Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Plague Inc.: Twórcy przeznaczyli 250 tysięcy dolarów na walkę z koronawirusem; powstaje nowy tryb gry

Witold wtorek, 24 marca 2020, 16:59 News

Dla odmiany postaramy się w nim pokonać pandemię.

Ndemic Creations z pewnością miało ambiwalentne odczucia, gdy w Chinach zaczynała szaleć epidemia COVID-19 – w jej wyniku ich gra wskoczyła nagle na szczyty list bestsellerów w tym kraju (co notabene ściągnęło na nią uwagę chiński cenzorów; wszyscy wiemy, jak to się skończyło) i zwróciła na siebie uwagę całego świata. Zresztą wraz z kolejnymi krajami objętymi chorobą pewien wzrost zainteresowania tytułem mogliśmy zauważyć także na innych rynkach.

Studio od samego początku aktywnie wspierało wszystkie inicjatywy mające na celu walkę z koronawirusem. Teraz zaś postanowiło zaangażować się jeszcze bardziej. W nowym komunikacie Developerzy ogłosili, że przekażą 250 tysięcy dolarów Coalition of Epidemic Preparedness Innovations oraz COVID-19 Solidarity Response Fund. Planują również dodanie opcji wspierania tego ostatniego bezpośrednie z poziomu ich gry. James Vaughan z Ndemic Creations skomentował to następująco:

Osiem lat temu nawet sobie nie wyobrażałem, że prawdziwy świat będzie tak przypominał naszą grę lub że tylu graczy uruchomi Plague Inc., aby pomogło przetrwać im prawdziwą pandemię. Jesteśmy dumni, iż możemy wesprzeć istotną pracę WHO i CEPI, którzy pracują nad znalezieniem szczepionki na COVID-19.

Zapowiedziano również darmową aktualizację, w ramach której dodany zostanie nowy tryb gry. W nim to – wbrew założeniom całej produkcji – użytkownicy postarają się pokonać szalejącą na świecie pandemię. Jak możemy przeczytać:

Gracze będą musieli zrównoważyć opóźnianie postępu choroby i poprawę systemów opieki zdrowotnej, a także kontrolować działania w świecie rzeczywistym, takie jak nadawanie priorytetów przypadkom, kwarantanna, dystans społeczny i zamykanie usług publicznych. Rozwijamy ten tryb gry przy pomocy ekspertów ze Światowej Organizacji Zdrowia, Globalnej Sieci Alarmów i Reakcji na Epidemię oraz innych.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 26 marca 2020, 10:59   Quel
Genialna gra, a nowy tryb gry mile widziany. Mimo, ze 'oczyszczanie' świata w tej grze jest bardzo przyjemne to możliwość staniecie po drugiej stronie barykady tez pewnie będzie ciekawym doświadczeniem.
środa, 25 marca 2020, 12:16   Osioł
Nie grałem w ten tytuł, ale na YT widziałem, że już wcześniej ktoś zrobił modyfikacje gdzie są próby powstrzymania choroby. Fajnie, że będzie taka opcja oficjalnie, bo zawsze jak oglądałem jakiś zapis rozrywki to kibicowałem, że ludziom uda się na czas zrobić szczepionkę i gracz przegra.
wtorek, 24 marca 2020, 20:48   skurczybyczek666
@Witold:
"bezpośrednie" - "bezpośrednio".
wtorek, 24 marca 2020, 20:10   lordshaitis
Może to podziała na wyobraźnię tym co nie widzą żadnego zagrożenia i łażą po sklepach codziennie.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Plague Inc.: Wiadomo, dlaczego gra została zbanowana w Chinach

News
środa, 18 marca 2020

plague-inc-wiadomo-dlaczego-gra-zostala-zbanowana-w-chinach Sytuacja związana z koronawirusem tylko jednym z powodów.

Komentarzy:
3

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Z racji, że chcemy, byście wiedzieli, co u nas słychać (czasem nawet o to zapytacie w prywatnej wiadomości) i zwyczajnie lubimy sobie pogadać, postanowiliśmy codziennie publikować redakcyjnego gamewalkera. Będziemy opowiadać, dyskutować i co tylko nam jeszcze przyjdzie do głowy. 

Komentarzy:
7

Soundbary kojarzone są na ogół z kinem domowym – nie znaczy to jednak, że omijają świat gamingu. Crative Stage jest takim urządzeniem przeznaczonym właśnie dla graczy. Do tego stosunkowo tanim i z założenia będącym alternatywą dla standardowych głośników podpinanych do komputera. I muszę przyznać, że jest to bardzo ciekawy zamiennik.

Komentarzy:
6

W menu posypki o smaku cenzury, majsterkowania i dziury w ziemi.

Komentarzy:
1

…ale w wyobraźni frunę na skrzydłach indyków!

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z