Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITJapończyk groził śmiercią pracownikom Square Enix

Kaladin sobota, 10 sierpnia 2019, 18:34 News
Square Enix - logo
Square Enix - logo

Powód? "Byłem wkurzony, bo przegrałem w ich grę".

Po ostatnich strzelaninach, amerykańskie media rozpoczęły kampanię obwiniającą za ten fakt gry wideo. Przodował w tym oczywiście prezydent Donald Trump, który na Twitterze wspomniał, że elektroniczna rozrywka buduje most do radykalizacji młodych ludzi. Skutkiem tej kampanii było zniknięcie reklam gier z telewizji czy niektórych amerykańskich marketów. Niestety, wygląda na to, że jeden z Japończyków właśnie dostarczył kolejnego argumentu, który na nowo rozpali dyskusję o szkodliwym wypływie gier wideo.

40-letni mężczyzna wysłał maila z pogróżkami do głównej siedziby Square Enix w Tokio, w którym groził, że jeżeli nie dostanie z powrotem swoich pieniędzy, które wydał w ich mobilnym tytule, to "dostaniecie powtórkę z Kyoto Animation". Oczywiście mowa tutaj o tragicznym podpaleniu studia animacji, do którego doszło 18 lipca. W pożarze zginęło wówczas ponad 30 osób.

Policja szybko zlokalizowała i ujęła autora maila. W rozmowie z oficerami przyznał się do zarzucanych mu czynów, argumentując, iż "był zdenerwowany, bo przegrał w grze". Warto tu odnotować, że to już drugi przypadek gróźb śmiertelnych kierowanych wobec pracowników Square Enix w tym roku. W lutym, 25-letni mężczyzna wysłał maila z pogróżkami, po tym jak nie udało mu się zdobyć upragnionego przedmiotu w jednej z gier.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Square Enix,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 0:47   lukasmars
Najlepsze ze w tych mobilnych grach od SE wcale nie trzeba wydawać prawdziwych pieniędzy bo wszystko można zdobyć przez rozgrywkę.
niedziela, 11 sierpnia 2019, 18:24   tommy50
Oho, to From Software niech zatrudni do ochrony emerytowanych członków Navy Seals, bo ich gry to dopiero frustrują, potrafia najwolniejszego flegmatyka zamienic w kakę demona :)
niedziela, 11 sierpnia 2019, 18:23   F3iN
Przez takie marginalne jednostki, dostaje się po tyłku całej społeczności. Zaraz zrobią nam z świata "bezpieczną piaskownicę" żeby nikt sobie i innym krzywdy nie zrobił, bo w milionowej grupie trafiło się paru idiotów, którzy nawet nie stanowią jednego pełnego procenta... >_>
niedziela, 11 sierpnia 2019, 9:38   Poganin
Jest jeszcze nadzieja w narodzie :D
niedziela, 11 sierpnia 2019, 7:43   taz159357
A wydawanie w nich pieniędzy czyni z ciebie idiotę.
niedziela, 11 sierpnia 2019, 7:42   taz159357
*ekhem* granie w gry mobilne nie czyni z ciebie gracza *ekhem*
niedziela, 11 sierpnia 2019, 1:54   deanambrose
Gdybym tak miał kałacha i ekipe From Software albo chociaż Miyazakiego ;>
sobota, 10 sierpnia 2019, 23:41   naxster
No mamy dużo informacji z mediów, dużo relacji ze złych zdarzeń. Mamy też fakty i dane, które jasno pokazują jakie są skutki wolnego dostępu do broni. A plecenie o tym, że ludzie "zawsze mieli dostęp do broni" to śmiech na sali. Nastolatek nie zrobi masakry mieczem.
Ktoś niezbalansowany emocjonalnie i psychicznie bierze broń i zabija ludzi.
Winne są dwie rzeczy: że mógł mieć tę broń i że nie został powstrzymany zanim ją wziął. Tak, dostęp do broni to połowa problemu.
sobota, 10 sierpnia 2019, 22:45   silvver
Ciekawe w co grał :>
sobota, 10 sierpnia 2019, 22:39   Veldrim
Czyli jednak Trump miał rację :P

O autorze

Kaladin

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W programie na ten tydzień znalazły się dwa tytuły krótkometrażowe i jeden zdecydowanie nieprzeznaczony dla tych, którzy mają mało czasu. Ale ponoć wart każdej godziny.

Komentarzy:
8

To historia bardzo inteligentnego i zdolnego człowieka, który w trzy lata zdobył i stracił fortunę. To opowieść o człowieku, który w latach 80. XX wieku wprowadził komputer pod strzechy, a dziś nie ma i nie chce mieć komputera.

Komentarzy:
15

Oryginalny pomysł, szczypta talentu, kilka(naście) miesięcy wytężonej pracy – przepis na sukces może się wydawać nieskomplikowany. Co jednak robić, gdy premiera za nami, a słupki sprzedażowe ani drgną?

Komentarzy:
3

Myśl na dziś: Niektóre pomyłki sprawiają zbyt wielką radochę, by popełniać je tylko raz.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z