Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Activision osiąga coraz większe wpływy

Papkin poniedziałek, 13 lutego 2017, 10:24 News

A mimo to zwalnia pracowników (w tym developerów związanych z produkcją Infinite Warfare).

Okres sprawozdań finansowych obfituje w ciekawostki. Przykładowo podsumowując czwarty kwartał, Activision Blizzard potwierdziło, że Destiny 2 pojawi się na półkach sklepowych w ciągu roku (i że będzie mieć nieliche plany na rozwój), a Call of Duty "wróci do korzeni"

Godzi się dodać, że firma – głównie dzięki nabyciu studia King (producenci Candy Crush Sagi), obłędnemu zbytowi Overwatcha i transakcjom z CoD-owego Black Marketu – zanotowała rekordowe zyski! W 2016 na konto spółki wpłynęło 6,61 mld dolarów (w 2015 roku zaś skromne 4,66 mld).

Mimo to zdecydowano się na cięcia. Według źródeł Kotaku wydawca pożegnał się z ok. 5% pracowników. Chodzi głównie o ludzi z Infinity Ward (czyli twórców Infinite Warfare; zwolniono ok. 20 osób), Beenoksa (zwolniono cały dział QA! Aczkolwiek wciąż pracuje tam 150 osób) i innych studiów wewnętrznych. Firma twierdzi, że było to "ujednolicenie" i "przyspieszenie przejścia na rynek cyfrowy".

Wyżej podpisanemu pozostaje wyrazić nadzieję, że wydawnictwo nie planuje go w najbliższym czasie "ujednolicić".

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Activision, MMO/FPS, FPS, MMOFPS, Bungie Software, LEM, Activision Blizzard, Treyarch, Activision, Infinity Ward, CDP.pl / CD Projekt,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 13 lutego 2017, 20:35   WindsorIII
Nie zapomnijmy, że drobnica dotyczy raczej BOIII, bo liczba graczy IW drastycznie spadła po premierze. To wszystko odbije się im za rok w statystykach.
poniedziałek, 13 lutego 2017, 20:31   WindsorIII
Wpływy im rosną, bo graczy jest więcej! Do rozwiniętych krajów dołączają kolejne. Kiedyś top gra sprzedawała się w 5 mln. Dziś z roku na rok te liczby wzrastają. Cody są słabsze, ale ratuje rozwijający się rynek. Ile by zarobili trzymając poziom?
poniedziałek, 13 lutego 2017, 13:10   lwolf
Ps. pozdrawiam wszystkich pracujących w działach QA:) dobra ja wracam do rozwiązywania zgłoszenia związanego z Silk Performerem:)
poniedziałek, 13 lutego 2017, 12:31   lwolf
zawsze cieszy jak firma zamykają działy związane z QA (quality assurance), bo przecież kto w naszych czasach chce dostawać produkty, które przeszły (pozytywnie) testy jakości:) wszyscy przecież lubują się w wersjach alfa i niedorobionych grach:) (przynajmniej widać to po rynku na którym królują wersje alfa, beta (tylko dla tych którzy kupili pre-order), tysiące DLC (płatnych) naprawiających to co developerzy skopali przed wydaniem) Więc po co płacić ludziom za to, skoro można na tym jeszcze zarobić:)
poniedziałek, 13 lutego 2017, 12:01   KERMI
Blizzard zróbcie remake diablo 2!
poniedziałek, 13 lutego 2017, 11:47   kiogu1
Kolejny dowód, że blizzard to ludzie bez serca (ironia)

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Destiny 2: Szykują się spore zmiany w mikrotransakcjach

News
piątek, 8 maja 2020

destiny-2-szykuja-sie-spore-zmiany-w-mikrotransakcjach Mniej przedmiotów zakupimy, na więcej będziemy musieli zasłużyć.

Komentarzy:
1

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z