Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

PUBG zakazany w Nepalu

Witold piątek, 12 kwietnia 2019, 15:39 News

Decyzja została podjęta pod wpływem doradztwa psychiatrów.

Dzieło Brendana Greeene'a nie ma ostatnio łatwego życia. Niedawno władze indyjskiego Gujaratu wprowadziły zakaz grania w mobilną wersję tytułu (który co prawda został już uchylony), co skończyło się aresztowaniem kilkudziesięciu osób, które nie przestrzegały tego przepisu. Tym razem sprawa wydaje się nawet poważniejsza, ponieważ na wojnę z Pubgiem idzie nie pojedyncza prowincja, a całe państwo.

Nepalski Urząd Telekomunikacyjny wysłał wczoraj do wszystkich dostawców usług internetowych oraz telefonii komórkowej nakaz zablokowania niezwykle popularnej w Nepalu produkcji Bluehole. Jest to kolejny krok rządu tego kraju, po niedawnym ograniczeniu dostępu do mediów społecznościowych oraz pornografii, który ma na celu dobro dzieci korzystających z internetu. Decyzja o zakazaniu gry (dodajmy: niezwykle szybkiego, bo sprawę rozpatrzono i przeprowadzono w jeden dzień) jest bezpośrednim skutkiem działań Metropolitalnego Oddziału Przestępczości, który wysłuchiwał licznych skarg rodziców oraz szkół na temat tego, jak PUBG wpływa na grającą w niego młodzież.

Jak powiedział Dhiraj Pratap Singh, zapytany przez Kathmandu Post o całą sprawę przedstawiciel wspomnianego oddziału:

Rodzice i szkoły skarżyli się, że produkcja wpływa na naukę ich dzieci oraz czyni je bardziej agresywnymi. Kiedy konsultowaliśmy się w tej sprawie z psychiatrami, powiedzieli nam również, że przemoc w grze może sprawić, że ludzie będą agresywni w prawdziwym życiu.

Dodał także:

W innych krajach miało miejsce wiele szokujących wydarzeń związanych z tą grą. Zdecydowaliśmy się więc na jej zakaz, zanim w Nepalu wydarzy się coś równie niefortunnego.

W liście, który przesłano dalej do sądu, znalazło się zalecenie dla władz, aby zabroniły grania w ten tytuł:

Wiele innych krajów zakazało gry, powołując się na rosnącą agresywność wśród studentów. Nepal powinien zakazać tej produkcji, aby złagodzić jej wpływ na zdrowie psychiczne mieszkańców naszego kraju.

Policja już zapowiedziała, że po wprowadzeniu nowego prawa będzie aresztować każdego, kto zostanie przyłapany na zabawie w Pubga. Kara czeka również na tych z dostawców internetu czy telefonii komórkowej, którzy nie dostosują się do nakazu zablokowania produkcji.

Problem uzależnienia od gier wśród młodych ludzi jest w Azji szczególnie poważny, a Nepal znany jest z różnych kontrowersyjnych z naszej perspektywy praw, dlatego zakaz ten nie dziwi aż w takim stopniu. Wciąż, nie wydaje się, żeby mógł na dłuższą metę pomóc, ponieważ to nie konkretny tytuł jest przecież przyczyną. Pytanie brzmi, jak długo utrzyma się ta ustawa i czy zostanie rozszerzona w przyszłości na inne produkcje.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 14 kwietnia 2019, 15:38   mientek
Nepal ostatnio bardzo popularny nie tylko na tej stronie ale na innych portalach tez sporo sie o nim slyszy. Czyzby Chiny szykowaly sie do kolejnego, po Tybecie, przejecia?
niedziela, 14 kwietnia 2019, 8:36   Moreus
A wszystko żeby promować Epic Store?
sobota, 13 kwietnia 2019, 8:57   Moooras
Ostatnio dużo się pisze o Nepalu. Najpierw 1 gracz Kholata, a teraz to xD
piątek, 12 kwietnia 2019, 19:40   LordOfLight
Boże, jaka to jest patologia
Co do fortnite to pewnie go 'ratuje' ta zabawkowa grafika ale i tak bez przesady..
piątek, 12 kwietnia 2019, 18:59   pablo0307
Ale w fortnite już można grać? Przypadek? To epic przekupił rząd nepalu żeby przejąć ten rynek, czeka to także inne kraje, chiny atakują ludzie obudźcie się... Witamy w top 10 teorii spiskowych.
piątek, 12 kwietnia 2019, 18:56   taz159357
Pewnie epic podkupił rządzących, wchodząc w ten sposób na nowy poziom nieuczciwej konkurencji
piątek, 12 kwietnia 2019, 18:08   michnaj
Wszysktich 4 potencjalnych nabywców jest w szoku
piątek, 12 kwietnia 2019, 18:04   Tesu
„W innych krajach miało miejsce wiele szokujących wydarzeń związanych z tą grą” oraz „Wiele innych krajów zakazało gry”. A moze jakies konkrety panie Singh? O jakich wielu szokujacych wydarzeniach zwiazanych z ta gra pan mowi? W ktorych „wielu innych” krajach jej zakazano?
piątek, 12 kwietnia 2019, 17:51   Tommygun2
Szanowałem Nepal a teraz szanuje jeszcze bardziej.
piątek, 12 kwietnia 2019, 16:42   Sejman
Nie zdziwiłbym się jakby w Sułtanacie Brunei wprowadzili zakaz gry w PUBG pod groźbą kary śmierci np. przez obcięcie rąk i wyrwanie żywcem oczu. Do tego kraju strach już jeździć.

O autorze

Witold

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Rodzimym graczom nie dane było zagrać w polskie wersje L.A. Noire, Life is Strange lub The Walking Dead... Zaraz, czy aby na pewno?

Komentarzy:
23

40 lat temu frachtowiec kosmiczny USCSS Nostromo otrzymał sygnał pochodzący z księżyca o oznaczeniu kodowym LV-426. Komputer pokładowy, nazywany Matką, wybudził załogę, która zdecydowała się sprawdzić sygnał...

Komentarzy:
6

Zmarł ponad pół wieku temu. Był żołnierzem i dezerterem, głosem pokolenia i ucieleśnieniem rebelii. Duszą Night City. Zapłacił za to słuszną cenę.

Komentarzy:
9

Zarząd CD Projektu miał przez chwilę aż dwadzieścia dwa miliardy powodów do radości.

Komentarzy:
11

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z