Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITThe Last of Us 2: Groźby śmierci skierowane w stronę aktorki głosowej

Wokulski sobota, 4 lipca 2020, 16:13 News
PS4

Niektórzy naprawdę powinni trzymać język za zębami.

Aktorka podkładająca głos Abby, jedej z grywalnych postaci w The Last of Us Part II, upubliczniła kierowane w jej stronę pogróżki.

„Zamierzam znaleźć miejsce, w którym mieszkasz i zamordować za to co zrobiłaś [SPOILER]. Zapamiętaj moje pieprzone słowa”, „zadźgam cię”, „zamierzam cię zabić, ponieważ [SPOILER] w The Last of Us 2” to tylko niektóre z wiadomości, jakie otrzymała Laura Bailey za pośrednictwem portali społecznościowych:

Tweet spotkał się oczywiście z przytłaczającym odzewem potępiającym takie zachowanie i pocieszającym kobietę. Ponadto jeden z autorów skandalicznych wiadomości postanowił publicznie przeprosić Bailey, tłumacząc się problemami psychicznymi:

To nie pierwszy raz, kiedy osoby związane z krytykowaną przez część fanów grą otrzymują karalne groźby. W zeszłym roku japońska policja aresztowała osobę, która mailowo zagroziła pracownikom Square Enix „powtórką z Kyoto Animation”. Z kolei z „tysiącami negatywnych wiadomości” spotkali się twórcy Ooblets, którzy postanowili umieścić swoją grę w sklepie Epica. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 7 lipca 2020, 18:42   naxster
"Problemy pierwszego świata"
W Polsce prezydent miasta został zadźgany praktycznie na wizji, na ogromnym evencie, na scenie. W Stanach policja przydusiła jednego typa i kilka dni później spłonęło kilka sklepów.
Poprzewracało to się tobie we łbie. Groźby karalne to groźby karalne i powinny tak być traktowane. Jakby dojechali kilku gnojków to by zniknęło trochę poczucie bezkarności
No ale pan nie miał takiego problemu znaczy problem nie istnieje. Wcale nie miało kilka gwiazd yt wybitych okien cegłami.
poniedziałek, 6 lipca 2020, 17:51   Fandir
@down: Nigdzie nie zasugerowałem żeby ścigać każdego internautę, który komuś grozi/kogoś obraża (szczerze czy nie), więc mogłeś sobie ten sarkazm darować. Co do nagłaśniania takich zachowań – pełna zgoda (tym bardziej dziwi mnie że w poprzednim komentarzu zbyłeś całą sprawę słowami „problemy pierwszego świata”). Nawet w newsie widać, że nagłaśnianie w wielu przypadkach zadziała, bo delikwenci sami z siebie będą się kajać. Tylko że nie zawsze tak będzie, dlatego jestem przeciwny lekceważeniu takich sytuacji.
poniedziałek, 6 lipca 2020, 16:43   SerwusX
@Fandir
Nie, będę zgłaszał każdą osobę, która mi życzy śmierci w Internecie. Halo, policja? Proszę przyjechać na Facebooka, bo Katek Jakiśtam powiedział, że jak mnie zobaczy, to mi da w ryja na ulicy. A za odpowiednie podejście uważam działanie aktorki w rzeczonym artykule, która po prostu nagłośniła tego typu zachowania.
poniedziałek, 6 lipca 2020, 16:12   Fandir
c.d. Później ludzie zgodnie kiwają głowami i biją się w piersi - że faktycznie, trzeba było coś zrobić - tylko że zazwyczaj dzieje się to po tym jak dojdzie do najgorszego. I to głównie przez takie podejście jakie tu prezentujesz.
poniedziałek, 6 lipca 2020, 16:07   Fandir
SerwusX: Zakładam że na groźby kierowane pod adresem twoim bądź twoich bliskich też byś reagował tak samo lekceważąco? Piszesz o „twitterowych dzieciach” ale właśnie w tym tkwi problem – w internecie nigdy nie możesz być na 100% pewien, czy pisze do ciebie sfrustrowany dzieciak, czy autentyczny psychol gotów tłuc się przez pół kraju tylko po to żeby poderżnąć komuś gardło. Mało to mamy (nawet w Polsce) przypadków lekceważącego stosunku otoczenia/służb do grożących ludziom stalkerów itp.?
poniedziałek, 6 lipca 2020, 13:22   SerwusX
Problemy pierwszego świata. W d*pach się poprzewracało od dobrobytu. Już widzę, jak jakieś twitterowe dziecko bierze nóż i jedzie do innego stanu zadźgać aktora głosowego...
poniedziałek, 6 lipca 2020, 11:06   Scouser
@Twiniu - w punkt, i to jeden z bardzo smutnych przykładów jak ludzie nie rozróżniają fikcji od prawdziwego świata, a jednocześnie jak angażują się w czyny bohaterów na tyle właśnie by tego nie dostrzegać. Chcą też sprawiedliwości, a gdy jej nie ma to mszczą się na aktorze/scenarzystach/reżyserze itd. Zadziwiające...
poniedziałek, 6 lipca 2020, 11:04   Scouser
@Hagan - raczej fani książek nie reagują tak, fani filmów ale szczególnie seriali reagują równie żywiołowo, widoczne jest to w dobie internetu. Co do tego kto powinien za co odpowiadać to daj zadecydować twórcom danego tworu. Dużo ludzi w filmach,serialach czy grach zasługiwało na śmierć lub karę, a jej nie dostali, dużo nie zasługiwało, a ją otrzymali lub umarli zapomniani/w męczarniach. Nie ma czegoś takiego jak sprawiedliwość, świat jest często brutalny i to widzimy (niestety) w realnym świecie
poniedziałek, 6 lipca 2020, 10:56   Twiniu
@Hagan Akurat Jackai Gleesona spotkał taki hejt, że postanowił przerwać swoją karierę filmową.
poniedziałek, 6 lipca 2020, 9:07   Defqon-One
Wow, kolejna dawka informacji o tym, że świat jest pełen złych ludzi. I oczywiście również o tym, że większość to potępia, no bo jakby inaczej. I tu rodzi się pytanie: skoro większość ludzi potępia złe zachowania człowieka wobec innego człowieka, to skąd tyle tych zachowań? Skoro większość to ludzie potępiający zło/="dobrzy", to ludzie "źli" powinni stanowić margines, teoretycznie. No, ale zamiast pochylić się nad ogólnym zjawiskiem, to można pozwolić ludziom pookładać się tym "dobrem" w komentarzach :-))).

O autorze

Wokulski

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z