Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITBlizzard: Kolejny założyciel odchodzi z firmy

Kaladin sobota, 20 lipca 2019, 16:54 News

Trzydzieści lat minęło, jak jeden dzień!

Ostatnimi czasy Blizzard musi sobie radzić z falą odejść i zwolnień. W styczniu podano do wiadomości, że z korporacją pożegnał się jeden ze współzałożycieli, Mike Morhaime. Dwa miesiące później firma przeszła restrukturyzację. A dzisiaj internet obiegła wiadomość, że z Blizzarda odchodzi kolejny założyciel.

Frank Pearce, bo o nim mowa, podzielił się dzisiaj specjalnym oświadczeniem z pracownikami, w którym szeroko dyskutował o swoich założycielskich początkach. Mężczyzna wspominał o biznesowych partnerach, obserwowaniu stopniowego wzrostu pozycji Blizzarda, wreszcie o tworzeniu gier, które pokochał całym sercem:

Naszym wysiłkom zawsze przyświecał jeden cel. Chcieliśmy tworzyć gry, w które sami chętnie zagramy i które docenią ludzie podobni do nas. Dzisiaj chcemy jednoczyć świat poprzez niesamowitą rozrywkę. Jestem dumny z tego, że miałem okazję być częścią życia tylu ludzi, poprzez stworzoną przeze mnie rozrywkę.

Pearce zapewnił, że wciąż będzie częścią korporacyjnej rodziny, ale raczej na pozycji doradcy niż osoby decyzyjnej. Jak sam wspomina, chce wreszcie "skupić się na pewnych aspektach życia, które wcześniej zaniedbał". Jego stanowisko przejmie J. Allen Brack.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Blizzard,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 27 lutego 2020, 11:48   Gokussb
Dawny Blizzard od czasów warcraft 1 warcraft 2 wraz z dodatkiem byeyond the dark portal warcraft 3 reagin of chaos i Frozen Throne diablo 1 diablo 2 z dodatkiem lord of sestruction , i starcraft 1 był cudny . W tamtym okresie blizzard robił gry z pasji . Teraz od nowego blizzarda [ według mnie ] można uznać trylogia starcraft 2 . Co do diablo 1 hellfire chciałbym by mi ktoś powiedział koto uczynił ten dodatek . Słyszałem sporo opini wedle których to nie blizzard zrobił .
niedziela, 21 lipca 2019, 18:23   tommy50
Blizzard to juz skorupa, logo i jest w firma w ktorym siedzia juz tylko chciwe i leniwe korpowujki.
Ta firna sie skończyła w chwili kiedy zaczęły im przyjezdzac codziennie ciezarowki wypelnione dolarami od graczy zombiakow grających w WOWa.
Zbyt dużo pieniedzy i zbyt malo zobowiązań wykonczy każdego i wykonczylo Blizzard. Majac te miliardy dolarow za nic rozleniwili sie, popadli w tworczai niemoc i sprzedali sie Activision, a ta zainstalowala u nich wiecej chciwych "wujków".
Blizzard to trup!
niedziela, 21 lipca 2019, 8:42   Dantes
+SerwusX Blizzard jest od dawna skończony [*] to jest zaskakujące jak długo otrzymują WoW graczy z roku na rok gra coraz mniej graczy, Starcraft Remastered przyjął się tak sobie większość fanów oczekiwała lepszej jakości, Warcraft 3 Reforged wychodzi za późno ten projekt mógł być zrealizowany wcześniej a Diablo 2 lepiej niech nie ruszają i nie niszczą legendy.
niedziela, 21 lipca 2019, 1:43   SerwusX
@Qswyk
"Starcraft 2 - umarł" - to tak, jakby napisać że Warcraft 3 umarł, ostatecznie długotrwałe wsparcia dla multi/esportu to tylko dodatek, a gra jako tako jest singlową kompletną całością, więc już bez przesady. Wolę, żeby seria "umarła", niż żeby rozmieniać ją na drobne niczym Diablo.
sobota, 20 lipca 2019, 21:41   Qswyk
"Naszym wysiłkom zawsze przyświecał jeden cel. Chcieliśmy tworzyć gry, w które sami chętnie zagramy i które docenią ludzie podobni do nas." - dobrze powiedział: "chcieliśmy tworzyć" bo dzisiaj wygląda to tak:
- Starcraft 2 - umarł
- Hots - umarł
- Hearthstone - umiera
- Diablo - XD
- WoW - każdy kto gra ten wie jaka jest sytuacja
- Overwatch - chyba tylko Esport go trzyma aczkolwiek wydaje mi się ze gra przestała zbierać zainteresowanie graczy i sama gra będzie powoli ich traciła.
sobota, 20 lipca 2019, 19:38   zadymek
Żadna strata. Stary Blizz skończył się po odejściu Brevik'a... [TO NIE JEST SMIESZNE - Smg. JEDZIESZ PO KRAWEDZI].
sobota, 20 lipca 2019, 18:23   cali
W sumieniu było minęło ale jestem legendą branży.
sobota, 20 lipca 2019, 17:55   Marcus93
Macie błąd w nagłówku, nie pisze się Blizzard, tylko "firma kukiełka żerująca na tym czym był blizzard, a obecnie żyjąca jako część activision"
sobota, 20 lipca 2019, 17:20   Nemesis753159
Tyjaaaa...

O autorze

Kaladin

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z