17.04.2024, 15:00Lektura na 1 minutę

PS5 Pro: Sony zachęca developerów do ulepszania gier z myślą o nowej konsoli

Według The Verge gry starające się o certyfikat „PS5 Pro Enhanced” będą kompatybilne z konsolą już w sierpniu.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Sony w dalszym ciągu milczy na temat PlayStation 5 Pro, a kolejne źródła donoszą o specyfikacji konsoli i działaniach developerów, którzy chcą być jak najlepiej przygotowani na premierę sprzętu. Według Toma Warrena z The Verge japoński gigant liczy na to, że twórcy dostosują swoje produkcje do możliwości mocniejszego PlayStation 5. Według ww. źródeł w katalogu „PS5 Pro Enhanced” znaleźć się mają gry obsługujące ray tracing, a każdy zgłoszony do certyfikacji tytuł będzie kompatybilny z PS5 Pro już w sierpniu.

W analizowanej przez Warrena dokumentacji pojawia się również nazwa „Trinity Enhanced” mająca odnosić się do tytułów, które zaoferują wyższy poziom zarówno płynności, jak i oprawy. PS5 Pro ma oferować o 45% lepszą wydajność renderowania, szybszy RAM i potężniejszy układ graficzny. Wszystko wskazuje na to, że przeskok jakościowy nie będzie się tyczył jednak procesora – według ekspertów może to spowodować, że konsola nie będzie w stanie uruchamiać najnowszych produkcji w 60 fps-ach. Dziennikarz The Verge twierdzi, że sprzęt może zadebiutować jeszcze w tym roku.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów282

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze