Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HIT[PRZEGLĄD TYGODNIA] CD-Action upada, Half-Life jest genialny, a Nintendo wredne

Ninho poniedziałek, 30 marca 2020, 6:00 News

Takie wnioski można przynajmniej wysnuć z komentarzy pod newsami z ostatniego tygodnia.


 

W poniedziałek pojawiła się informacja o kolejnym cenzorskim występku Nintendo. Tym razem nie oberwało się jednak niezależnym modderom, ale Sony. To właśnie do molocha zgłosiło się Nintendo z uprzejmą prośną o usunięcie gry z Mario w roli głównej z... Dreams. Czyli twórcy jednak kłamali, w ich produkcji nie można stworzyć wszystkiego. Po więcej odsyłam TUTAJ


Właśnie skończyłem Half-Life: Alyx. Moją recenzję przeczytacie już za osiem dni w CD-Action 05/2020, jednak chyba nie będzie zaskoczeniem, jeśli napiszę, że moje odczucia nie odbiegają specjalnie od ogólnych wrażeń dziennikarzy z całego świata. Oto wybrane oceny z serwisu Metacritic:

 • IGN: 10/10
 • VG247: 5/5
 • DualShockers: 10/10
 • PC Gamer: 92/100
 • Game Informer: 9/10
 • GamesRadar+: 4,5/5
 • PCGamesN: 9/10
 • Shacknews: 9/10
 • GameSpot: 9/10
 • Destructoid: 9/10
 • PC Games: 8/10
 • GamesBeat: 80/100

Po szczegóły zapraszam do newsa Cursiana, w którym podsumował opinie recenzentów.

Jako deser i bardzo mały przedsmak tego, co oferuje Alyx, pozostawiam to wideo:

O co chodzi? Przeczytajcie sami TUTAJ.


 

Wtorek przywitał natomiast dziwnym poradnikiem organizacji PETA. Jest on skierowny do wegan i odnosi się do zachowań w grze Animal Crossing: New Horizons. Być może został napisany ironicznie, by zwrócić uwagę na złe traktowanie zwierząt w rzeczywistym świecie, ale i tak brzmi absurdalnie.

PETA ostrzega przed łowieniem ryb i łapaniem owadów. Wystrzegać należy się także wykopywania małży czy zbierania krabów pustelników. Nie muszę chyba dodawać, że i budowa budy dla psa nie jest wskazana. Organizacja odpowiada także na istotne pytanie, czy właściciel wyspy, Tom Nook, nas wykorzystuje (co jest osią, hm, fabuły gry).

"Tom Nook jest jenotem, kunopsem. Jenoty często są zabijane dla swoich futer. Rodzina Toma Nooka mogła zostać pobita, analnie porażona prądem na śmierć, zagazowana czy oskórowana żywcem. Po prostu mu odpuść."

Ja odpuszczam Petę... choć od paru miesięcy nie jem mięsa, to to powyżej jest dla mnie zbyt dużym poziomem abstrakcji. Jeśli jednak wam mało, to zapraszam do newsa.


Z dużo lepszych i mimo wszystko pożyteczniejszych informacji – szukające leku na COVID-19 Folding@home z dwa razy większą mocą obliczeniową niż najszybszy superkomputer świata. To już ponad 470 petaFLOPS-ów. I gdzie jest teraz twoje 12 teraFLOPS-ów mocy, Xboksie Series X? 


A czy wiedzieliście, że twórcy Plague Inc. nie tylko przeznaczyli 250 tysięcy dolarów na walkę z COVID-19, ale też zamierzają stworzyć zupełnie nowy tryb w swojej grze? Będzie on polegał, a jakże, na ratowaniu świata przed zabójczymi chorobami. Po więcej, odsyłam do newsa Witolda.

Więcej o Plague Inc:

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 30 marca 2020, 17:34   alistair80
No cóż, Cyberpunk jeszcze nie przyniósł miliarda dolarów przychodu, choć jestem ciekaw ile milionów przychodu wygenerowały dotychczasowe ich gry.
poniedziałek, 30 marca 2020, 8:46   alkair4
Clickbait ponownie pokazuje swoją siłę i 'zmusił' mnie do przeczytanie 3 stronnicowego newsa :_)

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
15

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z