Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

World of Warcraft: Blizzard może przygotowywać się do startu „klasycznych” serwerów The Burning Crusade

Cursian sobota, 28 marca 2020, 10:58 News
pc

Rozesłano specjalną ankietę.

Classic okazał się dla Blizzarda strzałem w dziesiątkę i na początku swego istnienia przyciągnął przed ekrany istne tłumy. Choć firma wciąż wprowadza jeszcze „nowe” elementy, prędzej czy później gracze staną pod ścianą i nie będą mieli zbyt wiele powodów, by wracać do Azeroth. Od początku spekulowano więc, że w którymś momencie powstaną też „klasyczne” serwery dodatków, czego nie wykluczał nawet sam Blizzard.

Ta teoria stała się właśnie jeszcze bardziej prawdopodobna (co nie znaczy pewna), bo Blizzard zaczął rozsyłać do niektórym graczy ankiety z zapytaniem, w jaki sposób powinno rozstrzygnąć się kwestię ewentualnego przeniesienia „klasycznych” bohaterów na serwery The Burning Crusade. Pojawiły się następujące możliwości:

  • Kontynuować zabawę obecną postacią klasyczną na tym sam serwerze, kiedy zostanie on wzbogacony o dodatek The Burning Crussade z opcją darmowego przeniesienia na serwer klasyczny, gdzie nigdy nie awansuje powyżej 60. poziomu.  
  • Wystartować świeżą postacią na 58 poziomie na nowym serwerze The Burning Crusade.
  • Wystartować świeżą postacią na 1 poziomie na nowym serwerze The Burning Crusade.
  • Kontynuować zabawę obecną postacią klasyczną na tym sam serwerze, gdzie nigdy nie awansuje powyżej 60. poziomu z opcją darmowego przeniesienia na serwer The Burning Crussade.
  • Żadna z powyższych

W tym miejscu trzeba jasno zaznaczyć, że teoretycznie może to być tylko nic nie znaczące badanie gruntu, jednak należy pamiętać, że jakiś czas temu firma przeprowadziła identyczną ankietę odnoszącą się do planowanej redukcji maksymalnego poziomu doświadczenia we współczesnej wersji World of Warcraft. Ostatecznie ma do niej dojść wraz z rozszerzeniem Shadowlands. Druga poszlaka to zapowiedziany na początek kwietnia dodatek do Hearthstone’a, który nawiązuje do wydarzeń z The Burning Crusade, więc optymista mógłby go potraktować jako marketingową zagrywkę (nic nie ujmując jego jakości), mającą narobić nad nieco smaku przed kolejnym daniem.

Jakkolwiek miałoby ostatecznie nie być, jestem ciekaw, jak po ewentualnym wprowadzeniu TBC Blizzard zamierza zwalczyć groźbę nadmiernego rozdrobnienia społeczności – już teraz mamy serwery współczesne i klasyczne, a jeśli dojdą jeszcze do tego dedykowane poszczególnym dodatkom, może zrobić się nieciekawie – nie każdy ma przecież czas (lub ochotę) by przesiadywać na wszystkich, a z kimś grać przecież trzeba.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 30 marca 2020, 9:41   Dantes
@YogoWafel się zgadza aby grać w WoW trzeba było posiadać dużo wolnego czasu oraz nie mieć obowiązków The Burning Crussade miło wspominam ze zgraną paczką świetnie się grało to jeszcze był stary dobry Blizzard ale od Wrath of the Lich King formuła WoW zaczęła się wypalać a same studio kończyć czy chciałbym wrócić grać w WoW raczej nie mam ochoty było przeminęło jak stary dobry Blizzard.
niedziela, 29 marca 2020, 16:06   YogoWafel
@shrbr sprzedają to dużo powiedziane, jeśli kiedykolwiek kupiłeś WoWa to masz dostęp do classica w cenie abonamentu. Ale z resztą wypowiedzi się zgadzam, grywałem swego czasu w Warcrafta naprawdę dużo, ale nie wyobrażam sobię teraz do tej gry wrócić. Trzeba poświęcać na nią bardzo dużo czasu, gameplay nie jest aż tak dobry, a są dziesiątki innych, singlowych gier do ogrania w tym czasie.
sobota, 28 marca 2020, 21:02   shrbr
hehe niezły biznes - wypuszczają drugi raz to samo. Ludzie naiwnie kupują ponieważ "nostalgia".
Sam kupiłem miesiąc abonamentu jak ruszył classic. Po tygodniu grania doszedłem do wniosku, że tak jak kiedyś już nie będzie. Nie to życie. Inne priorytety, obowiązki, no i to już nudne tysięczny raz ogrywać to samo. Jest masa fajnych, nowych gier które trzeba ograć.
sobota, 28 marca 2020, 19:08   SerwusX
Ale po co się ograniczać, niech dodadzą od razu wszystkie dodatki włącznie z najnowszym. :V
sobota, 28 marca 2020, 17:59   Naars
@Cursian: Crusade. 1x "s". Przynajmniej jesteś konsekwentny.
sobota, 28 marca 2020, 12:49   Jedrekrulez
Dosyć szybko to wszystko następuje. Za rok WOTLK? Nie, żebym narzekał :)

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym roku World of Tanks, niezwykle popularna gra free-to-play online, obchodzi swoje 10. urodziny. Świętowanie trwa już dobre pół roku i powoli zbliża się do końca, jednak wciąż jest czas, by... zgarnąć kilka prezentów!

Komentarzy:
11

Mitologia grecka, legendy arturiańskie i płaska Ziemia.

Komentarzy:
4

Z udostępnionych gier ograłam tylko osiem, bo na więcej nie miałam czasu, ale znalazły się wśród nich perełki. W dodatku pełne wersje wszystkich poniższych gier zadebiutują jeszcze w tym roku, a dema nadal możesz pobrać ze Steama!

Komentarzy:
0

Jeśli wybierasz się w podróż, niech będzie to podróż długa.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z