Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITEpic Games pod ostrzałem amerykańskiej organizacji konsumenckiej

rajmund czwartek, 10 stycznia 2019, 19:23 News

Ale nic mu niestraszne i już planuje podbić swoim sklepem także rynek mobilny.

Better Business Bureau to funkcjonująca już od ponad 100 lat, słynna amerykańska organizacja non-profit, zajmująca się ochroną konsumentów. Jej opinie są powszechnie uznawane w świecie biznesu, a w ostatnim czasie wzięła pod lupę Epic Games. Wnioski nie są zbyt optymistyczne: na 271 skarg złożonych w ostatnim roku w imieniu klientów BBB otrzymało odpowiedź na zaledwie 24. Ostateczny werdykt to ocena „F” – odpowiednik naszej szkolnej „pały”.

Jak zwraca uwagę PC Gamer, Better Business Bureau podjęło się w przeszłości również oceny innych molochów naszej branży. Organizacja wyraziła równie niskie mniemanie na temat Valve, podczas gdy najwyższą notę A+ dostały... Blizzard oraz Activision. Oceny te mogą budzić tym większe kontrowersje, że obie firmy zapłaciły Better Business Bureau, ta zaś nieraz była oskarżana o zawyżanie opinii na widok teczki z dolarami. Ale już EA niczego nie opłacało, a i tak zostało ocenione na A-.

Epic zdążył się odnieść do oskarżeń amerykańskiej organizacji i zapewnił, że mimo rzekomego braku odzewu złożone przez nią skargi zostały przekazane oddziałowi pomocy technicznej. Koniec końców i tak wiemy, że imperium Tima Sweeneya nie zmieni swoich ambitnych planów pod wpływem jakiegoś Better Business Bureau. Te zaś – pomijając Fortnite’a – obracają się obecnie wokół Epic Games Store.

Za każdym razem, gdy któryś producent wyjeżdżał z pomysłem własnej platformy, która miałaby rywalizować ze Steamem, pukaliśmy się w czoło i parskaliśmy śmiechem. Nie inaczej było w przypadku startu Epic Games Store. Minął jednak miesiąc i widząc kolejne pomysły twórców Fortnite’a (ściągnęliście już darmowe What Remains of Edith Finch?), coraz częściej zadajemy sobie pytanie „a może jednak coś z tego będzie...?”. Szczególnie że przecież w planach jest również wersja na Androida... a nawet iOS-a.

Chcielibyśmy uruchomić aplikację na iOS-a w 2019 roku, jednak w oczywisty sposób kolidowałoby to z obecną polityką firmy Apple. Wierzymy, że wszystkie urządzenia – pecety, smartfony czy tablety – powinny być w równym stopniu otwarte na konkurencję pomiędzy sklepami.


Przedstawiciele Epica na razie odmawiają dalszych komentarzy, tłumacząc, że jest na nie jeszcze zbyt wcześnie. Możemy być jednak pewni, że kiedy androidowy sklep już się pojawi, zaoferuje znacznie więcej niż obsługę Fortnite’a. Przypomnijmy, że Epic ominął oficjalną drogę dystrybucji swojego flagowego hitu za pośrednictwem Google Play, chcąc uniknąć dzielenia się (ogromnymi) zyskami z gigantem z Mountain View.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Epic Games, akcja, Epic Games,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 13 stycznia 2019, 5:59   Scorpix
@greedosk
To dopiero początek sklepu i na pewno otworzy się na większą liczbę tytułów. Dla twórców indyków ta platforma jest znacznie lepsza od Steam. Gdyby nie Steam, wiele indyków nie wyszłoby, ale nie da się ukryć, że walka na prowizję może być ciekawa i dobra dla mniejszych twórców.
sobota, 12 stycznia 2019, 4:44   Scorpix
Wiem, że na GoG są też indyki, ale na tej platformie nie mają szansy się przebić jak na większej platformie.
PS: Polecam Early Access Hades. Gra sprawia wrażenie ukończonej i działa idealnie. Jedyne co będzie w aktualizacjach to nowa zawartość i balans. Early Access done right.
sobota, 12 stycznia 2019, 4:40   Scorpix
@rafioza02
Może gracze mają jakiś wybór, choć najczęściej muszą kupić wersję na Steam. Problematyczna jest sytuacja mniejszych wydawców, którzy muszą płacić dużą część swoich zysków Steamowi, a małe studia nie zarobią tyle co duże, które dostały ulgi. To do mniejszych wydawców jak Supergiant Games i ich Hadesa uderza głównie Epic Games i jako platforma dla twórców indyków może być bardzo dobrą alternatywą, bo teraz Steam ma praktycznie monopol na indyki. Albo wydadzą u nich, albo nigdzie.
piątek, 11 stycznia 2019, 22:31   rafioza02
Niech się niektórzy z was nauczą definicji "monopol", a potem zaczną psioczyć na Steama xDD
piątek, 11 stycznia 2019, 16:31   Trex13470
https:www.bbb.org/us/wa/bellevue/profile/online-gaming/valve-corporation-1296-27030704 No faktycznie...
piątek, 11 stycznia 2019, 13:13   Mortem
Czekam teraz aż każda firma tworząca gry, będzie miała swój sklep, swój DRM i swoje zabezpieczenia antypriackie :D i do każdej gry będzie trzeba kolejny DRM instalować xD.
To już na prawde staje się śmieszne ile tych DRM'ów powstaje :D
piątek, 11 stycznia 2019, 10:07   Grim
Steam monopolistą? LOL :D
piątek, 11 stycznia 2019, 8:43   DivideEtImpera
Uzupełniając: monopol nie jest posiadaniem największego udziału na rynki. Znajdzcie mi branże w której nie ma "największej" firmy. Zawsze ktoś jest większy co nie znaczy że celowo tłamsi inne firmy.
piątek, 11 stycznia 2019, 8:38   DivideEtImpera
Widze że wiele osób nie rozumie pojęcia monopolu. Monopol (jako coś negatywnego) jesr wykorzystywaniem swojej pozycji do wymuszania czegoś na kimś. Czy Steam wymusza na kimkolwiek konieczność sprzedaży goer tylko na swojej platformie? Valve nie ma problemu by gra miała także swoją wersję w mniejszych, własnych sklepach, GoGu czy Itch. To raczej firmy ciągną do Steama dla potencjalnej bazy klientów. Proszę o nie używanie terminów o których nie macie pojęcia.
piątek, 11 stycznia 2019, 7:22   Arry
Gdzie można zarobić tam kończy się wygoda i szacunek dla konsumenta...

O autorze

rajmund

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z