Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITRiot Games: Pracownice studia planują strajk

Kaladin piątek, 3 maja 2019, 15:16 News
pc

Wszystkiemu winna jest napięta sytuacja w firmie... i pewien dokument.

Wygląda na to, że wydawcy League of Legends wciąż mają swoje za uszami. Fanów z pewnością cieszy poprawa komunikacji z graczami oraz dalszy rozwój tytułu, jednak od kilku miesięcy z kwatery głównej Riot napływają niepokojące informacje. W zeszłym roku serwis Kotaku przeprowadził dziennikarskie śledztwo, które ujawniło skalę dyskryminacji kobiet w firmie. W odpowiedzi na zarzuty Riot zatrudnił w marcu specjalistkę ds. różnorodności, która miała dbać o równouprawnienie kobiet czy mniejszości. Plan dobry, ale wykonanie niezbyt się udało – czego dowodem jest planowany na 6 maja strajk pracownic.

Przez ostatnie kilka miesięcy pięć pracownic chciało pozwać korporację, powołując się na Kalifornijski Akt Równej Płacy. Akt ten chroni kobiety, które uważają, że ich pensje nie są tak samo wysokie jak ich kolegów, i daje im podstawę do wniesienia oficjalnego oskarżenia w tej sprawie. Aby się przed tym zabezpieczyć, Riot zmusił dwie kobiety do prywatnego arbitrażu tej kwestii, co zablokowało pracownicom możliwość wniesienia oskarżeń do sądu. Prywatny arbitraż odbywa się bez nadzoru instytucji zewnętrznych, szanse pracowników na pomyślne załatwienie ich spraw stają się więc o wiele mniejsze. Riot utrzymuje, że arbitraż jest normalną praktyką, bo w momencie zatrudnienia w firmie pracownicy podpisują specjalny dokument, w którym zrzekają się praw do procesu sądowego.

Według anonimowych źródeł pracownice rozważały strajk już od miesięcy, ale to właśnie wymuszone mediacje stały się iskrą zapalną. Jak wskazują niektóre kobiety, po opublikowaniu raportu Kotaku działania Riotu ograniczyły się jedynie do oficjalnych przeprosin oraz stworzenia stanowiska eksperta ds. różnorodności – korporacja nie podjęła żadnych akcji przeciwko mężczyznom oskarżanym o seksizm czy niestosowne zachowanie wobec koleżanek.

Zarząd korporacji postanowił odnieść się do informacji o planowanym strajku:

Jesteśmy dumni z tego, że nasze koleżanki i nasi koledzy walczą o swoje przekonania. Zawsze staramy się, aby głos naszych pracowników został usłyszany, dlatego dzisiaj słuchamy i wyciągamy wnioski z prywatnych arbitraży z naszymi Riotersami. Ta kwestia zostanie także podniesiona na spotkaniu zarządu całej firmy. Zarówno arbitraż, jak i spotkanie zarządu to ważne dla nas sposoby, dzięki którym mamy możliwość przedyskutowania aktualnej polityki firmy oraz feedbacku, a obydwie kwestie są niesamowicie ważne w procesie oceny naszych procedur oraz dalszej polityki.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 5 maja 2019, 11:17   zadymek
@Gavriel6 A więc wiesz, że
1) To też ludzie i mogą się przesłyszeć.
2) Mają własne zdanie, niekoniecznie takie jak ty.
Pytanie, czy możesz ich oskarżyć o nierzetelność? Bo że mają dojścia do informacji, o których możesz pomarzyć, to chyba nie zaprzeczysz?BTW Nie kojarzę żadnego "hit piece" o mikrotransakcjach, czytałem tylko dyskusję o takowych w AC Odyssey.
niedziela, 5 maja 2019, 2:16   Gavriel6
niego (ani tym bardziej Kotaku) rzetelnego źródła informacji branży growej. Aż dziw bierze, jak ludzie szybko zapominają, kto oprócz Schreiera pisze dla Kotaku, i na jakie tematy, jak np. Ten hit piece, jak to piosenka w Personie 5 obraża osoby niepełnosprawne, napisany przez jakiegoś transgender bloba? I jak go z miejsca wrzucili pod pociąg, gdy ludzie wyrazili ostry sprzeciw wobec takim pokazom dziennikarstwa? To jest dopiero Clown World, honk honk
niedziela, 5 maja 2019, 1:58   Gavriel6
Schreier kilkukrotnie udowodnił, że jest aroganckim bęcwałem, ostatnim razem pół roku temu, kiedy napisał ten hit piece, jak to mikrotranzakcje są super cool i totalnie potrzebne branży, a jutuberzy, co je krytykują to się nie znają i powinni się zamknąć. Po czym uczestniczył w tej dyskusji z Yongyea, a zaraz po niej napisał artykuł, w którym przeinaczył fakty i obsmarował Younga. To, że napisał jeden artykuł, w którym jedynie potwierdził większość rzeczy, które społeczność podejrzewał od dawna, nie czyni z
sobota, 4 maja 2019, 21:01   zadymek
@Gavriel6 Właśnie o to chodzi, że nie ma żadnego "diversity gestapo". To wszystko było na pokaz. Tak jak stanowisko specjalistki ds. różnorodności (dlaczego nie specjalisty) i wypowiedź zarządu korpo na dole artykułu. My to wiemy, oni to wiedzą, i panie graczki też to zauważyły. I stąd strajk.
Co do Kotaku, to dzięki nim znasz kulisy produkcji Anthem.
https:www.cdaction.pl/news-56251/anthem-jak-bioware-w-12-miesiecy-zrobilo-gre-ktora-powinno-robic-6-lat.html
Mistyfikacja?
sobota, 4 maja 2019, 20:48   Gavriel6
Mnie bardziej chodziło o to, że kobiety pozywając Rito o mniejsze stawki względem mężczyzn, wpisują sie w ten prgoresywny wzorzec. Jeżeli chodzi o brosów w firmie, to te diversity gestapo skutecznie to ukróci, tak, jak to miało miejsce w innych firmach. Jeżeli chodzi zaś o samo Kotaku, to ja bym raczej odradzał traktowac cokolwiek, co od nich wychodzi jako newsy, na których warto oprzeć tezy/wypowiedzi, szczególnie względem tematów progresywno-feministycznych.
sobota, 4 maja 2019, 20:31   zadymek
@Gavriel6 W "Rito" sytuacja jest zgoła odmienna. Raport Kotaku (tudzież artykuły o sprawie) narzeka na panującą w firmie tzw. bro culture, do której generalnie baby pasują jak pięść do nosa. Pod ostrzałem wiadomych mediów kierownictwo chciało "diversity" (ich wypowiedź masz w dole artykułu), wykreśliło z polityki firmy wzorzec "Riotersa"i nazatrudniało trochę "niecore-owych" graczek. Oczywiście tylko góra jest "progresywna", więc w firmie są tarcia. Nie damko-męskie tylko bros vs chicks ;)
sobota, 4 maja 2019, 20:25   tommy50
@zadymek
Jak Kobieta jest dobra, to zapracuje na dobry dochod. U mnie w firmie Prezesem jest Kobieta, ale Ona ma kompetencje, wiedzę i bez mrugnięcia okiem potrafi zwolnić kogos, kto nie przynosi wyników.
Zeby duzo zarabiac trzeba jeszcze wiecej wypracować, jak jestes lepszy od facetów to masz wyzsze stanowisko i zarabiasz wiecej.A to co napisalem to sa fakty, zaobserwowane. Daleko mi do szowinisty, to rzeczywistość jest szowinistą, faceci pracuja ciezej, zyja twardziej i przez to umieraja szybciej.
sobota, 4 maja 2019, 19:44   Gavriel6
Jest duże prawdopodobieństwo, że tak będzie, bo wpisuje sie to w kierunek tej progresywno-feministycznej agendy, próbowali tego w BBC, w Google, próbują i w Rito, powrócimy do tej rozmowy za circa 6 miechów, kiedy pojawią się pierwsze szczegóły i klauzula tajności przestanie obowiązywać, ja stawiam, że te oskarżenia są bezpodstawne i będą chciali ich ugryźć z innej strony, jeżeli w ogóle dalej będą to kontynuować. Zobaczymy też, co powiedzą strajkujące, jak ktoś je poprosi o komentarz na miejscu.
sobota, 4 maja 2019, 18:52   Tesu
@Gavriel6
Czyli przytoczyles jedna sytuacje i stwierdziles, ze tak jest w kazdym przypadku, gdy kobiety narzekaja na swoje pensje. Well done! Nie ma to jak upraszczac sytuacje... czyli co, wszyscy politycy to lapowkarze, wszyscy ksieza to pedofile, a wszyscy Polacy to zlodzieje? ;) Przed wyrokowaniem lepiej poznac szczegoly sprawy, a nie oceniac ja przez pryzmat innej sytuacji i uznawac, ze w tym przypadku pewnie tez tak jest.
sobota, 4 maja 2019, 18:35   Danon666
No to mają taki własny....riot. hehehe

O autorze

Kaladin

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Jeśli wybierasz się w podróż, niech będzie to podróż długa.

Komentarzy:
1

Już drugi tydzień z rzędu mam do czynienia z żabami, a przede mną jeszcze Frog Fractions!

Komentarzy:
4

Karty dźwiękowe Creative’a dzielą się na trzy linie. Te oznaczone literą X mają dość uniwersalny charakter i nadają się do różnych zastosowań, również do gier, czego najlepszym przykładem jest model X3.

Komentarzy:
1

Aby solidnie ograć każdą z tych gier, ten tydzień musiałby trwać ze dwa, a może ze trzy tygodnie.

Komentarzy:
6

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z
« wrzesień 2020
PWŚCPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930