Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Techland przeznaczy 40 mln złotych na nowe centrum badań i rozwoju

Bastian wtorek, 25 kwietnia 2017, 17:47 Technologie
Techland
Techland

Wrocławska firma nie próżnuje i mocno inwestuje w badania i nowe technologie. Nowa placówka ma powstać do 2020 roku.

Jak podano w oficjalnym komunikacie, inwestycja (z wkładem Unii Europejskiej w wysokości 11 milionów złotych) ma na celu wspomóc badania, które usprawnią tworzenie nowych tytułów. Michał Ostojski, Dyrektor Operacyjny Techlandu, komentuje to w ten sposób:

Specyfika branży gier na ogół bazuje na wynikach własnych poszukiwań, gdyż nie ma rozwiązań, które są gotowe. Trzeba je wykreować. Badania trwają cały czas – koniec jednych jest początkiem następnych. Centrum badań, które chcemy rozwijać, da nam pełne spektrum możliwości w tworzeniu i testowaniu nowych rozwiązań technologicznych.

Budynek centrum stanie tuż przy głównej siedzibie firmy we Wrocławiu. Otojski dodaje również, że Techland wciąż aktywnie prowadzi rekrutację wielu specjalistów, a inwestycja w nową placówkę to naturalny efekt rozbudowy swojej kadry:

Cały czas też prowadzimy aktywne działania w zakresie rekrutacji, które wiążą się z naszymi projektami. Poszukujemy utalentowanych specjalistów z wielu dziedzin do naszych zespołów we Wrocławiu i Warszawie. To z kolei zwiększa zapotrzebowanie na przestrzeń, dlatego stawiamy kolejny budynek firmy we Wrocławiu, natomiast w Warszawie przenieśliśmy cały nasz zespół do nowoczesnego, większego biura.

Dzięki pracy działu badań i rozwoju Techlandu mamy obecnie do czynienia z szóstą edycją silnika Chrome Engine (który w Dying Light doczekał się implementacji systemu Natural Movement pozwalającego na wygodną przebieżkę po mieście). Firma chwali się technologią Wirtualne Miasto, która pomaga w tworzeniu środowisk urbanistycznych.

Badania w nowym centrum mają przyczynić się nie tylko do rozwoju technologii, ale i narracji czy rozgrywki samej w sobie.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Techland, akcja, Techland, Warner Bros Interactive,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 26 kwietnia 2017, 20:41   wesolek87
Przecież nie znam się na prowadzeniu firmy... I nigdzie tego nie napisałem. Wydało mi się tylko dziwne, że duża firma licząca zyski w setkach milionów, łasi się na na 11 baniek, tracąc zapewne przy tym nieco niezależności. Przecież od tak kasy nie dostali, warunki Unia zapewne postawiła konkretne. A jeśli nie - tym lepiej dla Techlandu. Amen.
środa, 26 kwietnia 2017, 18:44   cali
@wesolek87 - taki tok myślenia to tylko dla drobnych sprzedawców gdzie się jest zarządcą i sprzedawcą i sprzątaczką jednocześnie i działalność bez księgowości. W korporacjach czy firmach średnich lub małych z kapitałem przeczy wszelki regułom ekonomii.
środa, 26 kwietnia 2017, 14:54   Keddav
@le_Fey - Dobry przedsiębiorca MUSI umieć podejmować ryzyko oraz opcje 'ostateczne', nawet jeżeli wiązałoby się to z większym wydatkiem, może mu się to przecież jakoś opłacić w przyszłości bardziej. Dlatego trzeba przemyśleć wszystkie aspekty, nie tylko tego, że będę miał wtedy 100 zł więcej.
środa, 26 kwietnia 2017, 13:39   le_Fey
@wesolek87
Korzystając z Twojego przykładu - dobry przedsiębiorca woli na koncie mieć 3700 zł zamiast 3600 zł
- dlatego @Aargh ma niestety racje ;)
Kierując się w biznesie "wygodą" a nie rachunkiem ekonomicznym daleko nie zajedziesz, ale spróbować możesz :P
środa, 26 kwietnia 2017, 9:13   lastmanstanding
Unia to taka mafia, co prawda nie bez honoru, ale jednak. Jak wgl można współpracować z mafią i jeszcze się usprawiedliwiać. Ja wiem, że mafia daję ochronę przed samą sobą, ale dalibyśmy radę
środa, 26 kwietnia 2017, 8:40   wesolek87
Ogarnijcie o co mi chodzi. Przykład: Mam 4000 zł na koncie. Chcę sobie kupić edycję kolekcjonerską gry za 400 zł. Tak se myślę, że mama może dać 100 zł. ALE muszę wynieść śmieci, pozmywać i zrobić pranie za tę stówkę, nieopodatkowaną ;) - dopiero wtedy ewentualnie mogę pograć.
Dla mnie lepszym wyjściem jest wyłożyć całe 400 zł. Na koncie i tak zostaje mi 3600, więc tragedii nie ma. A ja robię z grą co chcę i kiedy chcę, gram, wyrzucam, sprzedaję... cokolwiek. A sprzątać nie muszę. Niezależność jest fajna ;)
wtorek, 25 kwietnia 2017, 23:16   cali
Czyli dotacja bez opodatkowanie z funduszy Unijnych + amortyzacja ze względu na na własne środki trwałe czyli wkład własny. Lepiej się opłaca niż poleganie na amortyzacji.
wtorek, 25 kwietnia 2017, 23:12   cali
@wesolek87 "Mając ogromny potencjał i kapitał można rozwijać się we własnym tempie" - tylko fundusze Unijne są nie opodatkowane i lepiej Techland zyska niż na amortyzacji.
wtorek, 25 kwietnia 2017, 22:52   MichuLG
Jak są dotacje to czmu by nie brać, logika...
wtorek, 25 kwietnia 2017, 22:27   wesolek87
@cali: Wiem jak wygląda pozyskiwanie funduszy z UE i jak drobiazgowo przebiegają te procedury i kontrole. Po części jest prawdą co piszesz - czeka się do ostatniej chwili. A po części to Unia lubi dyktować dziwne warunki. Czasem wyglądające jak zwyczajna złośliwość.

O autorze

Bastian

Podobne newsy

Najlepiej sprzedające się horrory w historii: Polski tytuł na trzecim miejscu

News
piątek, 2 sierpnia 2019

najlepiej-sprzedajace-sie-horrory-w-historii-polski-tytul-na-trzecim-miejscu Jak sądzicie, jaka gra tak przeraziła Amerykanów, że kupowali ją jak szaleni?

Komentarzy:
17

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Trochę zwłok, trochę k6, czyli standardowy tydzień w tej branży.

Komentarzy:
0

Choć chyba każdy kiedyś miał styczność z pinballem, to wiedza na temat jego historii, ewolucji, zasad działania itd. wcale powszechna nie jest. Czas to naprawić.

Komentarzy:
11

Myśl na dziś: Każda choroba jest śmiertelna, jeśli tylko dobrze wyguglować.

Komentarzy:
4

Wydanie wieczorne. Bo deadline.

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z