Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Microsoft inwestuje miliard dolarów w rozwój OpenAI

Wokulski wtorek, 23 lipca 2019, 12:26 News

Obie firmy stworzą swoisty yin yang wspierający się nawzajem w dążeniu ku Ogólnej Sztucznej Inteligencji.

Współpraca oprze się na wykorzystaniu Azure – chmury obliczeniowej Microsoftu – do celów obu firm. OpenAI otrzyma rozszerzony oraz uprzywilejowany dostęp do olbrzymiej mocy obliczeniowej chmury.

Z kolei gigant z Redmond zyska wgląd w realizowane projekty oraz możliwość wyłącznego wykorzystania części z rodzących się powoli technologii na swoich serwerach. Inżynierowie obu korporacji rozpoczną zaś wspólną pracę nad produktami sztucznej inteligencji. W oficjalnym komunikacie prasowym czytamy:

OpenAI wytwarza łańcuch coraz mocniejszych technologii sztucznej inteligencji, co wymaga dużych nakładów na moc obliczeniową. Najoczywistszą drogą do pokrycia kosztów byłoby tworzenie produktów (i sprzedawanie ich - dop. redakcji). To jednak oznaczałoby zmianę naszego celu. Dlatego w zamian zamierzamy licencjonować część z naszych jednostkowych technologii. W dziedzinie komercjalizacji Microsoft stanie się naszym preferowanym partnerem.

OpenAI to założona w 2015 roku firma z Kalifornii, która dąży to stworzenia pokojowej oraz korzystnej dla ludzkości AGI – „Całkowitej Sztucznej Inteligencji” (niektóre źródła nazywają ją również „Silną”).

Miałaby ona stać ponad obecnymi AI, które trenuje się w konkretnych dziedzinach. Hipotetyczna technologia spełni rolę „mózgu geniusza” pozbawionego ludzkiej świadomości i zdolnego do obserwacji międzydziedzinowych powiązań, których nie dostrzegłby żaden człowiek – dla przykładu między muzyką a biologią czy psychologią a fizyką. AGI miałaby pracować z ludźmi przy rozwiązywaniu rozmaitych problemów dotyczących np. zmian klimatu, ekonomicznych wyzwań lub opieki zdrowotnej.

Aby osiągnąć swój cel, korporacja od lat rozwiązuje szereg drobnych problemów z obszaru AI, zamierzając w przyszłości złożyć kawałki układanki w całość. W sierpniu 2018 roku drużyna sterowanych przez piątą inkarnację OpenAI postaci pokonała czołowych graczy w Dotę 2.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Microsoft, AI,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 24 lipca 2019, 14:12   zadymek
Jak w przypadku wszystkich innowacji od Microsoft'u zachwycam się pomysłem, po czym sucho zapytam jak to ch******* wyłączyć.
środa, 24 lipca 2019, 9:56   pawel0482
Teraz przynajmniej będziemy wiedzieć jakie firmy przyczynią się do upadku ludzkości XD
wtorek, 23 lipca 2019, 22:21   Cuatro
@Wokulski
Nie ma problemu i przepraszam za uszczypliwość. Wielu redaktorów idzie w obecnych czasach na łatwiznę i nawet korekt nie wprowadza, miło natomiast widzieć, że jest odzew.
wtorek, 23 lipca 2019, 18:58   Jacek112
@Ninho Ok, rozumiem. Mimo to wydaje mi się, że to też przeczy "Open" w nazwie i częściowo zmienia ich cel (bo rozumiem, że chcieli zrobić coś dostępnego dla wszystkich? czy może pamięć mnie myli, a open to tylko nazwa?).
wtorek, 23 lipca 2019, 17:04   Ninho
@jacek112 Będąc bardzo dosadnym, taka sama jak w byciu prostytutką, a kobietą szukającą sponsora.A na poważnie - jeden stały partner, stałe finansowanie i wsparcie. Nie sprzedawanie swoich usług wszystkim i brak pewnego zaplecza finansowego.
wtorek, 23 lipca 2019, 15:53   Jacek112
Czyli zamiast sprzedawać technologię, będą ją tworzyć na wyłączność dla Microsoftu? I w czym jest tu różnica?
wtorek, 23 lipca 2019, 15:40   Wokulski
Dzięki za poprawienie :)
wtorek, 23 lipca 2019, 15:08   Cuatro
@Acererak
Idąc ścieżką ogólnej teorii względności pojęcie ogólna sztuczna inteligencja ma sens. Z resztą, tak się zazwyczaj na to w Polsce mówi. Redaktor Wokulski natomiast się nie postarał.
wtorek, 23 lipca 2019, 14:38   Acererak
Z określeniem "całkowita sztuczna inteligencja" się nie spotkałem (Google też nie). Zdecydowanie częściej "Silna sztuczna inteligencja". Generalna sztuczna inteligencja to też kalka, z którą pierwszy raz w tym newsie się spotkałem (acz widziałem, że są dziennikarze co tak piszą). W ramach studiów miałem coś na ten temat, dlatego nieco dziwne są dla mnie te określenia. W każdym razie jak wyjdzie, zobaczymy a OpenAI ma potencjał.

O autorze

Wokulski

Podobne newsy

AI Nvidii tworzy lokacje do gier w oparciu o nagrania wideo [WIDEO]

News
środa, 5 grudnia 2018

ai-nvidii-tworzy-lokacje-do-gier-w-oparciu-o-nagrania-wideo-wideo Neuronowy „silnik” jest w stanie wygenerować interaktywną, trójwymiarową ulicę na podstawie nagrań z różnych miast.

Komentarzy:
10

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…mamusia ubiła tylko dlatego, że zaciął się na ścianie budynku.

Komentarzy:
6

Ja też nie wiedziałam aż do piątku, a teraz dzielę się tą wiedzą z Tobą.

Komentarzy:
8

…i tracę punkt poczytalności.

Komentarzy:
3

Głuchowski to przede wszystkim ojciec Uniwersum Metro 2033 – powieści z tego cyklu zapewniły mu popularność i dały początek świetnej serii gier. Autor parę razy już jednak udowodnił, że potrafi uciec od klaustrofobicznych klimatów. Tym razem jest podobnie – ale też nie do końca. Bo klimat postapo można wyciskać z każdej ze stron.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z