Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

World of Warcraft Classic: Hakkar znów zagraża Azeroth; gracze Classica zawstydzili weteranów Vanilli [WIDEO]

Witold czwartek, 16 kwietnia 2020, 14:09 News
pc

Przed piętnastoma laty byliśmy pewni, że pewne rzeczy są niemożliwe do osiągnięcia – teraz wiemy, że wszyscy się myliliśmy.

Blizzard długo kazał czekać fanom Warcrafta na powrót Vanilli, ale z pewnością było warto – nawet jeżeli niektórzy byli ostatecznie rozczarowani, gra zyskała drugie, równoległe życie, ciesząc się przy tym popularnością, jakiej nie widziała od lat. Największym problemem produkcji jest jednak to, że dla najlepszych graczy jest po prostu za łatwa – o czym czołowe gildie przypominają nam za każdym razem, gdy do tytułu trafia kolejny rajd.

Taki Nefarian, końcowy boss Blackwing Liar, został pokonany po 40 minutach od pojawienia się na serwerach – towarzyszył zresztą temu emocjonujący wyścig grup z całego świata. Przy okazji dodanego wczoraj Zul'Gurub nie ograniczono się tylko do ekstremalnego tempa. Hakkar the Soulflayer padł bowiem z rąk gildii BLaDE of KiLL w naprawdę wyjątkowych okolicznościach – po raz pierwszy w historii bossa zabito bez pokonania wcześniej żadnego z pięciu wysokich kapłanów (każdy z nich daje Hakkarowi specjalne zdolności). Wyczynu tego nie udało się dokonać nikomu w czasach Vanilli – jest to więc wydarzenie absolutnie bez precedensu i pierwszy niepodważalny World First w Classicu.

Osiągnięcie BLaDE of KiLL możecie obejrzeć poniżej:

Zwiastun aktualizacji Rise of the Blood God:

Warto jednak przypomnieć, że swoją rolę w „łatwości” Classica odgrywa nie tylko nagromadzone przez gracz doświadczenie czy długie przygotowania na tzw. prywatnych serwerach, ale także patch 1.12, na którym działa gra. Wiele przedmiotów zostało poważnie wzmocnionych* i jeżeli niekoniecznie miało to wpływ na dokonanie BlaDE of KiLL, to już przy okazji takiego Molten Core na pewno wielu osobom pomogło.

Nowy patch oprócz rajdu wprowadził do gry Stranglethorn Fishing Extravaganza (nasz ulubiony turniej wędkarski) oraz Dragons of Nightmare. Czekamy także na powtórkę z legendarnego Corrupted Blood Incident, chociaż nie wiemy, czy Blizzard zaimplementował możliwość wybuchu tej wirtualnej pandemii w Classicu. Cudnie, ale nasze myśli powoli kierują się ku spodziewanemu powrotowi The Burning Crusade.

PS Wiem, wiem, duża część graczy Classica to właśnie weterani Vanilli, więc nikt nikogo tak naprawdę nie zawstydził. Po latach załatwiano po prostu niedokończone sprawy.

*Odsyłam do materiału Hamsterwheela: o TUTAJ.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 19 kwietnia 2020, 21:20   freynir
Corrupted Blood plus mod zmieniający zmarłych w stronników Chaosu- 3 dni i serwery będą wyglądały jak Ultima Online swego czasu
czwartek, 16 kwietnia 2020, 20:15   TheFrediPL
Classic nie był taki trudny, gracze zwyczajnie gorzej grali.
czwartek, 16 kwietnia 2020, 18:07   shrbr
Naxx było zajebiste i genialny tier 3 dla preya. Ale Bwl także mi się podobało
czwartek, 16 kwietnia 2020, 17:02   Scorpix
Ja czekam na naxxa. To byl chyba pierwszy trudny rajd.
czwartek, 16 kwietnia 2020, 16:29   GreedFire
Być może wzrosło też średnie IQ graczy :P
czwartek, 16 kwietnia 2020, 14:38   Darku22
Specem od MMO nie jestem, ale WoW zawsze chyba był dość "lekki". Porównując 2 największe MMO latach 2005-2015 Tibia vs WoW, to Tibia zawsze była trudniejsza, duże straty po śmierci, PVP, które trzęsło miastami i miejscami huntów i mocne mobki. W Wowie giniesz i nic nie tracisz, poza tym mobki raczej na wyższych lvlach nie stanowią wyzwania. W Tibii z tego co czytałem ostatnio to nawet jak masz lvl TOP 10 to są moby i bossy, które cie mogą zdmuchnąć 1 strzałem. Oczywiście nie mówie, ze to gorzej czy lepiej

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z