Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITW Indiach aresztowano szesnaście osób za złamanie zakazu gry w PUBG-a

Kaladin sobota, 16 marca 2019, 13:30 News

Czyżby władze Indii wolały Fortnite’a lub Apeksa?

Coraz więcej indyjskich miast decyduje się zakazać gry w PUBG-a, ponieważ popularne battle royale ma mieć zgubny wpływ na nastolatków, uzależniać ich i zachęcać do przemocy – tak przynajmniej argumentują swoje stanowisko władze. Wygląda jednak na to, że gracze nie mogą pogodzić się z zakazem, co doprowadziło już do aresztowań.

Do incydentu doszło w mieście Rajkot, które leży w jednym z najbardziej uprzemysłowionych regionów Indii, Gujaracie. Parlament tego regionu w styczniu całkowicie zakazał gry w PUBG-a (a także tzw. Momo Challenge). W czwartek w godzinach porannych policja dokonała tam kilkunastu zatrzymań osób w wieku od 18 do 22 lat, które grały w popularnego battle royale’a na telefonach. Według miejscowych władz gracze złamali 188. punkt kodeksu karnego, który przewiduje karę grzywny lub miesiąca pozbawienia wolności. Wszyscy aresztowani zostali wypuszczeni po tym, jak ich rodziny wpłaciły kaucję. Jak powiedział jeden z mundurowych:

Gra tak ich pochłonęła, że nawet nie zauważyli podchodzących policjantów. Skonfiskowaliśmy telefony należące do zatrzymanych, które zwrócimy po zakończeniu działań sądowych. Mamy nadzieję, że to zdarzenie powstrzyma inne osoby przed łamaniem prawa.


Chyba nie ma co na to liczyć. Klinika w południowych Indiach, zajmująca się uzależnieniami od technologii, zanotowała kilkukrotny wzrost liczby przypadków uzależnienia od PUBG-a. Wypowiedział się na ten temat jeden z zatrudnionych tam lekarzy:

Problem dotyczy nie tylko PUBG-a, lecz każdej gry, która obecnie zdobywa popularność. W naszej klinice co najmniej dwa razy w tygodniu mamy do czynienia z osobą uzależnioną od gier. Całkowite zakazanie jakiegoś tytułu nie jest rozwiązaniem. Potrzebne są programy uświadamiające czy rozmowy z rodzicami, nauczycielami oraz uczniami. Rozbudzenie świadomości to lepszy sposób.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 17 marca 2019, 2:19   Winograd
@_Rincewind, hehehehehe, niom.
sobota, 16 marca 2019, 22:12   hocek11
Te "jotki" w Gujarat i Rajkot powinniście zamienić na dź. Nie wszyscy mogą znać poprawne nazwy tych miejsc. Z drugiej strony to zrozumiałe że newsa trzeba napisać szybko nie zawsze jest czas na sprawdzenie nazw.
sobota, 16 marca 2019, 18:54   _Rincewind
Ło matko panie dzieju rany julek jak bonie dydy...
sobota, 16 marca 2019, 18:37   vejs
A można tam grac w gry indie?
sobota, 16 marca 2019, 18:31   JillSandwich
INDIA SUPERPOWER 2020
sobota, 16 marca 2019, 18:22   EastClintwood
W kraju gwałty, syf i smród ale lepiej zajmować się aresztowaniem typków co sobie w coś grają...
sobota, 16 marca 2019, 18:21   deanambrose
Grać w battle royale? Ja bym od razu ich rozstrzelał.
sobota, 16 marca 2019, 17:25   zadymek
"battle royale ma mieć zgubny wpływ na nastolatków, uzależniać ich i zachęcać do przemocy"
PUBG korumpuje im młodzież? ...A jak tam z powszechną akceptacją dla gwałtu w ich, za przeproszeniem, kulturze? Też jakąś grę obwinią?
sobota, 16 marca 2019, 15:36   Jacek112
Rzeczywiście potworny kraj... Swoją drogą Ci ludzie też muszą mieć nieźle przeprane mózgi, że się na to wszystko ładnie zgadzają. Pamiętaj obywatelu, to dla Twojego dobra! Rząd wie co robi!
sobota, 16 marca 2019, 15:32   Kazzz
Tak, bo granie w biednego mobilnego pubga zrobionego ewidentnie do rżnięcia dzieci na kasę, udoskonali ich zmysł taktyczny. XD

O autorze

Kaladin

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
8

Pozdrowienia z Portsmouth. Przyjechałam randkować, a zamiast tego siedzę i pracuję! Ale przynajmniej mogę popatrzeć na urocze cyfrowe zwierzaki.

Komentarzy:
1

Myśl na dziś: Wszystko, co wpiszecie w pasku zapytania, będzie wykorzystane przeciwko wam w reklamie kontekstowej.

Komentarzy:
2

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
7

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z