Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITActivision Blizzard: Dyrektor kreatywny WoW-a został rok temu zwolniony z powodu „niewłaściwego postępowania wobec innych pracowników”

Witold poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 10:43 News

Odniesienia do developera zniknęły już też z samego World of Warcraft.

Sytuacji w Activision Blizzard daleko do uspokojenia. Pozew o dyskryminację ukazał skalę problemów, jakie dręczą od dawna firmę, a pierwsze komentarze kierownictwa na ten temat trudno nazwać stonowanymi. Pracownicy i gracze oburzeni byli nie tylko samymi doniesieniami, ale również reakcją spółki – z tego powodu w zeszłym tygodniu wysłano list otwarty do zarządu czy zorganizowano marsz protestacyjny. Atmosferę tylko nieznacznie (jeśli w ogóle) poprawiło oświadczenie Bobby'ego Koticka, prezesa Activision Blizzard, który zabrał głos w sprawie dopiero po tygodniu.

Jednym z symboli afery stał się Alex Afrasiabi, były dyrektor kreatywny WoW-a, który był jedyną wymieniona z nazwiska osobą wśród oskarżanych we wspomnianym pozwie. Developer miał przez lata molestować koleżanki z pracy i naprzykrzać się im, próbując je całować czy obejmować podczas kolejnych imprez firmowych. Ponieważ Afrasiabi przez ponad dekadę pracy odcisnął na World of Warcraft swoje piętno, w grze nie brakowało odniesień do jego postaci (m.in. NPC-a w samym Stormwind, choć znajdziemy też kilka questów związanych z twórcą). Pod wpływem protestów fanów Blizzard szybko zapowiedział usunięcie ze swojego MMORPG-a „niestosownych odniesień” – i faktycznie tak się stało. Przykładowo zamiast Field Marshal Afrasiabi u wrót stolicy Przymierza znajdziemy teraz Field Marshal Stonebridge.


(Kliknij, aby powiększyć)

Sam Afrasiabi przestał pracować w firmie w połowie 2020, jednak o jego odejściu w żaden sposób graczy nie poinformowano. Gdy powyższe oskarżenia wyszły na jaw, szybko powiązano obie sprawy. W oświadczeniu dla Kotaku Activision Blizzard oficjalnie potwierdziło, że developer stracił stanowisko właśnie z powodu swojego zachowania:

Zwrócono naszą uwagę na wydarzenia z 2013 w czerwcu 2020 roku. Natychmiast przeprowadziliśmy własne dochodzenie i podjęliśmy działania mające na celu naprawienie sytuacji. W momencie pojawienia się raportu osobne dochodzenie w sprawie Aleksa Afrasiabi zostało już przeprowadzone. Zwolniliśmy go za niewłaściwe postępowanie wobec innych pracowników.

Oczywiście, by faktycznie poprawić nastrój panujący w Activision Blizzard, wiele musi się jeszcze w firmie zmienić. Czy wystarczą do tego zapowiadane przez Koticka kroki, pokaże dopiero czas.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Blizzard, Activision,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 3 sierpnia 2021, 8:25   Dantes
@paintball_X z starego Blizzardu praktycznie nikt nie został, studia się sypie a World of Warcraft dawno powinien być przestać wspierany, sami gracze od dawna by chcieli zagrać w nowego RTS od Blizzard zamiast kolejnej nudnej grę nastawioną na multi.
poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 19:30   Azaraphiel
Takiego przestępcę muszą dorwać.
poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 14:23   HeklusDwa
Usuneli /spit, ale tylko w TBC plus tylko jesli uzywa sie go na innym graczu.
poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 13:07   paintball_X
O czym wy mówicie? Ludzie przechodzą z firm do firm cały czas. To że ktoś istotny opuścił studio nic nie znaczy. :D
poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 12:03   Grimuald
E tam, gadanie. Usunęli /spit to znaczy że juz wszystko w porządku! Niech żyje Blizzard!
poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 11:58   Quel
To, że go zwolniono z tego powodu to dobrze, tylko przemilczano (ActiBliz), że dostał golden parachute (sorry, nie wiem jak to się po polsku nazywa) i żyje sobie spokojnie na Hawajach. Mam nadzieje, ze gnidę dorwą.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Na miesiąc przed planowaną premierą miałem okazję zejść do komnat starożytnej świątyni pamiętającej czasy imperium Akadu. Jak wypada trzeci odcinek antologii The Dark Pictures?

Komentarzy:
2

Bez klikaczy nie ma kołaczy.

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z