2.05.2024, 06:30Lektura na 3 minuty

PS Plus Essential w maju: Cyber ninja i lis-piłkarz

Oferta PS Plus Essential na maj ma coś dla każdego: trochę sportu, trochę cyberpunku i soulslike'owe przygody małego liska.

W ostatnim miesiącu Sony zanotowało szczytowe zainteresowanie graczy za sprawą premiery Stellar Blade’a – produkcji, jak dowiecie się z recenzji Łukasza, porządnej, jednak wywołującej w graczach na przemian euforię oraz bunt. To drugie może być preludium do przejęcia twórców gry przez Sony, które ostrzy sobie zęby także na Paramount. Oprócz tego wizja PS5 Pro zaczyna się powoli materializować, choć na nową konsolę trzeba będzie poczekać pewnie do ostatnich tygodni tego roku, czyli dużo dłużej, niż na nowy zestaw gier z PS Plus Essential – te będą dostępne już za kilka dni, a listę na ten miesiąc otwiera…


Ghostrunner 2

Cyberpunkowe uniwersum, w którym jako cybernetyczny ninja siekamy wrogów kataną przy akompaniamencie wpadającego w uchu synthwave’u, a na dalszym etapie rozgrywki pojeździmy nawet motocyklem. To dokładnie to samo, co w pierwszej części, rozdawanej niedawno przez Epic Games Store, tylko więcej, dłużej, szybciej i chyba lepiej, jednak to już będziecie musieli ocenić sami. Najlepiej teraz, bo developerzy dopiero zaczynają popremierową rozbudowę Ghostrunnera 2.

Recenzję B-side’a znajdziecie tutaj.


EA Sports FC 24

Najnowsza FIFA, ale już po rebrandingu związanym z nieprzedłużoną licencją to rozwinięcie formuły produkcji doskonale znanych fanom futbolu. EA zanotowało rekordową liczbę graczy w pierwszym tygodniu po premierze, a osiągane przez grę wyniki przekroczyły oczekiwania. Nie jest jednak tak wielki sukces, jak próbowali nam wmówić „elektronicy”, ponieważ dalej to tylko ewolucja, nie rewolucja. Czy fanom serii to kiedykolwiek przeszkadzało? Jeśli odpowiedź w waszym przypadku brzmi „nie”, to jesteście w grupie, która w EA Sports FC 24 spędzi co najmniej kilka miłych wieczorów.

Recenzję Ninho macie tutaj.


Tunic

Silnie inspirowana pierwszymi odsłonami serii The Legend of Zelda i… soulslike’ami produkcja, w której pokierujemy sympatycznym liskiem. Lądujemy na tajemniczej plaży i ruszamy zwiedzać krainę przed nami, borykając się z zagadkami logicznymi oraz niełatwymi potyczkami – także z bossami. Większość obecnych tu elementów widzieliśmy wielokrotnie w innych grach, ale Tunic jako miszmasz różnorakich rozwiązań wypada świetnie.

Nie wierzycie? Przeczytajcie recenzję Smugglera


Destiny 2: Lightfall

Rozszerzenie do Destiny 2, w którym trafiamy do oblężonego przez siły Świadka miasta. Lightfall wprowadza nowe podklasy i lokacje, ale nie przebudowuje w żaden sposób samej rozgrywki. To już przedostatni dodatek do produkcji Bungie (o ostatnim dowiedzieliśmy się ostatnio kilku interesujących rzeczy), więc nie jestem pewny, czy warto zaczynać przygodę z serią właśnie od niego. Niemniej jeśli macie ochotę udać się do miasta neonów na dalekim Neptunie – tędy droga.

Oprócz powyższych gier, abonenci PS Plusa otrzymają pakiet startowy PlayStatiom Plus Football Ultimate Team, w którym znajduje się 11 niewymienialnych zawodników – w sam raz do rozbudowania kolekcji lub na dobry początek.

Nowy zestaw gier z PS Plus Essential będzie dostępny od 6 maja. Do tego czasu macie okazję zgarnąć Immortals of Aveum i 2 inne produkcje.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1151

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze