Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Amazon też chce mieć własną chmurę do streamowania gier

Witold piątek, 11 stycznia 2019, 13:10 News

Wygląda na to, że nie tylko Google i Microsoft łaszą się na ten segment rynku.

Jak donosi serwis The Information na podstawie dwóch niezależnych źródeł, właściciel Twitcha poważnie zapatruje się na wejście na rynek grania w chmurze, technologii, dzięki której moglibyśmy z łatwością odpalić najnowsze tytuły na sprzęcie niespełniającym ich wymagań. Informacje o tym zdaje się również potwierdzać pośrednio kilka ogłoszeń o pracę w Amazonie, w których firma poszukuje specjalistów na różne stanowiska związane z branżą gier, w tym także osoby zajmującej się „Cloud games”.

Według przecieków platforma miałaby ruszyć najwcześniej w 2020 roku, zaś sama firma ma obecnie konsultować się z wydawcami w sprawie tytułów, które miałyby się na niej pojawić.

Wygląda na to, że Świętym Graalem naszej branży staje się streamowanie gier – jak wiadomo, Google, Microsoft czy Electronic Art intensywnie pracują nad stworzeniem swoich wersji „Netfliksa dla gier”, a kilka podobnych usług już jest na rynku (np. PS Now czy GeForce Now). Amazon może znaleźć się w czołówce tego wyścigu, dysponując potężnym zapleczem finansowym i technologicznym.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Amazon,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 13 stycznia 2019, 11:09   k4cz0r
Geforce Now jest naprawdę przyzwoite. Oczywiście nie bardzo da się grać w tytuły, które wymagają szybkich reakcji typu FPS'y czy zręcznościówki (o grach online-akcji nie wspominam nawet), ale wiele przygodówek, RPG'ów, nawet tytuly tj. Assassin's Creed czy Wiedźmin, myślę że są do przyjemnego pogrania. A to ciekawa alternatywa.
sobota, 12 stycznia 2019, 6:29   Bobi-wan Kenobi
Niech działają, konkurencja nie zaszkodzi. Będą kombinować jak przyciągnąć klienta więc to tylko korzyść dla zainteresowanych.
piątek, 11 stycznia 2019, 13:47   Ogoorek1
skoro wszyscy i ich babcie mają/planują swoje serwisy to ja czekam osobiście na Żabkę.
piątek, 11 stycznia 2019, 13:14   Mortem
Pato streamy w Amazon :D

O autorze

Witold

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Przeczytać (lub usłyszeć, bo przygotowaliśmy również wersję audio) powinni go zarówno gracze, jak i developerzy.

Komentarzy:
14

Pecety z serii Trident gabarytami przypominały zawsze konsole obecnej generacji. Stąd też moje zdziwienie, gdy do redakcji zawitał Trident A – sprzęt jeszcze bardziej bezkompromisowy, tak pod względem specyfikacji, jak i rozmiarów.

Komentarzy:
3

Przepracowany tester nie zauważa buga, scenarzysta z łapanki pisze brednie, a support nie odpowiada na nasz problem, bo właśnie został zwolniony. Gry to poważny biznes z poważnymi problemami, wobec których bywamy bezbronni. Oręża mogą wkrótce dostarczyć związki zawodowe.

Komentarzy:
7

20-osobowy zespół, kilkadziesiąt wyjazdów do Czarnobyla, 114 lustrzanek, ponad 3000 wspierających na Kickstarterze, 200 tysięcy wpłaconych dolarów. Duże liczby i nie mniejsze oczekiwania – oto Chernobylite.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z