7.12.2023, 16:45Lektura na 2 minuty

Ghostrunner 2 z pierwszym DLC i darmowym trybem hardcore

One More Level ogłosiło pakiet nowości, które właśnie trafiły do Ghostrunnera 2.


Jakub „rajmund” Gańko

Ghostrunner 2 bardzo nam się w redakcji spodobał, czemu wyraz dał choćby b-side w swojej recenzji. Nawet jeśli gra na razie nie dorównała popularnością pierwszej odsłonie, twórcy też chwalili się niedawno dobrymi wynikami, więc nie pozostaje im nic innego, jak kontynuować wspieranie swego najmłodszego dzieła. Tym samym One More Level ogłosiło właśnie, że do gry trafia dziś zupełnie darmowy tryb hardcore oraz pierwsze DLC zatytułowane Ice Pack. To zaledwie pierwszy przystanek na całej roadmapie wsparcia Ghostrunnera 2.

Tryb hardcore ma stanowić wyzwanie dla wszystkich graczy, którzy już ukończyli podstawową wersję gry. Nie ma co liczyć w nim na zupełnie nowe poziomy: to przede wszystkim przeprojektowanie tych już istniejących wraz z nowym rozmieszczeniem przeciwników oraz niespodziankami, które dodatkowo utrudnią grę. Twórcy zapewniają, że poziom trudności jest w nim konkretny (w końcu nazwa trybu zobowiązuje), więc przynajmniej główny bohater ma od początku dostęp do wszystkich odblokowanych wcześniej ulepszeń i zdolności. Nagrodą dla odważnych ma być ekskluzywna skórka dla miecza i rękawic.


Jak zwiększyć poziom trudności w grze, w której bohater ginie od zaledwie jednego trafienia? Nie możemy po prostu zwiększyć “w tabelce” liczby otrzymywanych obrażeń. Tworząc tryb hardcore musieliśmy przemodelować całe poziomy, tak by parkour i walka w cyberpunkowym świecie były jeszcze bardziej niebezpieczne i dynamiczne.


Radosław Ratusznik, Game Director w One More Level

Z kolei DLC pod tytułem Ice Pack to kolejna zmiana wyglądu miecza i rękawic, ale też motocykla, którym jeździmy po bezdrożach poza Wieżą Dharmą.

W skład dodatku wchodzą zestawy:

 Lodowa Tarantula (miecz i rękawice);

 Czarna Wdowa (miecz i rękawice);

 Krajacz Sieci (miecz i rękawice);

 Design IC3 (motocykl).

DLC wyceniono na ok. 20 zł, ale jest też częścią przepustki sezonowej, którą możemy nabyć za 89 zł. Przypominam, że Ghostrunner 2 jest nominowany do The Game Awards jako najlepsza gra akcji, więc trzymajmy kciuki dziś wieczorem!


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1821

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze