajmniej chwilę w buty Henryka. Szczególnie, że ruszył darmowy weekend z produkcją, podczas którego możemy hulać po Czechach, ile dusza zapragnie, do poniedziałku 9 września. Tradycyjnie w tym czasie grę zakupimy za 50% jej zwykłej ceny, czyli 53,99 zł. Niestety za niedawno wydaną edycję królewską zapłacimy już 107,24zł (przecena o 25%). Kingdom Come: Deliverance znajdziecie tutaj.

 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 6 września 2019, 21:24   Mathius
@Shaddon Skilla w otwieraniu zamków to ja ogarnąłem jeszcze w wiosce startowej ograbiając wszystko co dało się ograbić :)
@Muidus Gra zdecydowanie warta polecenia!
@Michalos Aby się wgłębić, tak. Skończyć pewnie też się da, ale pominiesz dużo ciekawego contentu. 3 dni to zdecydowanie za mało na tą grę ;)
piątek, 6 września 2019, 20:26   Edward03051993
Kilka dni temu skończyłem tę grę, spędziłem przy niej prawie 180 godzin. Czekam na drugą część. To jest tytuł "must have".
piątek, 6 września 2019, 17:52   toyminator
@Michalos Zależy ile masz czasu. Jak będzie grał po 10 godzin,to może i do połowy przejdziesz. Jak masz mało czasu, to warto, aby się przekonać, czy to fajna gra, czy nie fajna.
piątek, 6 września 2019, 16:43   McGrave
Gra jest fenomenalna... Szczerze mówiąc chyba nic mnie tak nie zaskoczyło i nie wciągnęło od czasów Gothica a na początku myślałem że brak magii itd. sprawi że gra nie będzie dla mnie
piątek, 6 września 2019, 16:35   Michalos
Czy 3 dni są wystarczające by jakoś wgłębić się w historię? Boję się że nie dałbym rady przejść samego początku.
piątek, 6 września 2019, 15:46   Hagan
@Shaddon historia Johanki to najlepiej zaprojektowane zadanie w grze, każde pozornie błahe zachowanie Henryka ma wpływ na końcówkę. Aż dziw że znani z ateizmu Czesi przedstawili inkwizycję jako instytucję przeprowadzającą rzetelne procesy i uważnie słuchającą zeznań wszelkich świadków. Ja sam chciałem chciałem poprawić relację z Johanką po niepowodzeniu z leczeniem rannych w głównym wątku. Historia Teresy też OK, tylko trudno było szukać bandaży w nocy (pies odnajdywał w kółko to samo miejsce).
piątek, 6 września 2019, 15:38   Muidus
czy ta gra jest godna polecenia czy może dużo w niej pustej przestrzeni
piątek, 6 września 2019, 14:59   toyminator
Zagrałbym...ale nie chcę żeby mi karta spłonęła ;)
piątek, 6 września 2019, 14:50   Shaddon
@Hagan
Początki może i są dość ciężkie, ale po jakimś czasie Henryk staje się półbogiem mordującym najlepiej opancerzonych przeciwników maksymalnie kilkoma ciosami, więc typowa dla gatunku krzywa poziomu trudności zostaje zachowana. Najważniejsze to zawziąć się i trenować umiejętność otwierania zamków wytrychami - po wbiciu kilku poziomów tę początkowo skrajnie frustrującą czynność wykonuje się już z zamkniętymi oczyma. Generalnie super gra, zaś wątek Johanki z dodatku to już wręcz czyste złoto.
piątek, 6 września 2019, 14:41   kalis22pl
@Hagan Na początku to taki pies obrono zaczepny on zaczepia a ty go bronisz, ale jak go wyszkolisz to przydatna bestia.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z