Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITFortnite: Na 16-letniego mistrza świata nasłano policję

Witold wtorek, 13 sierpnia 2019, 11:01 News

Wszystko działo się na wizji, jednak na szczęście nikomu nic się nie stało.

Niedawne finały Fortnite World Cup rozpaliły wyobraźnię graczy na całym świecie. Nawet jeżeli nie przepadamy za battle royal Epica, sam rozmach imprezy musiał robić wrażenie chociażby wysokością nagród – pula wynosiła 30 milionów dolarów, co przez chwilę było rekordowym dla e-sportu wynikiem.

Największe poruszenie wywołał jednak skromny wiek większości finalistów – rozgrywki duo wygrali 16-latek i 17-latek, a w solowych starciach górą okazał się Kyle "Bugha" Giersdorf. Za zwycięstwo zgarnął 3 miliony dolarów i szczęśliwy wrócił do domu. Zamiast udać się na zasłużone (chociaż wiem, że nie zdaniem każdego) wakacje, kontynuował on jednak rozwijanie swojego kanału na Twitchu.

Podczas niedawnego streamu z dwójką znajomych w końcówce meczu zaczął wołać go ojciec. Giersdorf najpierw tłumaczył mu, że nie może podejść, ponieważ jest na wizji, ale po chwili widzowie mogli usłyszeć pełne niedowierzania „Zostałem zeswattowany?” Gracz zniknął więc na chwilę, a po powrocie opowiedział kolegom i fanom, co się wydarzyło.

Zostałem zeswattowany. Wpadli jak... Jezu. Miałem szczęściem, ponieważ jeden z policjantów mieszka w naszej okolicy. Ci goście weszli, rozpoznałem go... Weszli z bronią, ziom. Dosłownie wpadli. Jasna cholera, to było straszne. Co gdyby mnie po prostu zastrzelili?

Sytuacja skończyła się więc (w miarę) szczęśliwie, ale trzeba przyznać, że Bugha miał nieco szczęścia. Policja w Stanach rzadko się patyczkuje przy podobnych wezwaniach (z drugiej strony, nie wiemy, co zgłosił funkcjonariuszom żartowniś), a tragiczne wydarzenia z początku sierpnia na pewno nie pomagają w utrzymaniu nerwów na wodzy.

Więcej o swattingu mogliście przeczytać w CD-Action 06/2019.

Przyznaję, pierwotnie obecne w tytule „zeswattowany” wyglądało brzydko. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 15 sierpnia 2019, 21:46   Bono
"Miałem szczęściem"??
środa, 14 sierpnia 2019, 0:27   mctrawka
@CzłowiekKukurydza tym brdziej że zazwyczaj w takie gry ga się na słuchawkach. Takie swattowanie nie jest czymś nowym, jeśli na Youtube wpiszesz sobie "kootra swatted" obejrzysz sobie jak kiedyś zażartowali sobie z jednego kolesia. A ci którzy robią takie "żarty" wiedzą co robią bo nie często spotyka się streamerów czy youtuberów którzy publicznie podają swój adres czy nawet nazwisko, głównie z takich właśnie powodów.
wtorek, 13 sierpnia 2019, 19:44   2real4game
@lastmanstanding
W Ameryce (nie tylko w USA) każdy może mieć w domu mały (albo i większy) arsenał. Także ja im się specjalnie nie widzę.
wtorek, 13 sierpnia 2019, 18:46   Rzeznik129
@Darkstar181 Chyba chodzi ci o ten śmiertelny wypadek gdzie dzieciak zgłosił dla żartu, że facet trzyma w domu zakładników. Facet gdy wyszedł za drzwi domu sprawdzić o co chodzi został po chwili zastrzelony ponieważ, że względu da panujące wtedy warunki klimatyczne(było bardzo ciemno), policjant źle zrozumiał jego intencje - facet trzymał ręce za plecami i sięgał do tyłu spodni aby je podciągnąć co natychmiast zostało uznane przez policjanta za próbę wyciągnięcia broni.
wtorek, 13 sierpnia 2019, 18:18   Darkstar181
@lastmanstandingPamiętaj, że w zeszłym roku był "wypadek" śmiertelny. Dzieciak zadzwonił po SWAT a ci po prostu na wejściu zastrzelili zaskoczonego domownika który nie zdążył nawet zareagować.
Możliwe że po tym wypadku funkcjonariusze przeszli jakieś szkolenia by jednak dwa razy sprawdzać czy to nie jest przypadkiem jakiś głupi żart. W innym wypadku miałbyś normalnie racje - SWAT wchodzi z drzwiami i nie pitoli się w tańcu.
wtorek, 13 sierpnia 2019, 18:09   CzlowiekKukurydza
@LudekDelma Myślisz, że ktoś zadzwonił na Policję z tekstem: 'Policja? Jest taki dzieciak, wbijcie mu na chatę bo tak'? Dzwonisz, mówisz, że u sąsiada słyszałeś odgłosy wystrzałów i jakieś krzyki, za kilka minut 'chłopaki' wjeżdżają mu na chatę przez regipsową ścianę bez otwiera drzwi. To nie Polska gdzie na każde zgłoszenie słyszysz: 'Akurat nie mamy wolnych patroli'.
@lastmanstanding Heh, pewnie dzielnicowy wpadł, a młody na streamie się chwailił, że Navy Seal mu desant robią. 10 do fejmu.
wtorek, 13 sierpnia 2019, 15:31   lastmanstanding
Synu, jednostka swat chce Ci zrobić wjazd do domu, wyjdź z pokoju bo stoją przed drzwiami. Jeden to chyba nasz sąsiad, bo nie mają kominiarek.
Niech poczekają tato, jestem na wizji.
wtorek, 13 sierpnia 2019, 15:24   lastmanstanding
najlepsza i tak jest jego wypowiedź. Wpadli mu do domu, zapukali grzecznie do drzwi, tato jeszcze musiał przyjść go prosić, by z pokoju łaskawie wyszedł do drzwi głównych, a Panowie ściągnęli kominiarki, dzięki czemu nasza gwiazda od razu rozpoznała swojego sąsiada. A mogli zabić.
wtorek, 13 sierpnia 2019, 15:12   LudekDelma
16-latka? Policję? Ktoś robiąc to w ogóle myślał trzeźwo? To tylko gra do k00rwy nędzy, chociaż w Ameryce to zdolni są do wszystkiego.
wtorek, 13 sierpnia 2019, 13:03   lastmanstanding
@Bigshark26 Normalne. Gdyby zadzwonić i próbować zeszmatować jakiegoś urzędnika/funkcjonariusza panstwowego, pierw naświetlali by sprawę miesiącami, a i tak wpadli by do tego kto dzwonił w pierwszej kolejności. Kiedy dostają wezwanie na jakiegoś tam zwykłego robaka, to jadą z myślą, żeby sobie poużywać, gdyż to zwyrole zwykłe. Nikt normalny nie stoi na straży tak chorego prawa, a Ci pałkarze to bezmyślne świnie, bo tylko takie mogą bronić innych świń które im płacą :)

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Na liście na ten tydzień miałam łącznie aż sześć gier. Ostatecznie wybrałam tylko te, które ukończyłam – tym razem prezentuję zestaw tylko dla pecetowców.

Komentarzy:
2

W cyklu Retro Action sięgamy do archiwów i sprawdzamy, co pisaliśmy o przeróżnych grach w przeszłości. Tym razem, z okazji 5. urodzin Dying Light, przypominamy recenzję, która ukazała się na łamach naszego czasopisma.

Komentarzy:
12

Myśl na dziś: Dostałem w prezencie kubek z Van Goghem. Po tygodniu odpadło mu uszko.

Komentarzy:
3

TripWire nie stara się za wszelką cenę stworzyć realistycznego symulatora. Zamiast tego stawia na niczym nieskrępowaną zabawę w rekiniego króla mórz – wciąż nieoszlifowaną na brzegach, ale i tak dającą sporo frajdy.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z