Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Fortnite: Profesjonalni gracze zrzeszyli się w stowarzyszeniu

Witold wtorek, 8 października 2019, 12:34 News

Chcą mieć większy wpływ na przyszłość e-sportowej sceny produkcji.

Battle royale Epica na e-sportowym poletku poczyna sobie coraz śmielej. Jeżeli ktoś nie dowierza, wystarczy, że przypomni sobie niedawny Fortnite World Cup, w którym to pula nagród wynosiła 30 milionów dolarów (a który w trybie solo wygrał 16-letni Bugha, a w duo Nyhrox oraz Aqua, kolejno 16 i 17-latek). Zresztą turniej ten był najchętniej oglądanym tego typu wydarzeniem w historii, co pokazuje, jak duże zainteresowanie wzbudza gra.

Świadomy jest tego Epic, ale nie zapominają i o tym sami profesjonalni gracze. Są oni stale wzrastającą siłą w społeczności, jednak mimo że nieraz krytykowali już developerów za niektóre rozwiązania wprowadzane do gry (chociażby pamiętne mechy z obecnego sezonu), ich głos raczej nie ma wpływu na wygląd produkcji. Dlatego zawodnicy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i założyli Fortnite Professional Players' Association (Stowarzyszenie Zawodowych Zawodników Fortnite'a).

Dziś zapowiadamy [powstanie] FNPPA lub Fortnite Professional Players' Association. To niezależny ogólnoświatowy kolektyw profesjonalnych graczy Fortnite'a, który ma zapewnić nam profesjonalną platformę do wyrażania opinii na temat przyszłości kompetytywnej sceny Fortnite, abyśmy mogli prowadzić możliwie najbardziej produktywny dialog z twórcami gry. W skład zarządu wchodzi 16 najsłynniejszych profesjonalnych zawodników sceny pochodzących z wielu różnych regionów.

[…]

W najbliższych tygodniach zaprosimy więcej profesjonalnych graczy do dołączenia do naszego kolektywu jako szeregowych członków, abyśmy mogli odzwierciedlać głos całej profesjonalnej społeczności. Dziękujemy za wasze wsparcie.

Wśród sygnatariuszy znaleźli się wspomniani już mistrzowie świata – Bugha i Aqua – a także wielu innych czołowych zawodników. Czas pokaże, czy Epic faktycznie będzie się liczyć ze zdaniem FNPPA.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 8 października 2019, 19:46   cali
Jeżeli to pierwsze takie stowarzyszenie związane z grą wideo to tylko jedynie wobec Epica bez dopłaty i za darmo.
wtorek, 8 października 2019, 15:32   Centek96
Ciągle nie widzę battle royale w e-sporcie. Za duża losowość jest, tak więc nie ma balansu.
wtorek, 8 października 2019, 14:23   Hereb
@Seurakeu Tylko czy tę społeczność obchodzi w ogóle, co ich ulubieni streamerzy mają do powiedzenia? Czy może bardziej interesuje ich sama gra? Przypadek przejścia Ninja na Mixer pokazuje, jak prosto można stracić całą rzeszę "lojalnych" widzów
wtorek, 8 października 2019, 14:00   Seurakeu
@Hereb Tak, próżnia się pewnie wypełni, ale jednak ci pro-gracze mają za sobą rzesze ludzi, którzy oglądają ich streamy i ich opinia jest kształtowana w taki sposób. Więc niby jest ich kilkunastu, ale ciągną za sobą duże społeczności.
wtorek, 8 października 2019, 13:25   Hereb
Takie trochę marnowanie czasu ze strony tego stowarzyszenia. W przypadku Fortnite to akurat Epic, a nie gracze, stworzył i utrzymuje tę całą esportową scenę i to właśnie on ma prawo głosu co do jej przyszłości. Nawet jeżeli ci profesjonalni gracze zbojkotują grę, to zawsze znajdą się nowi, których przyciągnie wizja wysokich wygranych w turniejach.
wtorek, 8 października 2019, 13:06   Samigraj
Dla mnie ważne jest to czy gra sprawia FRAJDĘ a nie czy jakiś tam zespół profesjonalny uważa to za fair że w grze jest więcej elementów które nie są idealnie zbalansowane.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z