Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITHalf-Life: Alyx – Nauczyciel przeprowadził w grze lekcję geometrii [WIDEO]

Witold czwartek, 26 marca 2020, 10:38 News
PC

Mówcie, co chcecie, ale ta technologia robi wrażenie.

Valve znowu tego dokonało – ich najnowsza produkcja jest po prostu świetna i z pewnością doprowadzi do wzrostu popularności gogli VR wśród graczy. Oczywiście, sprzęt ten nie stanie się raczej powszechny (nie tylko z racji swojej ceny, ale i wymaganej do zabawy przestrzeni), jednak technologia ta doczekała się w końcu pełnoprawnej produkcji AAA, która może nawet zawalczyć o tytuł gry roku (chociaż konkurencja już dzisiaj jest silna, a przed nami jeszcze wiele premier). Alyx jednak nie tylko bawi, ale i – jak udowadnia pewien pedagog – także uczy.

Charles Coomber jest nauczycielem kilku przedmiotów w kalifornijskiej Otay Ranch Academy for the Arts, a także zapalonym graczem oraz wielkim entuzjastą VR-u. Już od jakiegoś czasu używa tej technologii w edukacji: do tej pory uruchamiał na lekcjach zarówno bardziej tradycyjne gry edukacyjne (jak National Geographic Explore VR), jak i Minecrafta czy Beatsaber. Po premierze Half-Life: Alyx postanowił wykorzystać ogromne zainteresowanie tytułem... do uczenia geometrii. W nieco mniej widowiskowy sposób, niż niektórzy chcieliby to zapewne widzieć.

Świetny pomysł, prawda? Nawet jeżeli tak naprawdę podobną lekcję można by spokojnie przeprowadzić w mniej wymagającym środowisku. W każdym razie spojrzeliśmy teraz na Half-Life: Alyx pod zupełnie innym kątem, a możliwości, jakie daje gra, naprawdę robią ogromne wrażenie. Spodziewajmy się zresztą całego festiwalu pomysłowości graczy, którego efekty zaleją w najbliższych dniach internet.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 26 marca 2020, 15:19   zadymek
https:www.youtube.com/watch?v=SMhwddNQSWQ
czwartek, 26 marca 2020, 14:02   JillSandwich
szkoda że nikt lekcji nie zrobił w Duke Nukem Forever
czwartek, 26 marca 2020, 11:14   w1ntermu7e
A jeszcze przed updatem można było odpalić grę z klawiaturą i myszką, wyglądało szpetnie ale dało się grać

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Half-Life: Alyx z wsparciem dla modów i licznymi edytorami

News
sobota, 16 maja 2020

half-life-alyx-z-wsparciem-dla-modow-i-licznymi-edytorami Jak na grę od Valve przystało, oferta jest nadzwyczaj rozbudowana.

Komentarzy:
4

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
0

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z