Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITEpic Games Store: Twórcy Fortnite’a uruchomią alternatywę dla Steama

deina wtorek, 4 grudnia 2018, 19:17 News

Epic Games rzuca wyzwanie gigantowi pecetowego rynku.

Epic Games ma plan: założenie sklepu z grami na PC, który mógłby stanowić realną konkurencję dla Steama. Co więcej, już na wstępie proponuje wydawcom i developerom lepsze warunki w postaci niskiej prowizji: 12%. Warto jednak dodać, że Valve właśnie postanowiło wprowadzić zmiany, w mysl których wysokie wyniki sprzedaży na Steamie zostaną nagrodzone obniżeniem prowizji poniżej domyślnych 30%.

Inicjatywa Epica ma się rozwijać na przestrzeni 2019 roku. Najpierw pojawi się zestaw starannie wybranych gier na PC i Maca, potem oferta będzie się stopniowo powiększać i rozszerzać na inne platformy, w tym Androida. Do puli trafią również tytuły zrealizowane na innych silnikach niż wyprodukowany przez Epica Unreal Engine, co jest świetną wiadomością dla twórców niezależnych korzystających np. z technologii Unity. Developerzy będą mieli ponadto dostęp do narzędzi pozwalających na utrzymywanie stałego kontaktu z użytkownikami oraz budowanie relacji z bloggerami i streamerami. Jeśli ktoś zamieści na swojej stronie lub kanale link do gry, otrzyma 5% od każdej sprzedanej w ten sposób kopii, przy czym Epic Games deklaruje pokrycie tych kosztów z własnej kieszeni przez pierwsze 24 miesiące.

Wszystkie dostępne w sklepie pozycje mają być dobierane ręcznie, żeby zagwarantować wysoką jakość oferty. W rozmowie z Eurogamerem szef Epic Games, Tim Sweeney, oświadczył, że firma z otwartymi ramionami przyjmie do tego elitarnego grona PlayerUnknown’s Battlegrounds. Jest to istotne o tyle, że stosunki pomiędzy PUBG Corp. a Epikiem sa napięte, odkąd ci pierwsi oskarżyli twórców bijącego rekordy popularności Fortnite’a o plagiat. To jedyny tytuł, jaki został wymieniony, Sweeney nie dał się przekonać do uchylenia rąbka tajemnicy i dopiero za jakiś czas dowiemy się, z jaką ofertą wystartuje sklep. Epic nie przewiduje ujednoliconego systemu DRM dla całej platformy, ale developerzy będą mogli korzystać z wybranych przez siebie zabezpieczeń, jeśli taka będzie ich wola.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Epic Games,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 6 grudnia 2018, 15:38   McGrave
Nawet nie warto płakać bo w takiej sytuacji po prostu nie może być inaczej. Na Steam masz narzut 30% i wszystkie statystyki krzyczą że Steam często warto omijać (jak nie całkiem to przynajmniej częściowo - patrz GDC). Steam potrzebuje mocną konkurencję szczerze mówiąc a tyko niższa prowizja może zredukować problem dużej ilości launcherów więc raczej powinniśmy się cieszyć, że Epic wychodzi z prowizją tylko 12% bo to o wiele bardziej sensowna opcja która może autentycznie trochę poprawić sytuację...
czwartek, 6 grudnia 2018, 12:16   Winograd
@karczekwieprzowy, ale jesteś wulgarny. Mosieznypatyczak ma rację!
środa, 5 grudnia 2018, 20:01   Wcogram
Nie oni pierwsi próbowali.
środa, 5 grudnia 2018, 12:37   gimemoa
Po ostatniej zmianie wyglądu ich Epic Launchera to nie wiem czy ktokolwiek będzie chciał z tego korzystać. Takiego niefunkcjonalnego paskudztwa w życiu nie widziałem.
środa, 5 grudnia 2018, 10:51   Asturas
@mateinho32
Rzecz w tym, że RoE, Fortnite, PUBG, PUBG Mobile oraz LoL są albo własnością Tencent Games, albo Tencent Games ma w nich udziały. Oni mają nawet udziały w Ubisofcie i Activision Blizzard.
środa, 5 grudnia 2018, 6:17   nortalf
Budowanie relacji z blogerami i streamerami.
O ja pier****. Dokąd to zmierza
wtorek, 4 grudnia 2018, 22:49   Kkrieger
To jest tak śmieszne jak wywalenie Petru z jego własnej partii, założenie sobie nowej i twierdzenie że w przyszłej kadencji będzie się liczył w wyborach :). Uplay i Origin się trzymają bo WYMAGAJĄ od gier z własnej stajni by były podpięte do tego syfu, nawet jak sprzedają grę na steamie. To jest sztuczna kroplówka.
wtorek, 4 grudnia 2018, 22:24   mateinho32
Ring of Elysium, Fortnite i PUBG na jednej platformie. Wszechświat imploduje.
wtorek, 4 grudnia 2018, 21:23   Kuba3003
Mam się bać, że steam upadnie i odbierze mi (nie)moje gry? xD
wtorek, 4 grudnia 2018, 21:20   ThirdMan
metoo

O autorze

deina

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z