Zamknięta beta bijatyki w świecie LoL-a już niedługo. Do grona bohaterów 2XKO dołącza też nowa postać
Już we wrześniu będzie można zagrać w 2XKO.
Dobra wiadomość dla fanów League of Legends – można już zapisywać się do zamkniętej bety darmowej bijatyki 2v2 osadzonej w uniwersum tej popularnej gry MOBA. Zmagania rozpoczynają się 9 września na PC, a więc już całkiem niedługo. O zapisach Riot Games poinformowało w filmiku na oficjalnym kanale 2XKO – bo tak nazywa się bijatyka – na YouTubie.
Ci, których odrzuca początkowa ekskluzywność tytułu na PC, nie powinni się martwić. Produkcja zmierza na konsole w późniejszym, nieogłoszonym jeszcze terminie, i będzie wspierać przenoszenie postępów z jednej platformy na drugą. Ci, którzy rozpoczną grę na komputerze, nie będą musieli zaczynać od nowa, gdy przesiądą się na konsolę.
To jednak nie koniec niespodzianek. W becie graczy czeka znacząca zmiana względem wersji alfa – obecność doskonale znanej fanom między innymi z serialu „Arcane” bohaterki, Vi. W zwiastunie opublikowanym na wspomnianym kanale na YouTubie gracze mogą obejrzeć postać w akcji.
Sądząc po trailerze, Vi specjalizuje się w walce bliskodystansowej i posiada narzędzia, aby ten dystans pomiędzy sobą a przeciwnikiem szybko skrócić. Jeśli chodzi o sam jej wygląd, jest to połączenie designu z gry i serialu z pewną dozą własnej inwencji 2XKO.
Oprócz Vi w tej drużynowej bijatyce zagramy Ahri, Braumem, Dariusem, Ekko, Illaoi, Yasuo oraz Jinx, której zwiastun ukazał się parę miesięcy temu. Dostępne będą różne wersje zasad, w których odnajdą się zarówno fani tego gatunku gier jak i nowicjusze.
Jeśli chodzi o systemy monetyzacji, twórcy zapowiadają Battle Passa, jednak nagrody w nim zawarte będzie można odblokować za darmo, podobnie postacie oraz ich maestrię. Jak informują na stronie gry:
„Możesz wydać pieniądze na dodatkowe nagrody, ale nigdy nie będzie trzeba płacić za granie w 2XKO.”
Pełna premiera gry będzie miała miejsce jeszcze w tym roku. O samym LoL-u więcej dowiecie się z naszego wydania specjalnego.
Czytaj dalej
Graczka, twórczyni gier, kawał nerda. Kiedy nie gram, najczęściej piszę, czytam, programuję albo researchuję niszowe tematy, które akurat się nawiną. Rodzina i znajomi mają już dość słuchania o tym, dlaczego powinni zagrać w Pathologic 2, Disco Elysium i The Stanley Parable.