2
20.02.2024, 09:45Lektura na 2 minuty

PS5 Pro: Kolejne źródła zapowiadają premierę w tym roku

Premiera PlayStation 5 Pro mogłaby być świeżym oddechem w biznesie Sony, które ostatnio przechodzi kryzys.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Choć może się wydawać, że Sony, z powodu sprzedawania większej liczby konsol od Microsoftu oraz ewentualnego przejęcia części gier ekskluzywnych Xboksa, ma życie usłane samymi różami, to prawda wygląda zupełnie inaczej.

Sony niedawno zmuszone było zmniejszyć swoją przewidywaną sprzedaż PS5 w roku podatkowym 2023 z 25 do 21 milionów egzemplarzy. To spowodowało, że korporacja straciła prawie 10 miliardów dolarów. Do tego nie możemy zapomnieć o problemach wewnątrz studiów podległych japońskiej firmie (m.in. Bungie) oraz o przegranej walce o przejęcie Activision Blizzard King przez Microsoft.

Jakie może być remedium na problemy firmy? Nowa, mocniejsza konsola. Tak, zgadza się, według CNBC Sony może mieć w planach wydanie w 2024 roku wzmocnionego wariantu PlayStation 5. Tym razem nie odświeżonej, podstawowej wersji, a oficjalnego modelu Pro. Założeniem firmy jest wypuszczenie na rynek sprzętu, który będzie przygotowany na premierę Grand Theft Auto 6 w 2025 roku. To ma pomóc Sony przyciągnąć do siebie zarówno starych, jak i nowych użytkowników, co ostatecznie miałoby tchnąć nowe życie w korporację.

Jest jednak w tym wszystkim pewno „ale”. Według George’a Jijiashviliego, analityka firmy badawczej Omdia, cena „podstawowej” wersji PS5 może nie ulec zmianie, a to z wyżej podanych powodów oraz nowego planu, który mówi o „optymalizowaniu sprzedaży z większym naciskiem na równowagę w zyskach”.

Nie jest to pierwsze doniesienie o premierze PS5 Pro w 2024 roku. Informacje na ten temat można było przeczytać jeszcze pod koniec zeszłego roku.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów337

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze