Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Fortnite pobił w lutym kolejne rekordy

Witold piątek, 22 lutego 2019, 11:47 News

Wygląda na to, że gra nie traci rozpędu.

Czy tego chcemy, czy nie, produkcja Epic Games wciąż pozostaje na szczycie, bijąc rekordy i trwale zmieniając branżowy krajobraz. Dzięki sukcesowi gry mógł ruszyć Epic Games Store, który w dłuższej perspektywie może stać się zagrożeniem dla Steama. Tytuł przyniósł twórcom gigantyczne zyski – i nie tylko twórcom, bo miliony zarobił dzięki niemu między innymi streamer Ninja. Ba, zagrożenia dla siebie upatrywał w popularności gry nawet Netflix, co pokazuje, jaki status osiagnął Fortnite.

Teraz Epic postanowił pochwalić się kolejnymi rekordami. Podczas koncertu Marshmello na żywo w grze tytuł zgromadził przed ekranami 10,7 miliona graczy jednocześnie, bijąc tym samym swój własny wynik z listopada, kiedy to po południowokoreańskiej premierze w Fortnite’a grało jednocześnie 8,3 miliona osób. Było to jednak związane ze specjalnymi eventami, które miały zachęcić do zapoznania się z tytułem, dlatego sam Epic traktuje to nieco inaczej. Firma pochwaliła się też, że 16 lutego w ich battle royale’u bawiło się w tej samej chwili 7,6 miliona ludzi, co jest rekordem wsród „normalnych” dni, czyli takich, gdy nie dzieją się żadne specjalne wydarzenia.

Fortnite pozostaje królem, nie ma nawet cienia wątpliwości. W pościg ruszył co prawda Apex Legends, który przyciąga graczy szybciej niż niegdyś produkcja Epic Games, jednak do lidera wciąż mu daleko. Wygląda więc na to, że w 2019 roku Fortnite nie straci korony i znowu przyniesie Epicowi rekordowe zyski.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 22 lutego 2019, 23:14   Neito17
@YogoWafel I nawet dał Battlepassa "za darmo". Musisz ukończyć 13 w miarę prostych (jeśli grasz regularnie) wyzwań, żeby go zdobyć darmo. Apex póki co nie wprowadził nic poza daniem gry za darmo, a ma już sporo ciągle grających osób. Streamerzy dalej grają mimo zakończenia okresu płatnego. Jeśli twórcy Apex pójdą za ciosem, poprawią skiny, dodadzą passa i dodadzą tryby gry, to wróżę świetlaną przyszłość.
piątek, 22 lutego 2019, 16:57   Kazzz
@YogoWafel
Zgadza się. Nawet ostatni ich pomysł- możliwość zdobycia karnetu nowego sezonu za darmo wynika właśnie z popularności Apexa. Słowem, gdyby nie premiera tej gry, to Epic na 100% niczego takiego by nie przygotował.
piątek, 22 lutego 2019, 15:47   gimemoa
@YogoWafel Wydaję ci się.
piątek, 22 lutego 2019, 15:36   nieznajomy43
@YogoWafel Ciężko powiedzieć część z eventów na pewno nie, np. koncert Marshmello nie był jednym z nich bo takie coś nie da się zorganizować z dnia na dzień.
piątek, 22 lutego 2019, 12:54   GGrzebyk
@YogoWafel dokładnie tak
piątek, 22 lutego 2019, 12:52   YogoWafel
Nie chce cały czas strugać marchewki Apex Legends, ale nie jest tak że po premierze tej gry Epic zaczął robić masę eventow, dawać dodatkowe punkty i 4krotnie więcej pieniędzy z referali dla youtuberow i streamerow?

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z