Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCounter-Strike: Global Offensive – Gracze we Francji mogą sprawdzić zawartość loot boksa przed zakupem

Witold wtorek, 1 października 2019, 11:44 News
pc

Jest w tym jednak spoooory haczyk.

Kiedy mówimy o płatnych skrzynkach z zawartością, zwykle pierwsze, co przychodzi do głowy, to Electronic Arts. Dobrze jednak wiemy, że nasza branża kocha loot boksy i mało która firma z własnej woli pozbywa się ich ze swoich gier. Stąd pojemniki z losowymi nagrodami znajdziemy w grach Blizzarda, Ubisoftu czy 2K. Od dawien dawna dla wielu są również ważną częścią Counter-Strike'a – głównie za sprawą tego, iż je same, a także ich zawartość można sprzedawać na giełdzie innym graczom.

Jednocześnie na całym świecie trwa krucjata przeciwko loot boksom – rok temu Belgia i Holandia uznały je za nielegalne, a Wielkiej Brytanii jest to „doradzane” rządowi. Nie dziwi więc, że duża część branży wycofuje się z tego modelu biznesowego małymi kroczkami, jednocześnie proponując nam w zamian coś innego: skrzynki z zawartością, którą znamy przed zakupem.

Takie rozwiązanie postanowiło wprowadzić Valve w CS-ie na terenie Francji. Firma udostępniła graczom skaner rentgenowski (X-ray Scanner), dzięki któremu mogą zobaczyć, co kryje się w danym loot boksie. Jego użycie jest obowiązkowe – i tutaj pojawia się pewien dość duży haczyk. Mianowicie, kiedy wylosujecie już skórkę (upragnioną czy śmieciową, nie ma to znaczenia) musicie ją kupić za cenę równą kwocie, którą zwykliście wydawać na kluczyk do skrzynki. Jeżeli nie zdecydujecie się jej nabyć, będzie ona zalegać w urządzenie, blokując je i uniemożliwiając dalsze korzystanie z systemu.

Jeżeli tego byłoby mało, skaner każdego gracza zaczyna ze znajdującą się w środku niemożliwą do sprzedania skórką dla P-250 – nie możemy więc otwierać skrzynek, dopóki jej nie kupimy (przypomnijmy – w cenie kluczyka do skrzynki). Ma to na celu uniemożliwienie swego rodzaju przekrętu, gdy zakładamy kolejne (darmowe przecież) konta i staramy się znaleźć wartościowy przedmiot w pierwszej skrzynce, która nam wypadnie.

Dodatkowo Francuzi nie mogą teraz kupować loot boksów na rynku Steama. Wciąż mogą je jednak sprzedawać w tym miejscu. Widzicie więc, że jest to tak naprawdę sprytne rozwiązanie problemu potencjalnych loot boksowych zakazów – element losowy jest co prawda przeniesiony przed zakup, jednak sama zasad jest identyczna: płacisz stałą cenę za cyfrowe przedmioty, których sam nie wybierasz. Być może identyczny system zostanie niedługo wprowadzony w Belgii i Holandii, gdzie CS od roku pozbawiony jest skrzynek. Wybór Francji jako poligonu doświadczalnego również może nie być przypadkowy – w końcu Valve odwołało się dopiero co od niekorzystnego dla firmy wyroku, w którym sąd stwierdził, że zakaz odsprzedaży gier cyfrowych jest nielegalny. Warto więc poprawić nieco swoje notowania wśród rządzących.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 2 października 2019, 12:20   Centek96
@DeeJayHMC Artifact mogłoby być rywalem Magic The Gathering jeśli by sprzedawali fizyczne karty z kodami jak Pokemon Trading Card Game. Bo sama gra niczym w założeniu się nie różniła od tych. Ludzie myśleli, że to ma być jak HeartStone, a odpowiadał za nią twórca MTG, więc oczywistym było, że to będzie gra w tym stylu i będzie niszowa. To jest inny styl gry, który nie podpowiada typowym graczom komputerowym. Jakby tylko sprzedawali fizyczne karty...
wtorek, 1 października 2019, 22:57   zadymek
Hmm, czyli przepisy są tak ułomne, że losowy drop ze skrzynki zdefiniowany jest tym, że nabywca nie wie co kupuje a nie, że zawartość jest RNG-owana? To równie dobrze może się Valve tłumaczyć, że nie płaci się za losową zawartość ...tylko za kluczyk ;)
wtorek, 1 października 2019, 19:43   DeeJayHMC
Wielki dobry wujek Gaben kontynuuje dzieło dymania graczy. Tak. Wiem. Nikt nie zmusza do kupowania tych gadżetów itd. więc o co ten hałas? A o zasady i zwykłą bezczelność. Kiedy ostatnio Valve wypuściło jakąś grę w której nie próbowało wyciągać kasy od graczy w formie lootboksów czy innych mikrotransakcji?
wtorek, 1 października 2019, 17:03   alistair80
Ponieważ gram sporo w gry na Androidzie, to lootboxy, które są integralną częścią wielu gier na smartfony, są dla mnie czymś normalnym. Jednakże smuci mnie zawsze fakt, że prawdopodobieństwo wydropienia czegoś wartościowego jest często bliskie zeru. Mi nie przeszkadza losowość w grach. Przeszkadza mi zaporowa szansa trafienia czegoś wartościowego.
wtorek, 1 października 2019, 15:02   w1ntermu7e
@down to tak właśnie żeby bardziej wytłumaczyć. Skrzynek nie można kupić, możne je sprzedać albo zdobyć w postaci dropa lub przez wymianę
wtorek, 1 października 2019, 13:38   Centek96
Dobra już wiem, inny serwis podał dokładniejszą informację, a raczej bardziej czytelną.
wtorek, 1 października 2019, 13:34   Centek96
A co ze skrzynkami w ekwipunku?
wtorek, 1 października 2019, 12:26   TheFrediPL
Valve pięknie ich załatwiło.
wtorek, 1 października 2019, 11:49   w1ntermu7e
Valve pięknie wykorzystuje lukę w prawie <3

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

CS:GO i Team Fortress 2: Wyciekły kody sieciowe gier Valve

News
piątek, 24 kwietnia 2020

csgo-i-team-fortress-2-wyciekly-kody-sieciowe-gier-valve Firma uspokaja jednak, że nie ma to żadnego wpływu na bezpieczeństwo tytułów.

Komentarzy:
4

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Ciekawostka: w XVII wieku bobry uważane były za potrawę postną. Z kolei w Innsmouth...

Komentarzy:
0

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z