Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Epic Games Store ze wsparciem dla modów

Witold piątek, 31 lipca 2020, 16:15 News

No, póki co jedynie w jednej grze, ale wiecie, nie od razu Steam zbudowano.

Po ponad dwóch latach na rynku sklep Epica wciąż nie posiada wielu funkcji, które u konkurencji są standardem. W ostatnich dniach firma nabiera jednak tempa – dopiero co triumfalnie ogłoszono pojawienie się na platformie osiągnięć, a już słyszymy o kolejnym nowinkach.

W nocy EGS ostatecznie zyskał możliwość obsługi fanowskich modów. Opcja ta jest na ten moment w fazie beta testów, ale pierwsza gra już może pochwalić się wsparciem dla nich. Mowa o MechWarrior 5: Mercenaries, jednak nie jest to większe zaskoczenie, ponieważ edytor takowych został dodany do gry już pół roku temu.

Kolejne tytuły dołączą do MechWarriora w nadchodzących tygodniach/miesiącach.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Epic Games Store,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 1 sierpnia 2020, 17:33   mosieznypatyczak
@Grimuald Ok, to niech cię dalej nie obchodzi np. sytuacja z DLC, które są wycinaną zawartością, wydawaniem gier zabugowanych, bo i tak się przecież pojawi Day One Patch z 50 GB szczęścia... Jeśli jest faktyczny powód do narzekania, to należy narzekać, aż komuś uszy zwiędną i zrobi z tym coś choćby dla świętego spokoju. Podziałało to z niesławnym zakończeniem ME 3, podziałało z zepsutym systemem progresji w SW Battlefront II od EA, więc jest jakaś nadzieja. Jest sens narzekania.
sobota, 1 sierpnia 2020, 15:45   Grimuald
@mosieznypatyczak To nie ma sensu. Niektórzy są tylko i wyłącznie zainteresowani grami. Zdobyciem ich po najniższej cenie lub za darmo oraz konsumpcją ich. Trzeba to uszanować że nie każdego obchodzi sytuacja w branży i jej rozwój.
sobota, 1 sierpnia 2020, 14:06   mosieznypatyczak
@bloodbane problem z EGS sięga dalej niż po prostu bycie słabym sklepem z grami, ale nie mam sił ani ochoty, żeby to tłumaczyć. Może ktoś bardziej rozgarnięty mógłby ci powiedzieć, dlaczego EGS jest tak bardzo nielubiany.
sobota, 1 sierpnia 2020, 13:52   bloodbane
Nigdy nie zrozumiem antypatii niektórych do czegoś, co jest sklepem.
Sklepem z grami.
sobota, 1 sierpnia 2020, 9:14   lee32147
@ taz159357 A Epic jest zacofany, bo nawet jako sklep nie posiada podstawowych funkcji, które sklep powinien posiadać. I to po 1,5 roku istnienia. Do tego już sam launcher odrzuca długimi i każdorazowymi przeładowaniami po przywróceniu z paska zadań, a każde przejście do innej zakładki powoduje mocne wcinanie się. Mówienie, że Epic nie powinien posiadać jakiejś funkcji, bo Ty z niej nie korzystasz, jest żałosne. Jeżeli ja nie korzystam z konsol, to czy to oznacza, że konsole nie powinny istnieć?
sobota, 1 sierpnia 2020, 9:09   lee32147
@taz159357 Jeżeli według Ciebie przydatne funkcje to tylko takie, które używają niemal wszyscy, to wszystkie platformy cyfrowe są bezużyteczne. Ba, bezużyteczne są również myszki, klawiatury i pady, bo nie wszyscy gracze ich używają (część używa tylko myszy i klawiatur, a część tylko padów). Czepiłeś się tego VR chociaż nikt wcześniej o nim nie pisał. A VR to przyszłość, czy tego chcesz, czy nie. Samo HL: Alyx spowodowało 3-krotny wzrost urządzeń VR pośród graczy Steama.
sobota, 1 sierpnia 2020, 8:11   taz159357
@Shaddon No oczywiście, bo jeśli wsparcie VR używa mniej niż 2% użytkowników steam (źródło https:www.gamesindustry.biz/articles/2020-05-04-half-life-alyx-triggers-surge-in-new-vr-users-on-steam) to musi być najistotniejsza funkcja na świecie. Śmiem twierdzić, że jeśli nie używa tego 98% graczy, ta funkcja do istotnych nie należy. Czekam na kolejne argumenty w style "na Epik nie możesz sobie ustawić własnego tła z jakiejś gry (za które tło najpierw musisz zapłacić...)".
piątek, 31 lipca 2020, 23:39   Shaddon
@taz159357
"Ta funkcja nie jest dla mnie, więc musi być nieistotna". Sorry, to nie działa w ten sposób.
piątek, 31 lipca 2020, 22:21   taz159357
@zadymek Albo funkcji istotnych dla więcej niż 5% użytkowników, a nie jakieś wsparcie vr i temu podobne.
piątek, 31 lipca 2020, 21:17   zadymek
@mosieznypatyczak A gdybyś ograniczył się do listy działających funkcji?

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

I całkiem często ktoś mi oddaje.

Komentarzy:
3

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
18

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Tanie granie już dawno nie jest tylko wymysłem marketingowców – nowego Xboksa możemy kupić w abonamencie, a najnowsze gry odpalimy nawet na kilkuletniej karcie graficznej. Całe szczęście, że do tego trendu już jakiś czas temu dołączyli producenci gamingowych monitorów.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z