Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Acitivision Blizzard: Ostatnie zwolnienia mogą mieć „negatywny wpływ na prowadzoną działalność biznesową”

Witold poniedziałek, 4 marca 2019, 10:57 News

„Realizacja tego planu może być również kosztowna i destrukcyjna dla naszej działalności”.

Bobby Kotick nie ma ostatnio łatwego życia. Po tym jak w zeszłym miesiącu wydawca przy okazji ogłoszenia rekordowych zysków poinformował, że zwolni 8% pracowników (ok. 800 osób), na firmę spadł grad krytyki. W internecie natychmiast ruszyła petycja domagająca się zwolnienia prezesa Activision oraz cała akcja skierowana przeciwko niemu. Publikacja raportu o najbardziej przepłacanych CEO w Stanach, w którym zajął 45. miejsce, na pewno też nie pomogła jego wizerunkowi. Były to jednak tylko drobnostki, a on sam ostatnimi czasy skupiał swoje myśli raczej na czymś innym.

W Stanach Zjednoczonych każda spółka o majątku większym niż 10 milionów dolarów, której akcje posiada ponad 2000 osób, musi składać swoim udziałowcom coroczny raport Form 10-K. W opublikowanym przez Activision Blizzard dokumencie możemy przeczytać, że w firmie wcale nie jest aż tak różowo, jak niektórzy sądzili.

W lutym 2019 ogłosiliśmy plan restrukturyzacji, w ramach którego zamierzamy ponownie skoncentrować nasze zasoby na naszych najlepszych stronach i usunąć niepotrzebną złożoność oraz duplikację z niektórych części naszej działalności.

Później robi się robi nieco bardziej zagmatwanie.

Chociaż wierzymy, że plan restrukturyzacji pozwoli nam zapewnić lepsze wykorzystanie poszczególnych talentów [w firmie] oraz większą wiedzę i skalę naszych oddziałów biznesowych, nasza zdolność do osiągnięcia pożądanych i przewidywanych korzyści z planu restrukturyzacji w pożądanym i oczekiwanym przez nas terminie jest przedmiotem wielu szacunków i założeń, a faktyczne oszczędności i terminy dla tych działań mogą się znacznie różnić w zależności od takich czynników jak lokalne przepisy prawa pracy, negocjacje ze stronami trzecimi i wymogi operacyjne. Te szacunki i założenia są również przedmiotem znaczących gospodarczych, konkurencyjnych i innego rodzaju niepewności, z których część jest poza naszą kontrolą.

W skrócie: „niczego nie obiecujemy”. Jednak kolejna część wskazuje na zagrożenia związane ze zwolnieniami.

Ponadto nie możemy zagwarantować, że nasza działalność będzie bardziej wydajna lub skuteczna niż przed wdrożeniem planu bądź że dodatkowe restrukturyzacje nie będą wymagane lub wdrożone w przyszłości. Realizacja tego planu może być również kosztowna i destrukcyjna dla naszej działalności. Może też mieć inne negatywne konsekwencje, takie jak rezygnacje wśród personelu wykraczające poza planowaną redukcję zatrudnienia, a także negatywny wpływ na morale i produktywność załogi lub na naszą zdolność przyciągania i zatrzymywania wysoko wykwalifikowanych pracowników. Każda z tych konsekwencji mogą mieć negatywny wpływ na prowadzoną działalność biznesową.

Oczywiście nie oznacza to, że wydawca jest na krawędzi upadku, a tym bardziej, że przyczyniły się do tego ostatnie zwolnienia. Opublikowany dokument jest tylko dowodem na to, że w biznesie niewiele jest absolutnie pewnych działań, a każda decyzja niesie ze sobą potencjalne ryzyko. Straszenie inwestorów potencjalnymi krótko- i długoterminowymi konsekwencjami nie jest aż tak niezwykłe i stanowi swoistą „podkładkę”, na którą będze mogła powołać się firma, gdyby ktoś chciał w przyszłości zarzucić Activision wprowadzenia w błąd udziałowców.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Activision,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 4 marca 2019, 19:53   Crom3ll
Ten magiczny dokument który cytujecie to Raport Roczny dla inwestorów. Jego celem jest poinformowanie udziałowców o ostatnich zmianach w działalności firmy, co firma planuje robić w następnych latach, oraz co może pójść nie tak i co chcą zrobić by te ryzyko zminimalizować. Nic niezwykłego.
poniedziałek, 4 marca 2019, 14:11   tommy50
Wartoaciowych gier to oni juz wogole nie robia, a Diablo 3 kiedy mialo premiere? W maju 2012 i od tego czasu nic porzadnego Acti-Blizzard nie wydal (multiplayerowych tepych i pustych giwr nie liczę ).
No, remaster Crasha i spyro, ale to nic nowego tylko nowe stare.Jak dla mnie Activision i Blizzard moga isc do piachu i zwolnic marki dla innych firm, ktore zamierzaja produkowac gry, a nie tylko spekulować
poniedziałek, 4 marca 2019, 12:16   Dantes
Z Blizzardu to tylko nazwa została starzy dobrzy projektanci dawno odeszli i jeśli upadną to nie ma za czym płakać ponieważ od lat dobrej ponadczasowej gry nie wydali.
poniedziałek, 4 marca 2019, 11:45   Azaraphiel
Czyli news o tym że o nic nie chodzi.
poniedziałek, 4 marca 2019, 11:45   urbanzone03
Ja nie rozumiem tu czegoś. Na Charlie Intel jest napisane że te zwolnienia są z tego powodu iż rezygnują z E-sportu i chcą robić po prostu lepsze gry. Na miejsce ludzi zwolnionych pojawią ci którzy programiści którzy zajmą się tworzeniem gier więc to zdecydowanie lepiej ale zamiast poszukać trochę w google to Polskie news'y co do oryginalnych to po prostu armagedon ...
poniedziałek, 4 marca 2019, 11:05   Ogoorek1
obudźcie mnie jak blizzard pójdzie w ślady bungo

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z