18
20.01.2020, 09:45Lektura na 2 minuty

Wielka Brytania: „Sprzedaż gier z loot boksami powinna się zakończyć”

Kwestia powiązania skrzynek z łupami z hazardem powraca po raz kolejny.


Witold Tłuchowski

Patrząc po zainteresowaniu tematem różnych instytucji, można by dojść do wniosku, że Brytyjczycy nie mają większych problemów niż wpływ loot boksów na młodzież. W końcu to właśnie w Zjednoczonym Królestwie odbywa się głośna dyskusja w tej kwestii: informowaliśmy już was o Brytyjskiej Komisji Hazardowej twierdzącej, że skrzynki z łupem nie są formą hazardu, a także o komitecie ds. technologii cyfrowej, kultury, mediów i sportu wzywającym do zakazu sprzedaży gier z lotoboksami dzieciom, w czym wtórowała mu tamtejsza Rzeczniczka Praw Dziecka.

Teraz do walki z loot boksami przystępuje jedna z potężniejszych instytucji w Wielkiej Brytanii: National Health Service, czyli w uproszczeniu brytyjska publiczna służba zdrowia. Przy okazji ogłoszenia zamiaru otworzenia centrum leczenia uzależnienia od grania (a także 14 klinik zajmując się pomaganiem nałogowym hazardzistom) głos zabrała Claire Murdoch, dyrektora ds. zdrowia psychicznego w NHS-ie.


Szczerze mówiąc, uważam, że żadna firma nie powinna wystawiać dzieci na ryzyko uzależnienia, ucząc je hazardu za pomocą zadowolenia ze skrzynek z łupami. Żadna firma nie powinna sprzedawać dzieciom gier z loot boksami wykorzystującymi mechanizm szansy na wygraną. Więc tak, ich sprzedaż powinna się skończyć.


Dodała również, że ponieważ stawką jest zdrowie dzieci, nie tylko NHS, ale również „pozostała część społeczeństwa” muszą zrobić to, co mogą, aby uchronić brytyjskie pociechy. Murdoch sugeruje również growej branży konkretne rozwiązania:

  • Zakaz sprzedaży gier z loot boksami zachęcającymi dzieci do hazardu
  • Wprowadzenie uczciwych i realistycznych limitów wydatków, aby ludzie nie wydawali tysięcy funtów na gry
  • Wyjaśnienie użytkownikom, jaką procentową szansę mają na zdobycie potrzebnych im przedmiotów przed zakupem skrzynek z łupami
  • Wspieranie rodziców poprzez zwiększanie ich świadomości ryzyka związanego z wydatkami w grach
  • Części (jeżeli nie wszystkim) postulatów wielu z graczy z pewnością przyklaśnie, chociaż warto przypomnieć, że niektórzy wydawcy sami zobowiązali się do wprowadzenia zmian w systemie loot boksów. Nie wspominając już o tych, którzy zupełnie je porzucili (jak chociażby Epic).

    NHS poinformował również, że w Wielkiej Brytanii 55 tysięcy dzieci mierzy się z jakimś stopniem uzależnienia od hazardu.


    Redaktor
    Witold Tłuchowski

    Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

    Profil
    Wpisów5501

    Obserwujących13

    Dyskusja

    • Dodaj komentarz
    • Najlepsze
    • Najnowsze
    • Najstarsze