Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Final Fantasy VII Remake: Prezes Square Enix chce, żeby gra przewyższyła oryginał

Witold wtorek, 25 czerwca 2019, 13:25 News
pc

Ach, kto by tego nie chciał!

Po tym jak podczas niedawnego E3 poznaliśmy datę premiery remake'u legendarnego tytułu Square (wtedy jeszcze przed fuzją z Enix), wielu graczy znalazło sobie nowy cel w życiu – dotrwać do marca przyszłego roku. Oczywiście równie duża liczba fanów pozostaje nieco sceptyczna: czy to z racji podzielenia gry na części (pierwsza dzieje się tylko w Midgarze), czy to zmiany systemu walki na bardziej dynamiczny i zręcznościowy.

Developerzy nie zatrzymują się oczywiście tylko na tym, a odnowiona wersja siódmego Finala będzie się różnić od oryginału jeszcze w innych aspektach. W wywiadzie dla japońskiego Famitsu zdradził m.in., że chociaż podczas starć wciąż będziemy korzystali z Materii umieszczanych w broniach, to nie wszystko w tej materii (hehe) pozostanie po staremu. Wiele z nich (chociaż nie wymienił żadnej konkretnej) nie miałoby po prostu sensu przy nowym systemie walki, dlatego wyleciały z gry – na ich miejsce pojawić się mają inne, wcześniej nam nieznane, jednak i tutaj nie podał przykładów.

Jednocześnie na temat produkcji wypowiedział się prezes Square Enix, Yosuke Matsuda. W rozmowie z GameInformerem opowiadał o polityce firmy wobec remasterów oraz remake'ów, przyznając, że jego celem jest przywrócenie do sprzedaży jak największej liczby dawnych klasyków: czy to w stylu drobnego odświeżenia Final Fantasy VIII, czy gier robionych całkowicie od nowa, jak przy „siódemce”. Wytłumaczył też, dlaczego te drugie projekty są i będą o wiele rzadsze:

Remaki są trudniejsze, stanowią większe wyzwanie, niż mogłoby się to wydawać. Z samej swojej natury bycie remakiem oznacza, że gdzieś istnieje jakiś oryginał – wierzę, że tworząc nową wersję musisz być w stanie przewyższyć pierwowzór. Nie wystarczy po prostu przedrukować starej gry, ponieważ chcesz, żeby także nowi fani byli w stanie czerpać z niej radość. Są starzy fani, którzy znają dawny tytuł i w tym samym czasie są nowi ludzie, którym dzieło też musi sprawić radość. Sądzę, że naprawdę trzeba trafić do obu tych grup i dlatego twierdzę, że jest to spore wyzwanie.

Stąd, jak mówi, zostawia twórcom dużą swobodę:

Oczywiście, zespół musiał odbyć wiele przeróżnych dyskusji na temat tego, jak powinni się zabrać za tak sławny tytuł jak Final Fantasy VII i przenieść go do współczesności. Wierzę, że sposób, w jaki go wypuszczą, jest owocem tych debat. Ale tak naprawdę każda indywidualna gra będzie wydawana jako niezależna od innych. To jest to, w jaki sposób zespoły je tworzą. I z tego powodu chciałbym, żebyś myślał o nich jako o samodzielnych i zawierających w sobie całość tytułach – sądzę, że będą grania właśnie w taki sposób.

O tym, czy faktycznie remaki od Square Enix będą bronić się same i przekonają do siebie graczy nieznających oryginałów, dowiemy się dopiero za jakiś czas. Trails of Mana pojawi się na rynku wczesnym 2020, a odnowiona wersja Final Fantasy VII 3 marca tego samego roku.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 27 czerwca 2019, 6:47   Zdzisiu
Tak, bo FF ma cokolwiek z realizmem wspólnego. Miecz Clouda na czele.
środa, 26 czerwca 2019, 12:09   Scorpix
@Zdzisiu
To że ma teraz biust normalnego rozmiaru to "ocenzurowanie do granic możliwości"? Przecież to co było z 1997 wyglądało absurdalnie i nierealistycznie.
środa, 26 czerwca 2019, 10:50   Dropson
*ajst47 chodzi mu za pewne o małe cycki :) Mi akurat ta zmiana się podoba ale ja lubie "pączusie" :D
środa, 26 czerwca 2019, 8:25   Dantes
+devalion spoko tak uważnie nie śledzę projektu ale jeśli to prawda to fanom się odechce grać w kolejne epizody po tak długim czasie :P
środa, 26 czerwca 2019, 0:08   ajst47
@Zdzisiu co masz na myśli pisząc - Tifa ocenzurowana do granic absurdów?
wtorek, 25 czerwca 2019, 20:06   Zdzisiu
Gra pocięta na kawałki, legendarna postać - Tifa ocenzurowana do granic absurdów. To będzie zbezczeszczenie gry anie przebicie oryginału.
wtorek, 25 czerwca 2019, 16:35   Muidus
nie mogę się oby poprawność polityczna nie zepsuła najważniejszego
wtorek, 25 czerwca 2019, 14:36   devalion
@Dantes
Za rok chciałbyś kompletną edycję na PC? Ostatnio coś mówli, że z całością się pewnie nie wyrobią w trakcie życie jednej generacji, więc jak w 2024 roku będą wszystkie epizody to będzie dobrze...
wtorek, 25 czerwca 2019, 14:14   Dantes
REmake 2 wyszedł rewelacyjnie częściowo został zmieniony ale za to jest bardziej przystosowany do obecnych standardów więc jest nadzieja, że Final Fantasy VII Remake zostanie wykonany poprawnie, odnośnie epizodów to jestem przeciw producent powinien wydawać kompletną a nie wypuszczać w kawałkach epizody np RE Revelation 2 zostało podzielone i nieźle się oberwało z takiej dystrybucji fani nie byli zadowoleni w każdym razie jeśli na Pc za rok lub dwa lata wyjdzie wersja kompletna to będzie mało istotne.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z