Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITMicrosoft: Twórcy Xboksa ogłaszają Project xCloud [WIDEO]

Witold poniedziałek, 8 października 2018, 19:35 News

Zapowiedziana na E3 możliwość grania w chmurze właśnie nabrała realnego kształtu.

Microsoft ogłosił, że pracuje nad serwisem streamingowym z grami, który pozwoli cieszyć się nowymi produkcjami na „dowolnym sprzęcie”. Project xCloud, bo taką nosi nazwę, da nam docelowo możliwość zapoznania się z wysokobudżetowymi tytułami nawet na smartfonie, również bez potrzeby podłączania do niego kontrolera – firma pracuje nad rozwiązaniami, które pozwolą wygodnie grać dotykowo w gry, które nie były projektowane z myślą o takim sterowaniu. Całość obliczeń związanych z wyświetlaną grafiką mają obsługiwać specjalnie skonstruowane platformy sprzętowe, oparte na architekturze Xboksa One, które będą porozmieszczane we wszystkich regionach systemu Azure – chmury Microsoftu. Zapewnić ma to niskie opóźnienia w przesyłaniu danych oraz wysoką jakość wyświetlanego obrazu.

Każda gra z biblioteki Xboksa One, czy to już istniejąca, czy to taka, która dopiero ma powstać, będzie dostępna w usłudze, a developerzy nie będą musieli podobno wykonać „żadnej dodatkowej pracy” w celu przystosowania do niej swojego tytułu.

Wewnętrzne testy Project xCloud mają już miejsce – Microsoft chwali się, że testowane produkcje chodzą na komórkach oraz tabletach i są grywalne zarówno przy użyciu xboksowego kontrolera, jak i sterowania dotykowego. Testy odbywają się na połączeniu o prędkości 10 megabitów na sekundę, jednak docelowo usługa ma komfortowo działać nawet na wolniejszych łączach. Serwis ma mieć możliwość streamowania w sieci 4G oraz 5G, gdy ta tylko stanie się powszechniejsza.

Firma zapowiada, że w 2019 roku rozpoczną się publiczne testy usługi, jednak nie podaje na ten temat żadnych szczegółów.

Więcej informacji możecie znaleźć w poniższym filmie.

Wygląda na to, że po falstarcie strumieniowania gier, jakim kilka lat temu były Gaikai czy OnLive, możemy ostatecznie doczekać się małej rewolucji. Kilka dni temu informowaliśmy przecież o tym, że Google testuje streaming, a niedawno prezes Ubisoftu kilkukrotnie wypowiadał się na temat strumieniowania gier, nazywając ja „przyszłością grania”. Czy oznacza to koniec tradycyjnych konsol? Raczej nie w nadchodzącej generacji, chociaż powinniśmy pamiętać, że Sony, główny konkurent Microsoftu na tym rynku, czynnie wspiera swoje PlayStation Now.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Microsoft,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 10 października 2018, 12:49   gbaranek
W wielu grach jak najbardziej to przejdzie, ale dynamiczny FPS? No już widzę te lagi, pingi itp. Toż to nie jest tylko przesłanie kilku cyferek o położeniu postaci jak w grach multi, ale 60 klatek obrazu 4K w ciągu sekundy! Owszem, da się, ale porównania do netflixa mają się nijak. Widz nieinteraktywnego filmu może go sobie oglądać z pół sekundowym opóźnieniem wynikającym z kompresji obrazu, czasu odpowiedzi serwera na naciśnięty przez nas przycisk myszy itp., ale już meczyk w Q3A... życzę powodzenia ;)
wtorek, 9 października 2018, 13:47   Arekosa22
Ja bardzo bym się cieszył gdybym mógł płacić miesięczny abonament za dostęp do setek gier z Xbox'a (chociaż najbardziej zależy mi na Forzie) i dzięki streamowi gry odpalam ją na dowolnym sprzęcie. Po pierwsze potrzebuje mniej miejsca, wystarczy laptop podpięty do większego monitora, po drugie koszt to wyłącznie pad dla komfortowego grania i wspomniany wcześniej abonament.
wtorek, 9 października 2018, 12:10   tommy50
I wierzę, że wreszcie będę mógł grać w tę masy indyków bez ryzyka utopienia kasy (szybko mnie nudząz średnia to 30 minut i mam dość).
A że stałego dopływu kasy twórcy indie beda mieć stabilne finansowanie.Gorzej z grami AAA, ale mi wystarcza gry AA byle miały ciekawy gameplay i pomysły. Przeżyje bez nowego COD, BF, GTA czy Assasyna jak dostanę 100 innych miodnych prostszych (ale nie prostackivh)gierek
wtorek, 9 października 2018, 12:07   tommy50
Komu ciężko sobie wyobrazić jak może byc z tym streamingowi niech sobie przypomnieć czasy sprzed YouTube.
Chciales obejrzeć jakiś filmik? To musiałeś sobie kupić na płycie albo lecieć z wielkim 3.5" dyskiem przenośnym do kolegi.Teraz pyk pyk i oglądasz, z grami może być podobnie z tą różnicą, że będą na abonament tak jak teraz Netflix.Jesteśmy wciąż w growej erze kamienia łupanego i idziemy ku nowoczesności i łatwemu i niedrogie mu dostępowi do dóbr cyfrowych poprzez internet.Ja się ciesze
poniedziałek, 8 października 2018, 21:59   Bigshark26
Wyobraźcie sobie te miliony dostępnych gier, już teraz przy koncie steam 100+ gier nie ma w co grać :D
poniedziałek, 8 października 2018, 21:49   nietrol
Wszyscy powtarzają że to przyszłość. Tylko nikt nie wspomina jak odległa.
poniedziałek, 8 października 2018, 21:24   gbaranek
Tjaaa, większość dobrze sytuowanych ludzi, których stać na nowe gry i drogie abonamenty, buduje sie na obrzeżach miast, gdzie trudno o światłowód. Zaś wspomniane 5G, przy tych marnych kilkudziesięciu GB limitu miesięcznie narzuconych przez operatorów, skończy się po jednym wieczorze grania :P Jak dla mnie, dla zapalonego "singlowca" nic nie pobije własnego pudła z zestawem gier bez DRMow. Nie straszne mi odcięcie od sieci :D
poniedziałek, 8 października 2018, 20:40   ygla
Osobna kwestia ile bateria pozwoli grać na jednym cyklu ładowania...
poniedziałek, 8 października 2018, 20:24   Nezi23
Może by się skupili na grach, fajnie że co tydzień nowe usługi zapowiadają tylko że nie ma na nich w co grać.
poniedziałek, 8 października 2018, 20:16   Krax
ja uważam że to jest przyszłość... sprzęt będzie coraz droższy zapotrzebowanie na moc będzie coraz większe. A to mogło by dać taki raytracing wszystkim. pożyjemy zobaczymy, na razie zobaczę jak będzie wyglądała ta fizyka liczona między serwerowo w crakdown3

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Xbox Games Showcase: Relacja z konferencji

News
czwartek, 23 lipca 2020

xbox-games-showcase-relacja-z-konferencji Microsoft obiecuje dzisiaj godzinę z samymi grami. 

Komentarzy:
36

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z