Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITWorld of Warcraft Classic: Bossowie z fazy pierwszej pokonani w 5 dni po premierze

Witold poniedziałek, 2 września 2019, 9:54 News
pc

Vanilla była trudna, co?

Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia ciemnowidzów czekających na Classica. Po ekspresowym wbiciu maksymalnego poziomu nie musieliśmy długo czekać na kolejne głośne osiągnięcie. Wczoraj gildia APES z serwera Gehennas podjęła próbę zmierzenia się z Molten Core, legendarnym rajdem World of Warcraft, od którego zaczynała się „poważna” przygoda z produkcją. Po kilku godzinach graczom udało się pokonać Ragnarosa, ostatniego bossa w instancji – i to przy pierwszym podejściu!

Ponieważ ewidentnie było im mało, postanowili udać się na kolejny rajd, tym razem słynną Onyxię – zabawę dużo krótszą (tylko jeden boss), ale również bardzo wymagającą. I tutaj czterdziestoosobowa drużyna nie spędziła za dużo czasu, bo do zwycięstwa potrzebowali tylko dwóch podejść. W ten sposób w 5 dni od premiery gildia ta zrobiła właściwie wszystko, co było do zrobienia w pierwszej z sześciu faz tytułu – a daty rozpoczęcia kolejnej wciąż nie znamy.

Nie da się ukryć, że owo osiągnięcie obala twierdzenie, jakoby Vanilla była trudniejsza od obecnej wersji gry. Oczywiście, proces levelowania jest dużo bardziej wymagający, a droga do rajdów wcale nie taka przyjazna (długa seria zadań nierzadko wymuszająca farmienie konkretnych przedmiotów), jednak same starcia z bossami są dużo prostsze. Mniej rozbudowane mechaniki sprawiają, że gracze doświadczeni przez kilkanaście lat kolejnych dodatków przechodzą przez nie jak masło. Musimy chyba powiedzieć to głośno – zdecydowana większość Vanillii (wyłączając np. Naxxramas, chociaż zobaczymy za kilka miesięcy) była trudna, bo to my nie umieliśmy grać. Należy jednak pamiętać, że APES przygotowywało się do tych walk jeszcze przed premierą, planując jak najbardziej efektywne ścieżki zdobywania poziomów czy sprzętu i zapoznając się drobiazgowo z wymogami każdej potyczki.

Jak to wydarzenie wpłynie na World of Warcraft Classic? Cóż, dla większości z nas tak naprawdę zmieni się niewiele. W końcu oba rajdy udało się ukończyć tylko najbardziej hardkorowym z fanów, a my wciąż przecież stoimy w kolejkach, żeby móc pobiegać po Barrens. Najlepsi gracze mogą jednak odejść do... Battle for Azeroth lub nawet zupełnie porzucić WoWa na kilka miesięcy.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 2 września 2019, 21:32   taz159357
@Osioł Pamiętasz dg gdy wyszedł Cataclysm? Ludzie narzekali, że dg były za trudne, tylko po to by za pół roku narzekać, że są one za łatwe. Gracze tak naprawdę sami nie wiedzą czego chcą i sam Blizzard o tym doskonale wie (słynne you think you do...). Za kilka tygodni spadną różowe okulary i nie zdziwie się gdy niektórzy gracze wrócą z podkulonymi nogami do Bfa bo to "nie to co kiedyś".
poniedziałek, 2 września 2019, 21:01   JMasalsky
Vanilla była trudna, to fakt, alr znaczna część tego poziomu trudności wynikała z faktu że na początku nikt nie wiedział co tak naprawdę robi, a teraz, kiedy w internecie można znaleźć miliony poradników pisanych przez weteranów serwerów Vanilla poziom trudności znacznie spada.
poniedziałek, 2 września 2019, 19:14   Azaraphiel
I co? Brack miał racje, "you think that you do, but you don't" :D
poniedziałek, 2 września 2019, 17:41   Osioł
I dalszy ciąg, mój post skierowany jest do osób, które marudzą na obecnego "WoWa", gadają, że taki banalny, a sami pewnie robią LFR, nie są w stanie zrobić 5 poziomu klucza mitycznego i jeszcze przegrywają normalną wersje "War Frontu", bo przecież stary "WoW" był najlepszy. No ale jak osłabili Asharę na wersje mityczną, bo jakaś gildia, która po tygodniu czy dwóch nie dawała sobie rady (co? lepszego ekwipunku nie można było zdobyć?) to już ok i się nie liczy?
poniedziałek, 2 września 2019, 17:40   Shunex
Pamiętam jak wielu krzyczało by zrobili wowa classic będzie super...
Prawda jest taka, jak sie wraca do tak starej gry to nostalgia szybko mija.
Dużo lepiej byłoby, gdyby zrobili całkowity rowork starych części gry.
poniedziałek, 2 września 2019, 17:37   Osioł
A dla mnie to jest wręcz śmieszne. Wpierw wspaniali gracze marudzą jaki to BfA jest banalny, zniszczył wszystko, że gra jest tylko dla niedzielnych graczy, a prawdziwy, trudny, wspaniały WoW, był tylko za "Vanilii". Wbijanie do 60 poziomu w 3 dni, zrobiony rajd w 5 dni, dodatkowo z tych 40 osób było chyba z 5 55 poziomowców. Gdzie te wielkie przygotowania? Kucie ekwipunku? Szukanie zbroi pod obronę na ogień? Oni wbiegli tam w losowych zielonych przedmiotach i zrobili to.
poniedziałek, 2 września 2019, 14:34   Bluearga
Astrologowie ogłaszają wyczerpanie pokładów nostalgii. Populacja WoWa Classic zmniejsza się.
poniedziałek, 2 września 2019, 13:48   Kuba1pl
@CamCygi zastanawiam sie, czy to co piszesz to sarkazm czy nie.Tak czy siak rozwine swoja mysl: Trudno by osoby skromnie zainteresowane tematem, nie mialy jakiejkolwiek wiedzy na temat tych walk.
I gratuluje osiagniecia APESom, ale pan Sheade dal porownanie slabe.
Za czasow WoWa vanilii to malo kto gre wyciagal w 15 fpsach. I gatunek byl relatywnie swiezy (tak wiem EQ itp istnialy). Ale dla obecnego typowego casuala, ten kontent jest po prostu upierdliwy a nie trudny.
poniedziałek, 2 września 2019, 13:35   CamCygi
@Kuba1pl: Znanie mechaniki walk = posiadanie wiedzy na ten temat.
poniedziałek, 2 września 2019, 13:17   AoS
@Sheade - DBM na bossa, autopilot do levelowania i nie trzeba nawet na ekran patrzeć żeby grać na classicu.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
9

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z