Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITRiot Games zatrudnia specjalistkę ds. różnorodności

Kaladin niedziela, 3 marca 2019, 11:34 News
pc

Wszystko po to, żeby poprawić atmosferę w pracy.

League of Legends wciąż świetnie sobie radzi, jeśli chodzi o przychody. Sama gra także jest nieustannie rozwijana i zmieniana, aby gracze nigdy się nie nudzili. Gdy spojrzy się z boku, nastroje w firmie muszą wydawać się pozytywne, jednak w zeszłym roku okazało się, że wcale tak nie jest. Riot postanowił przeciwdziałać zarzutom o seksizm i dyskryminację kobiet, zatrudniając w firmie dyrektora odpowiedzialnego za poprawę toksycznej atmosfery w pracy.

Angela Roseboro, bo tak nazywa się nowy szef w Riot Games, obejmie stanowisko specjalisty ds. różnorodności. Jej zadaniem będzie monitorowanie wszelkich spraw w firmie związanych chociażby z dyskryminacją kobiet czy mniejszości. Będzie wdrażać nowe programy, mające na celu przeciwdziałanie toksycznej atmosferze oraz budowanie poczucia przynależności. Dodatkowo jej dział będzie pomagał przy poszukiwaniu i zatrudnianiu nowych pracowników. Tak o swojej pracy wypowiada się sama Roseboro:

Miałam szansę spotkać kilku niesamowitych pracowników Riot Games, którzy nie mogą się doczekać, aż razem zmienimy firmę. To dzięki nim jestem tak poruszona i pełna nadziei na przyszłość, pomimo kilku przeszkód, jakich ostatnio doświadczyła korporacja. Nie mogę się doczekać, aż stanę się częścią firmy, która naprawdę zacznie doceniać wyjątkowość każdego pracownika. Mam nadzieję, że razem zbudujemy społeczność, do której każdy będzie chciał należeć.


Warto tutaj podkreślić, że zatrudnienie Roseboro nie jest pierwszym działaniem Riot Games mającym na celu poprawę sytuacji w korporacji. Firma od kilku miesięcy stara się bardziej zróznicować środowisko pracy. Twórcy League of Legends stworzyli specjalny zespół, który zbiera opinie pracowników, analizuje je i dba o to, aby ich postulaty zostały wysłuchane. Oprócz tego Riot zmienił swoją politykę rekrutacji nowych pracowników, aby upewnić się, że żadne grupy społeczne czy etniczne nie będą pomijane. Firma rozszerza też swój program kursów przeciwdziałających nękaniu. Od kilku miesięcy są nim objęci wszyscy pracownicy, a nie, jak wcześniej, tylko osoby na stanowiskach kierowniczych.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 6 marca 2019, 20:03   Xengeyokai
Taric byl lgbt zanim to bylo modne.
wtorek, 5 marca 2019, 13:50   mrowczak
No to kolejne studio do piachu. :)
wtorek, 5 marca 2019, 11:40   THERON23
No to wszyscy biali hetero mężczyźni w tej firmie mogą już się rozglądać za nową pracą.
wtorek, 5 marca 2019, 11:29   Demilisz
@asparagus - akurat wciskanie trans do rywalizacji sportowej kobiet to jest problem. W dłuższej perspektywie kompletnie wykluczy panie ze sportu, bo niby jakie masohistki będą chciały poświęcać czas i pieniądze tylko po to, żeby na najważniejszych zawodach być deklasowanymi przez facetów uważajacych się za kobiety?
poniedziałek, 4 marca 2019, 22:02   Fallschirmjager
No co, tam jest wild wild west w końcu.
poniedziałek, 4 marca 2019, 20:50   Jesus Freak
Napisał bym coś psią łaciną, ale szkoda mi nerwów na LGBTQWERTY
niedziela, 3 marca 2019, 23:09   Gavriel6
@Maciejka01
Teoretycznie już to robia, ten autystyczny kameleon Neeko ma w bio wpisane, że jest lesbijką, podobno były jakies pogłoski, że Sylas jest gejem, ale nic oficjalnego w opisie nie ma, chociaż kto wie.... Także tego, expect more of dis gay.
niedziela, 3 marca 2019, 22:54   Maciejka01
TAAAAA. Słyszałem o tym. Dobra, kogo zamienią z czempionów w homo? Blizzard zrobił to z 76-tym. Prawdopodobnie Draven. Albo Kassadin. Prawdopodobnie Kassadin.
niedziela, 3 marca 2019, 21:04   GolemDorfl
Po czym nowo zatrudniona specjalistka do spraw różnorodności ogłosiła, że następny turniej odbędzie się w Rijadzie ;)))
niedziela, 3 marca 2019, 20:47   tupolew519
I mam nadzieję, że im ten ruch pójdzie skutecznie dla dobra ich przyszłości.

O autorze

Kaladin

Podobne newsy

League of Legends: Tryb inspirowany Auto Chess okazał się ogromnym sukcesem

News
czwartek, 26 września 2019

league-of-legends-tryb-inspirowany-auto-chess-okazal-sie-ogromnym-sukcesem Gdyby jego fani założyli własne państwo, pod względem ludności byłoby ono większe od Malezji i deptałoby po piętach Kanadzie (chociaż do Polski jeszcze paru milionów brakuje).

Komentarzy:
9

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Ta konsolka to taki komputerowy odpowiednik Fiata 126p. Małe to i przestarzałe – ale kiedyś bardzo w Polsce popularne i do dziś szczerze kochane przez posiadaczy. A do tego wiąże się z nią dość ciekawa historia.

Komentarzy:
1

Mieszczący się we Wrocławiu polski oddział MSI zaprosił nas do siebie na wystrzałową – dosłownie! – premierę swojego laptopa. Dowiedzieliśmy się tam kilku rzeczy. Po pierwsze: wciąż istnieją laptopy ważące ponad 4 kg. Po drugie: laptopa da się stabilnie podkręcić do 5 GHz. A po trzecie – pacyfiści, jak się okazuje, strzelają lepiej od niejednego weterana.

Komentarzy:
6

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
5

Coś starego, coś nowego, coś pożyczonego... Wszystko jest!

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z