Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITSony wyjaśnia, dlaczego nie pojawi się na tegorocznym E3

rajmund wtorek, 12 lutego 2019, 18:33 News

„Świat się zmienił, ale targi E3 już niekoniecznie”.

O tym, że Japończycy pominą w tym roku jedną z największych imprez branżowych na świecie, wiemy już od listopada. Teraz Shawn Layden, szef Sony Interactive Worldwide Studios, wyjaśnił szerzej tę niecodzienną decyzję. Przede wszystkim zwrócił uwagę, że wiele się zmieniło od 1995 roku, gdy Sony pierwszy raz odważyło się zabrać gry z Consumer Electronics Show i pokazać sprzedawcom oraz dziennikarzom na E3.

Wtedy to miało ogromną wartość edukacyjną. Przychodził do nas gość zajmujący się na co dzień takimi markami jak Hot Wheels i Barbie czy kasetami VHS i pytał, o co nam chodzi z tymi grami. Z drugiej strony byli dziennikarze, którym mówiło się wszystko, byle pojawić się na okładce ich magazynu. Nie było żadnego internetu. Wtedy więc takie targi były dokładnie tym, czego nam było trzeba.


Teraz wszystko oczywiście wygląda zupełnie inaczej. Sprzedaż pudełkowych wersji gier spada z każdym rokiem, a dziennikarze zajmują się wiadomościami przez całą dobę w sieci, więc wpływ takich imprez jest znacznie mniejszy. Jak zauważył Layden, targi E3 niekoniecznie dotrzymały kroku zmianom, jakie zaszły na świecie. Mimo wszystko nie wyklucza, że Sony wróci na nie jeszcze w 2020 roku.

Teraz mamy w lutym imprezę pod tytułem Destination PlayStation, na którą zapraszamy sprzedawców i naszych współpracowników, aby opowiedzieć im o planach na cały rok. Rozmowy biznesowe podejmowane są już w lutym. Czerwiec to z dzisiejszej perspektywy za późno, by rozmawiać ze sprzedawcami o Bożym Narodzeniu.


Czy to oznacza, że PlayStation 5, o którym plotkuje się coraz więcej, mielibyśmy zobaczyć jeszcze w tym miesiącu? Brzmi to mało prawdopodobnie, natomiast ten rok z pewnością będzie się wiązał u Japończyków z wieloma zmianami. Sony zapowiedziało już, że pragnie wydawać mniej gier, lecz bardziej dopracowanych i oferujących więcej zawartości. Ponadto firmę czeka poważne przetasowanie na najwyższych szczeblach. Dotychczasowego dyrektora generalnego, Johna Koderę, już 1 kwietnia zastąpi na tym stanowisku Jim Ryan. Kodera ma kontynuować rozwój usług sieciowych z pozycji wiceprezesa.

 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Sony,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 13 lutego 2019, 23:19   Dives
Widzę dwa możliwe powody takiej decyzji. Raz że trwają prace nad grami na PS5, więc mają mało do zaoferowania nowości dla PS4. Dwa że jeszcze chyba nie czas na pokazanie nowych konsol, więc wydatek na organizację prezentacji wydaje się zbyteczny. Sam jestem ciekaw nadchodzących lat. Po słabej generacji w kolejnej Microsoft nie jest już moja firma pierwszego wyboru, dużo stracili od czasów x360. Teraz posiedzę z boku i zobaczę kto zaprezentuje lepszą ofertę. Przy okazji może kupię PS4 albo Switcha...
środa, 13 lutego 2019, 10:57   Winograd
"Sony wyjaśnia, dlaczego nie pojawi się na tegorocznym E3" bardzo mi z tego powodu wszystko jedno.
środa, 13 lutego 2019, 0:45   nortalf
@Demilisz im mniej wystawców tym to święto będzie lepsze? Może najlepiej gdyby nie było nikogo, nikt się nie będzie kłócił, nikt nic nie będzie hejtował itd.
wtorek, 12 lutego 2019, 22:36   Demilisz
A niech spadają. Teraz tylko MS neich pójdzie w ich ślady i moze E3 będzie miało szanse wrócić do bycia świetem graczy zamiast piaskownicą dwójki dzieci i ich fanboyów drących się, kto ma ładniejszą łopatkę.
wtorek, 12 lutego 2019, 22:17   nortalf
@arturdzie Sony ma jubileusz w tym roku, ma z tej okazji swoją imprezę. Jeśli mają co pokazać to zrobią to na swojej imprezie. Logiczne więc, że za rok mogą wrócić, bo nie będą mieli swojej imprezy.@MuZG83 trend opuszczania E3 trwa już od jakiegoś czasu. twierdzisz, że skoro Sony nie będzie na E3 to nie robi dobrych gier? Bo myślałem, że dobre gry to to czego potrzebują gracze.
wtorek, 12 lutego 2019, 20:49   Dantes
Targi E3 co rok były coraz słabsze nie ma się co dziwić Sony na rynku brakuje porządnych gier AAA a producenci popadli w stagnacje i mniejsza impreza z lepszymi grami może być dobrą alternatywą.
wtorek, 12 lutego 2019, 20:31   MuZG83
Nie na darmo Electronic Entertainment Expo nazywa się świętem graczy. Podejście, że E3 to nie to czego Sony obecnie potrzebuje znaczy tyle, że Sony to nie jest to, czego gracze obecnie potrzebują. Arturdzie przytoczył dobry argument, bo nie ma szans żeby w przeciągu roku tendecja się odwróciła. Jeżeli już walicie mi papką marketingową po twarzy, to róbcie to w stylu wielkiej gali/koncertu rockowego jakim jest E3, a nie nagradzajcie/banujcie youtuberów i dziennikarzy branżowych ze względu na recenzje.
wtorek, 12 lutego 2019, 20:13   songogu
Też nigdy nie miałem ochoty na e3 być, ale obejrzeć, pozwolić sobie ponieść się słodkim kłamstwom przez te kilka dni jest całkiem miło (o ile pamięta się żeby cynizm włączyć zaraz po zakończeniu targów)
wtorek, 12 lutego 2019, 19:18   arturdzie
A co do samego E3, nigdy nie lubiałem dużych targów i nie marzyłem by tam kiedyś pojechać. Ale mimo to wolałbym, by dalej się odbywały. Bo zapowiedzi i pokaż materiałów gier segmentu AAA i indie w jednym dniu to świetne uczucie.
wtorek, 12 lutego 2019, 19:18   Azaraphiel
@asasyn12334 a może zrobisz nam przyjemność i zamkniesz morde bo podejście "mi się należy" daleko cie nie zawiezie.

O autorze

rajmund

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Wiecie doskonale, który tytuł mam na myśli, prawda?

Komentarzy:
1

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z
« sierpień 2020
PWŚCPSN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31