Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITJapończyk groził śmiercią pracownikom Square Enix

Kaladin sobota, 10 sierpnia 2019, 18:34 News
Square Enix - logo
Square Enix - logo

Powód? "Byłem wkurzony, bo przegrałem w ich grę".

Po ostatnich strzelaninach, amerykańskie media rozpoczęły kampanię obwiniającą za ten fakt gry wideo. Przodował w tym oczywiście prezydent Donald Trump, który na Twitterze wspomniał, że elektroniczna rozrywka buduje most do radykalizacji młodych ludzi. Skutkiem tej kampanii było zniknięcie reklam gier z telewizji czy niektórych amerykańskich marketów. Niestety, wygląda na to, że jeden z Japończyków właśnie dostarczył kolejnego argumentu, który na nowo rozpali dyskusję o szkodliwym wypływie gier wideo.

40-letni mężczyzna wysłał maila z pogróżkami do głównej siedziby Square Enix w Tokio, w którym groził, że jeżeli nie dostanie z powrotem swoich pieniędzy, które wydał w ich mobilnym tytule, to "dostaniecie powtórkę z Kyoto Animation". Oczywiście mowa tutaj o tragicznym podpaleniu studia animacji, do którego doszło 18 lipca. W pożarze zginęło wówczas ponad 30 osób.

Policja szybko zlokalizowała i ujęła autora maila. W rozmowie z oficerami przyznał się do zarzucanych mu czynów, argumentując, iż "był zdenerwowany, bo przegrał w grze". Warto tu odnotować, że to już drugi przypadek gróźb śmiertelnych kierowanych wobec pracowników Square Enix w tym roku. W lutym, 25-letni mężczyzna wysłał maila z pogróżkami, po tym jak nie udało mu się zdobyć upragnionego przedmiotu w jednej z gier.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Square Enix,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 0:47   lukasmars
Najlepsze ze w tych mobilnych grach od SE wcale nie trzeba wydawać prawdziwych pieniędzy bo wszystko można zdobyć przez rozgrywkę.
niedziela, 11 sierpnia 2019, 18:24   tommy50
Oho, to From Software niech zatrudni do ochrony emerytowanych członków Navy Seals, bo ich gry to dopiero frustrują, potrafia najwolniejszego flegmatyka zamienic w kakę demona :)
niedziela, 11 sierpnia 2019, 18:23   F3iN
Przez takie marginalne jednostki, dostaje się po tyłku całej społeczności. Zaraz zrobią nam z świata "bezpieczną piaskownicę" żeby nikt sobie i innym krzywdy nie zrobił, bo w milionowej grupie trafiło się paru idiotów, którzy nawet nie stanowią jednego pełnego procenta... >_>
niedziela, 11 sierpnia 2019, 9:38   Poganin
Jest jeszcze nadzieja w narodzie :D
niedziela, 11 sierpnia 2019, 7:43   taz159357
A wydawanie w nich pieniędzy czyni z ciebie idiotę.
niedziela, 11 sierpnia 2019, 7:42   taz159357
*ekhem* granie w gry mobilne nie czyni z ciebie gracza *ekhem*
niedziela, 11 sierpnia 2019, 1:54   deanambrose
Gdybym tak miał kałacha i ekipe From Software albo chociaż Miyazakiego ;>
sobota, 10 sierpnia 2019, 23:41   naxster
No mamy dużo informacji z mediów, dużo relacji ze złych zdarzeń. Mamy też fakty i dane, które jasno pokazują jakie są skutki wolnego dostępu do broni. A plecenie o tym, że ludzie "zawsze mieli dostęp do broni" to śmiech na sali. Nastolatek nie zrobi masakry mieczem.
Ktoś niezbalansowany emocjonalnie i psychicznie bierze broń i zabija ludzi.
Winne są dwie rzeczy: że mógł mieć tę broń i że nie został powstrzymany zanim ją wziął. Tak, dostęp do broni to połowa problemu.
sobota, 10 sierpnia 2019, 22:45   silvver
Ciekawe w co grał :>
sobota, 10 sierpnia 2019, 22:39   Veldrim
Czyli jednak Trump miał rację :P

O autorze

Kaladin

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
1

Kilka dni temu wybrałam się do Londynu na zamknięty pokaz Ori and the Will of the Wisps. Nie mogłam się już doczekać, aż będę Wam mogła zdradzić, czym sequel różni się od Ori and the Blind Forest, ale w końcu mi wolno!

Komentarzy:
3

Na liście na ten tydzień miałam łącznie aż sześć gier. Ostatecznie wybrałam tylko te, które ukończyłam – tym razem prezentuję zestaw tylko dla pecetowców.

Komentarzy:
2

W cyklu Retro Action sięgamy do archiwów i sprawdzamy, co pisaliśmy o przeróżnych grach w przeszłości. Tym razem, z okazji 5. urodzin Dying Light, przypominamy recenzję, która ukazała się na łamach naszego czasopisma.

Komentarzy:
12

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z