Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITFortnite World Cup: 15-latek zainkasował ponad milion dolarów

Wokulski niedziela, 28 lipca 2019, 16:01 News

Wolfiez zajął drugie miejsce w kategorii Duo, zwycięzcy są niewiele starsi od niego. 

Podczas gdy tytuł mistrza trybu Duo zgarnęli pecetowi gracze o nickach Nyhrox oraz Aqua, równie dużo emocji wśród oglądających wzbudziła historia zdobywcy drugiego miejsca. Pochodzący z Wielkiej Brytanii Jaden Ashman ma zaledwie 15 lat i korzystał podczas finałów z kontrolera. 

Jak to możliwe? Po pierwsze, Epic Games wprowadziło do swoich rozgrywek rzadko spotykaną politykę równości platform. Podczas gdy każualowe lobby pozostawały wierne klasycznym podziałom, profesjonalnych graczy wrzucano do jednego worka. Nawet użytkownicy smartfonów oraz Switcha, na którym gra z trudem działa w 30 klatkach na sekundę, musieli partycypować w rozgrywkach z posiadaczami o wiele potężniejszych maszyn. 

Po drugie, trwające kilka miesięcy nabory prowadzono w systemie otwartym. Każdy gracz na Ziemi mógł uruchomić tryb Arena i zacząć realizować swój Fortnite’owy sen. Pokłosiem tej polityki stał się średni wiek zakwalifkowanych do finału, który wyniósł zaledwie 16 lat. W tym kontekście uczestnictwo Jadena nieco przestaje dziwić. W zamian głowę zaczynają nawiedzać myśli typu "dlaczego Fortnite nie istniał, kiedy ja chodziłem do szkoły?" oraz "zamiast pracować i studiować trzeba było trenować w grach". W końcu Wolfiez swój sukces okupił codzienną grą po osiem godzin od momentu premiery trybu battle royale. Sami zwycięzcy są zresztą od chłopca niewiele starsi – mają odpowiednio 16 i 17 lat.

The winners of today's Fortnite World Cup duos final won $1.5 million each

They're 16 and 17 years old

I asked them what they're going to buy

The only thing they could think of is a PC pic.twitter.com/TStMTVSYNn

— The Esports Writer (@FionnOnFire) July 27, 2019

Wielki turniej rozpoczął się 26 lipca.  Autorzy produkcji nie pożałowali pieniędzy ani na nagrody, których łączna pula wyniosła (do niedawna rekordowe) 30 milionów dolarów, ani na rozgłos i organizację. Nowojorski turniej reklamuje jedna z droższych powierzchni na Times Square, a mecze prowadzone są na stadionie napakowanym atrakcjami poświęconymi grze.

Według relacji naocznych świadków atmosfera jest istnie świąteczna, a widok dziesiątek podekscytowanych spełnianiem swych marzeń nastolatków nadaje całości niepowtarzalnego uroku i energii. Nie przepuszczono również okazji do zbicia kapitału na tych, którzy nie dotarli do USA – w wewnątrzgrowym sklepie Fortnite znajdują się okolicznościowe skiny oraz skórki do broni.

Wielki turniej zakończą dzisiejsze finały trybu Solo połączone z występem Marshmello (który zaliczył już koncert bezpośrednio w Fortnicie).

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 29 lipca 2019, 17:24   Bluearga
..na gry, zapewniają mu tylko miejsce do mieszkania i jedzenie. I właśnie taka wolność od najmłodszych lat to duży problem w Ameryce bo powoduje szybkie popadanie w depresje i szaleństwo. Generalnie jak ludziom daje się za dużą swobodę to degradują samych siebie, taka nasza natura. Dzieciak więc pewnie ma podobnie w domu, a to, że zdołał przy tym wygrać gruby hajs to lepiej dla niego bo będzie się mógł szybciej usamodzielnić. W końcu "wolna Amerykanka" czyż nie? :)
poniedziałek, 29 lipca 2019, 17:21   Bluearga
Kurde ale ludzie tutaj niektórzy mają ból zadka :D Mam kilku znajomych amerykanów (rdzennych!) i na podstawie tej znajomości mogę wam powiedzieć, że tam podejście do wielu spraw jest zupełnie inne niż w Europie. Przede wszystkim w Ameryce jest większa wolność - chcesz być narkomanem umierającym na śmietniku? Proszę bardzo. Rodzice do swoich dzieci także często podchodzą z dużym luzem i generalnie mogą robić co chcą dopóki dają radę. Jeden z moich znajomych w wakacje musi pracować bo rodzice nie dają mu na..
poniedziałek, 29 lipca 2019, 11:37   Jacek112
@Reel Mixer RNG może nie rządzi, ale jest obecne i dobrze widoczne, a podczas takich zawodów może przesądzić o zwycięstwie. Bo jeżeli jeden z graczy ma złotą pukawkę, a drugi tylko niebieską to ten pierwszy ma sporą przewagę (zakładam, że obaj mają skill na podobnym poziomie). Tak samo sytuacja w której jeden z graczy ma wyrzutnię rakiet, a drugi nie mógł wylosować żadnej przez całą grę. Tryb battleroyal już w samych założeniach jest losowy, dlatego jestem zdziwiony, że przeszedł do e-sportu.
poniedziałek, 29 lipca 2019, 10:29   Windcaller
Stereotypy, bujdy, uprzedzenia. Większość osób które odniosły suckes kompletnie olewały szkołę i oddawały się swojej pasji po szkole do upadłego. Przykład: Adam Małysz, Robert Lewandowski. Wiele sportowców czy muzyków nawet nie ukończyło szkoły przed osiągnięciem sukcesu. Praktycznie każdy sportowiec powie wam że intensywny trening to nie tylko zdrowie, ale też liczne uszkodzenia dla organizmu z którymi później trzeba żyć. Dalej odmawiajcie tym ludziom sukcesu i pieniędzy, gdy nic nie osiągacie.
poniedziałek, 29 lipca 2019, 10:04   noirmistig
Mój średni czas grania w wieku 15 lat mógłby dochodzić do 8h/dzień xD Gratki dla wygranych, mega pozytywna informacja z rana :) Nie wiedziałem, że Fortnite ma swoje zawody. Coś mnie ominęło :
poniedziałek, 29 lipca 2019, 9:29   rafioza02
@GolemPL (...)gorszych ocen lub olewania prac domowych. Lepsze oceny tak na dobrą sprawę nic nie dają. W Stanach zjednoczonych trochę to inaczej wygląda niż w Polsce, jeżeli chodzi o system edukacji. Tam możesz być prymusem, a jednocześnie nikim.
poniedziałek, 29 lipca 2019, 2:40   GGrzebyk
ludzie po prostu nie lubią tej gry, dlatego że inni jej nie lubią, to samo było z minecraftem.
poniedziałek, 29 lipca 2019, 0:00   Reel Mixer
Ale się żółć wylała, bo młodzi zdobyli gruba kasę. W Fortnite "rng rządzi, skill trzeciorzędny" - kręcę głową z niedowierzaniem, że takie bzdury można pisać. Widać, że nie grający piszą.
niedziela, 28 lipca 2019, 23:41   Jacek112
Raczej się zgadzam z tym, że to dzieci i powinny być na innych zasadach. Jednak nie mówcie, że e-sport to większa patologia od sportu bo to nie prawda - jedno i drugie (w pewnym sensie) nią jest. Zarówno e-sportowcy jak i zwyczajni sportowcy będą mieć konsekwencje zdrowotne w przyszłości. Ale hej, to ich sprawa, że wybrali taką drogę. A że zyskują na tym firmy - trudno, jest popyt, jest podaż. Gdyby ludzie nie chcieli oglądać to by nie było zarówno e-sportu jak i sportu.
niedziela, 28 lipca 2019, 22:53   GolemPL
@rafioza02 Może właśnie to jest problem że to "dzieciaki". Gdyby to robiły osoby po 18 roku życia to ich sprawa. Ale oni są nieletni i szczerze wygląda to tak jakby nikt się nimi nie interesował. Bo nie znam ani jednej osoby która pozwoliłaby dziecku/której pozwoliliby rodzice na "trenowanie do turnieju" w jakieś grze po osiem godzin dziennie kosztem gorszych ocen czy olewania prac domowych.

O autorze

Wokulski

Podobne newsy

Fortnite: Nowy sezon z superszpiegami i gościnnym udziałem Deadpoola [WIDEO]

News
czwartek, 20 lutego 2020

fortnite-nowy-sezon-z-superszpiegami-i-goscinnym-udzialem-deadpoola-wideo Ba, w ramach limitowanych czasowo operacji będziemy mogli skradać się w kartonowych pudłach à la Snake.

Komentarzy:
0

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
1

Kilka dni temu wybrałam się do Londynu na zamknięty pokaz Ori and the Will of the Wisps. Nie mogłam się już doczekać, aż będę Wam mogła zdradzić, czym sequel różni się od Ori and the Blind Forest, ale w końcu mi wolno!

Komentarzy:
3

Na liście na ten tydzień miałam łącznie aż sześć gier. Ostatecznie wybrałam tylko te, które ukończyłam – tym razem prezentuję zestaw tylko dla pecetowców.

Komentarzy:
2

W cyklu Retro Action sięgamy do archiwów i sprawdzamy, co pisaliśmy o przeróżnych grach w przeszłości. Tym razem, z okazji 5. urodzin Dying Light, przypominamy recenzję, która ukazała się na łamach naszego czasopisma.

Komentarzy:
12

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z