Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITWorld of Warcraft Classic: Nowy rajd wyczyszczony w 40 minut po pojawieniu się w grze

Witold czwartek, 13 lutego 2020, 8:36 News
pc

Potężny Nefarian nie był wyzwaniem dla gildii z całego świata – a już zwłaszcza tych z Europy.

Nie ma co się czarować, że doświadczenie z obcowania z WoW-em Classic jest porównywalne z zabawą przy Vanilli 15 lat temu. Od tego czasu zmieniły się gry, zmienił się sam WoW, zmieniliśmy się i my. Wciąż jednak dziwnie się czyta doniesienia o bossach, którzy kiedyś zabierali fanom długie tygodnie z życia, a którzy teraz giną w mgnieniu oka przy pierwszym podejściu.

Śmierć Ragnarosa i Onyxii w 5 dni od premiery przyjęliśmy z lekkim zaskoczeniem (ale tylko lekkim). Podobnie jest i teraz, gdy na serwerach pojawiło się wyczekiwane Blackwing Lair z lordem Nefarianem jako ostatecznym przeciwnikiem. To właśnie tutaj urzęduje Vaelastrasz the Corrupt, znany również swego czasu pod mianem Niszczyciela gildii (ponieważ niejedna organizacja nie poradziła sobie z powtarzającymi się tydzień w tydzień porażkami podczas starcia z nim).

Blizzard otworzył wrota rajdu o północy naszego czasu i... już po 2 godzinach podzielił się z nami szczegółowymi informacjami na temat zakończonego wyścigu po World First. W 6 minut po starcie chińskie CN United pokonało pierwszego bossa, po piętach deptały mu jednak europejskie Praxis oraz For the Horde. Przy wspomnianym Vaelastraszu nikt nie chciał zbytnio marudzić – o 00:08:54 Praxis miało go już za sobą, 14 sekund później wyczyn ten powtórzyło chińskie Ashes of Time, a o 00:09:10 Shao Guang z tego samego kraju.

Kolejni poważniejsi przeciwnicy zabrali pretendentom do tytułu nieco więcej czasu. CN United miało bezpieczną przewagę, gdy o 00:17:49 zabijało Broodlorda Lashlayera (następne w kolejce amerykańskie Rise dokonało tego ponad półtorej minuty później). Firemaw, zdawało się, tylko przypieczętował zwycięstwo Chińczyków – pokonali go 2 minuty 9 sekund przed Risem oraz europejskim Calamity. Spodziewaliśmy się więc, że walka toczyć się będzie o drugie i trzecie miejsce.

Ebonroc zrobił jednak graczom psikusa i CN United spadło na najniższy stopień podium (00:32:15). Trzy sekundy szybsi byli od nich Progress z Europy, a Calamity mogło pochwalić się ubiciem go o 00:31:52. Flamegor pozwolił utrzymać im bezpieczny dystans (00:32:58 w porównaniu z 00:33:17 i 00:33:50), ale przy przedostatnim bossie, Chromagusie, w czołówce pojawiła się nowa gildia – APES. Zrównała się z Calamity (00:37:12), Progress zaś pozostawało dziesięć sekund za nimi.

Nefarian tylko odrobinę zatrząsł ostatecznymi wynikami. Głowa Blackwing Lair zginęła o 00:42:21, czyli po 42 minutach i 21 sekundach od pojawienia się na serwerach. W tym momencie zabiły go dwie gildie: Progress i Calamity, Apes zaś dołączyło do nich po 8 sekundach.

Podobne wyścigi w grach widujemy zdecydowanie za rzadko – a szkoda. Rzecz jasna dla nas, zwykłych śmiertelników, podobny wyczyn znajduje się poza zasięgiem; na pewno będzie jednak łatwiej niż te naście lat temu. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 13 lutego 2020, 18:49   Sheade
W porównaniu do kolejnych raidów jakie wychodziły, próg "wejścia" się obniżał. Dlatego wielu wspomina, że Vanilla była bardzo wymagająca, bo tak faktycznie było.
czwartek, 13 lutego 2020, 18:49   Sheade
@ taz159357 bo na tamte czasy gra była nowa, wszystkiego się na nowo uczyli, nie było żadnych WoWheadów, pierdyliona wspomagaczy w postaci addonów. Czego oczekujesz, że po 15 latch od premiery, kiedy gracze BARDZO dobrze znają gre na wylot, łącznie z taktykami wliczając w tym wspomagacze, że będzie tak jak 15 lat temu? LOL. Ta gra kiedyś była trudna, tak samo jak kiedyś dla Ciebie jazda na rowerze była trudna kiedy się jej uczyłeś.
czwartek, 13 lutego 2020, 16:59   TheFrediPL
Ludzie kiedyś gorzej grali imo.
czwartek, 13 lutego 2020, 16:33   taz159357
@NidAaz I podobno jak już udało im się wejść zrobili raid w ok 35 minut.
czwartek, 13 lutego 2020, 15:08   Mathius
@Witold "Rzecz jasna dla nas, zwykłych śmiertelników, podobny wyczyn znajduje się poza zasięgiem." Mów za siebie, jak dla mnie to Ci gracz to też zwykli śmiertelnicy - nie ma czym się jarać. Wystarczy zacząć grać i dołączyć do gildii która w takich rzeczach chce brać i udział i uczestniczy.
czwartek, 13 lutego 2020, 11:55   Uplink
Trochę ponad 40 minut gry, ale z pewnością gruuuube godziny przygotowań, strategii i analiz przed walką, a także i po walce (typu "co mogliśmy zrobić lepiej / jak lepiej zrobili to nasi rywale").
czwartek, 13 lutego 2020, 10:53   BIsken
@taz159357
Starzy wyjadacze rozkminili tą grę do granic możliwości. Jestem ciekaw jak im pójdzie z Naxxramas.
czwartek, 13 lutego 2020, 10:48   NidAaz
podobno apes nie mogli wejsc
czwartek, 13 lutego 2020, 9:06   taz159357
A pamiętam jak to ludzie wielbili classica, że niby taki trudny...

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Ciekawostka: w XVII wieku bobry uważane były za potrawę postną. Z kolei w Innsmouth...

Komentarzy:
2

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z